Strona głównaOff-topicHakuna Matata - co to znaczy? Tłumaczenie, znaczenie

Hakuna Matata – co to znaczy? Tłumaczenie, znaczenie

Hakuna Matata, jak cudownie to brzmi… Nie da się tego nie zanucić, prawda? Jednak wiem jak jest – czasem coś śpiewamy, ale tak właściwie nie wiemy, o czym śpiewamy. Jakie jest więc tłumaczenie Hakuna Matata? Z tego artykułu dowiesz się, jakie jest znaczenie tego kultowego zwrotu. Podrzucam również kilka pomysłów na tatuaż z wykorzystaniem Hakuna Matata. Zapraszam do lektury!

Hakuna Matata – co to znaczy?

Jeśli należysz do młodszego pokolenia, które czytając wstęp, nie ma pojęcia o co chodzi, to najpierw wyjaśnię, skąd się wzięły te słowa. Hakuna Matata to piosenka, która pochodzi z bajki Król Lew. Wykonywana była ona przez dwóch głównych bohaterów – Timona i Pumbę.. Jest to również motto tej bajki, którego znaczenie spodobało się milionom osób na całym świecie. Co to znaczy? Hakuna Matata w tłumaczeniu na język polski oznacza nie martw się

O dziwo, zwrot ten nie pochodzi z angielskiego – Hakuna Matata wzięło się z języka Suahili. Disney, który jest twórcą Króla Lwa, w 2003 roku zastrzegł znakiem towarowym to powiedzenie. Co ciekawe wywołało to niemałe oburzenie. Jedna z aktywistek z Zimbabwe stworzyła petycję sprzeciwiającą się przywłaszczeniu przez Disney tego określenia – uznane to zostało przez 120. tysięcy osób za przejaw kolonializmu oraz grabieży. Wedłuch tych ludzi, to nie wytwórnia wymyśliła to powiedzenie, dlatego znak towarowy w tym przypadku jest jakąś pomyłką. Były jednak sporo głosów, że Disney chciał mieć znak towarowy przy Hakuna Matata, aby móc wykorzystywać zwrot w celach komercyjnych, czyli na przykład na koszulkach, bluzach czy kubkach, a nie po to, by go sobie przywłaszczyć i uważać, że to oni to wymyślili. Daj znać w komentarzu, co myślisz o tej sprawie? Uważasz, że było to przywłaszczenie, czy nie?

Hakuna Matata – pomysł na tatuaż?

Jeśli jesteś tu, żeby znaleźć jakiś pomysł na wykorzystanie Hakuna Matata w tatuażu, to już masz pewność, co to znaczy Hakuna Matata – nie ma nic gorszego, niż wytatuowanie sobie jakiegoś cytatu, którego znaczenia tak do końca nie rozumiemy. Jeśli czujesz, że tłumaczenie tych słów jest dla Ciebie ważne lub po prostu chcesz mieć te słowa gdzieś na ciele, bo jesteś fanem lub fanką Króla Lwa, to poniżej podrzucam kilka pomysł, gdzie fajnie by ten napis wyglądał. Jednak jeśli zależy Ci na czymś oryginalnym, to niestety, ale wiele osób ma już taki tatuaż – w różnych miejscach i w różnej formie. Jest mnóstwo wątków na forach w stylu: Król Lew – pomysły na tattoo, Hakuna Matata – wzory na tattoo, które świadczą o popularności tego tatuażu. Jeśli jednak nie przeszkadza Ci to, że ktoś może mieć podobny tattoo, to oto kilka pomysłów, gdzie zrobić sobie tatuaż Hakuna Matata:

  • Wiele osób tatuuje sobie te słowa na nadgarstku – jeśli nie należysz do grona hejterów, którzy uważają, że to miejsce na ciele jest oklepane, to może właśnie tu? Może na jednej ręce Hakuna, a na drugiej Matata?
  • Na pewno mało osób ma Hakuna Matata wytatuowane na palcach u rąk, po ich bocznej stronie – dopiero po rozsunięciu placów tatuaż byłby widoczny.
  • Bardzo dużo ludzi decyduje się na zrobienie tego tatuażu na żebrach.
  • Jeśli myślisz o tatuażu na nogach, to może wybierz miejsce nad kolanem? Na jednej nodze lub na dwóch – np. na prawej Hakuna, a na lewej Matata.
  • Tatuaże w formie napisów dobrze wyglądają również na karku.

Tłumaczenie Hakuna Matata, to nie martw się. Jeśli więc postanowiłam zrobić sobie tattoo, to Hakuna Matata – to nie boli aż tak bardzo!

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne