Strona głównaOff-topicŻyczenia na dzień dobry - wierszyki i miłe słowa

Życzenia na dzień dobry – wierszyki i miłe słowa

Wierszyki na dzień dobry to bardzo fajny zwyczaj, którego niestety nie każdy praktykuje. Taka forma powitania się o poranku to na pewno gwarancja lepszego rozpoczęcia dnia i pojawienia się uśmiechu na twarzy osoby, do której go wyślemy. Warto jest sprawić przyjemność swojej ukochanej, czy ukochanemu albo innej bliskiej nam osobie. Wystarczy poświęcić dosłownie chwilę, aby napisać wiadomość, czy to SMS, czy zostawić ją na kartce, np. w kuchni na stole, bądź w innym miejscu, w którym masz pewność, że zostanie ona zauważona. Nie ukrywajmy – każdy z nas lubi takie powitania. Nie masz jednak pomysłu na to, co możesz wysłać albo co napisać na kartce? My mamy ogrom pomysłów, które przedstawimy Ci poniżej. W dalszej części wpisu przygotowaliśmy wierszyki na dzień dobry, życzenia na dzień dobry oraz jakie występują miłe słowa na powitanie.

Wierszyki na dzień dobry

Jeśli nie potrafisz sam napisać paru miłych zdań, to oczywiście możesz pokusić się o wybranie jakiegoś wierszyka na dzień dobry z Internetu. Wiersz może być jeszcze cieplej przyjęty niż zwykła prosta wiadomość. Oczywiście, zakładamy, że wiesz, jaka forma bardziej zadowoli Twojego partnera, czy partnerkę. Jeśli już kiedyś zasygnalizował/a Ci, że życzenia oraz wierszyki na dobranoc, czy dzień dobry, uważa za tandetę, to jasne jest, że w tym przypadku będzie lepsze wysłanie nawet krótkiej wiadomości prosto z serca, niż żywcem skopiowany tekst z sieci. Kilka naszych propozycji w postaci wierszyków na miłe powitanie:

Dzień zaczyna się od kawy,
Miłość od spojrzenia,
A ja mam Ci coś do powiedzenia.
Dnia wesołego, dużo uśmiechu,
Aby ten dzień Ci minął spokojnie, bez żadnego pośpiechu!

Kawa czeka dziś na stole,
A ja od niej o poranku, Twój uśmiech zobaczyć wolę.
Kocham Cię nieprzytomnie i ściskam ogromnie.
Dnia miłego życzę Tobie,
Wiedz, że wszystko dla Ciebie zrobię!

Wstało słońce! Ach to Ty!
Piękna, promienista,
Moja dama tak ognista!
Kochać Cię nie przestanę,
Mam nadzieję, że po pracy buzi dostanę!
Miłego dnia, Skarbie!

Przytulałaś się do mnie mile,
Ale wstawaj już, bo uciekają chwile!
Śniadanko smaczne Ci naszykowałem,
I do pracy poszybowałem!
Smacznego Moja Droga,
Oby żadna dziś chwila nie była Ci wroga!

Życzenia na dzień dobry

Życzenia na powitanie oraz wierszyki na dzień dobry mogą sprawić, że dzień po prostu stanie się lepszy, bo co innego może wpłynąć na nasze dobre samopoczucie o poranku, jak nie miła, nawet mała niespodzianka. Dbajmy o siebie nawzajem, dbajmy o dobry humor już od samego rana. Takie słowa potrafią dodać otuchy i siły w walce z codziennymi trudnościami. Życzenia i wierszyki na dzień dobry mogą napawać nas optymizmem i dać szansę na wykonywanie obowiązków z uśmiechem i większym zapałem. Warto jest zadbać o uśmiech każdego poranka, aby na koniec móc powiedzieć, że był to szczęśliwy dzień. Czego możemy życzyć na dzień dobry? Tak naprawdę wszystkiego, co wiesz, że sprawi radość Twojej ukochanej, czy ukochanemu. Podsuwamy kilka pomysłów poniżej na miłe powitanie w formie życzenia czy wierszyku!

Kochanie! Życzę Ci, aby Twój dzień był szczęśliwy,
Żeby przez cały dzień gościł na Twojej twarzy uśmiech,
A jeśli już pojawi się jakiś problem to, żebyś dała radę go ze spokojem rozwiązać.
Pamiętaj, że nie ma sytuacji bez wyjścia.
Przesyłam Ci moc buziaków, ściskam mocno i wiedz, że Cię kocham.

Dzień dobry, Kochanie!
Pragnę, żeby Twój dzisiejszy dzień przepełniony był radością,
Żeby ta wiadomość sprawiła, że będziesz miała lepszy dzień.
Miłego dnia i samej dobroci! Nie pozwól mi za Tobą długo tęsknić.

Skarbie, życzę Ci miłego dnia i smacznego śniadania!
Kocham Cię ponad wszystko. Uwielbiam patrzeć rano, jak słodko śpisz.
Cieszę się, że wstaję przed Tobą, bo ten rytuał przyprawia mnie o większą siłę i energię do życia.
Kocham dotykać Twoje włosy i aksamitną skórę.
Życzę Ci, aby te miłe słowa, przyczyniły się do tego, że od samego rana towarzyszył Ci będzie uśmiech, a wszelka złość ustąpiła dobrej energii!

Miłe powitanie na dzień dobry

Pamiętaj, że Twoje miłe powitanie może być również w humorystycznej wersji. Nie musi być naszpikowane romantyzmem. Jeśli na co dzień Wasza relacja jest dowcipna, luźna i pełno w niej żartu to również w powitaniu na dzień dobry możesz użyć tego zabiegu. Taka wiadomość w „Waszym stylu” będzie na pewno dobrym pomysłem i rozbawi bliską Ci osobę od samego rana. Poranki przeważnie nie są specjalnie zabawne, bo łączy się to z dźwiękiem budzika, ze wstaniem z ciepłego łóżeczka i zazwyczaj pójściem do pracy, czasem do tej niezbyt lubianej. Taki humorystyczny SMS może rozchmurzyć szary i ponury poranek, albo poprawić nastrój, kiedy wstaliśmy przysłowiową lewą nogą. Jeśli na co dzień Wasza relacja nie jest nasycona mocno podniosłym tonem to i w takich wiadomościach nie ma co na siłę używać słów, czy pisać zdań, które totalnie z nami nie rezonują, a tym bardziej nie wpasowują się w daną relację. Na co dzień obdarzacie się dobrym humorem! To śmiało – miłe powitanie na dzień dobry napisz w groteskowy sposób. Jeśli jest odwrotnie i Wasza relacja obraca się wokół bardziej stonowanej osi, to napisz miłą wiadomość, bez zbędnych, jałowych słów, które nie wpisują się w Was samych.

Miłe słowa na dzień dobry

Oprócz długich wiadomości, życzeń, czy wierszyków możesz po prostu użyć miłe słowa, które wyrażą wszystko, co czujesz. Może po prostu nie masz czasu na pisanie bardziej obszernych treści, to uwierz, że napisanie krótkich miłych słów na dzień dobry jest lepsze, niż niepozostawienie żadnej wiadomości. Małe gesty wiele czynią. Jeśli uważasz, że obszerne wiadomości to przerost formy nad treścią to zdecydowanie takie krótkie komunikaty lepiej się sprawdzą. Pomysłów na pozostawienie takiej wiadomości jest wiele, możesz oczywiście wysłać SMS-a, napisać maila, czy wiadomość na komunikatorze internetowym albo, jeśli masz taką możliwość, pozostawić ją na kartce w widocznym miejscu. Oprócz słów możesz również narysować jakiś motyw, np. serduszko, kwiatuszka, uśmiechniętą minkę, czy kawę. Jakie miłe słowa możesz zawrzeć w takiej wiadomości? Nie ma nic łatwiejszego na miłe powitanie. Napisz po prostu: „Dzień dobry, kocham Cię” albo „Miłego dnia, Skarbie”, „Już za Tobą tęsknię”, „Dzień dobry, wstawaj żabo!”, „Hej. Popatrz w lustro i zobacz, jaka jesteś piękna”, „Życzę Ci dużo uśmiechu dzisiaj!”.

Jak widzicie, możliwości jest wiele na ciekawe wierszyki i życzenia na dzień dobry, musicie tylko wybrać tę, która Wam pasuje najbardziej.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne