Strona głównaOff-topicFajne filmy o koniach - ranking

Fajne filmy o koniach – ranking

Filmy o koniach to nieodłączne pozycje dla miłośników tych zwierząt. Do dyspozycji mamy wiele pozycji, głównie są to filmy fabularne, ale znajdą się także dramaty z końmi w tle. Dla mniejszych widzów znaleźć można także filmy o koniach dla dzieci, jednak nie jest to kino wyłącznie dla dzieci, ponieważ dorośli również mogą skusić się na kreskówkę. Dla widzów lubiących doświadczyć mocniejszych wrażeń polecane są filmy o koniach wyścigowych, w których dominuje rywalizacja. Jednak najczęściej filmy o koniach kojarzone są z westernami. Chyba każdy słysząc filmy o Dzikim Zachodzie przed oczami ma produkcje, w których jednymi z głównych bohaterów są właśnie konie lub są obowiązkowymi elementami filmu. Koń w filmach może symbolizować wiele rzeczy. Przede wszystkim dla wielu bohaterów jest to najlepszy towarzysz, kompan i przyjaciel. Produkcje, w których udział biorą konie, pokazują, jak naprawdę czułe i troskliwe są zwierzęta oraz jakie więzi tworzą z ludźmi. Koń to też symbol wolności oraz pogoni za marzeniami.

Najlepsze filmy o koniach

Dla prawdziwych fanów zalecane jest kilka pozycji, które są “must have” do oglądnięcia. Bez nich nie można nazywać się prawdziwym fanem filmów o koniach. Co wchodzi w skład obowiązkowych pozycji? Przede wszystkim jednym z dobrze znanych filmów o koniach jest “Zaklinacz koni”. Pełen wzruszeń film, a w obsadzie kilka gwiazd kina. Ze starszych klasyków można wymienić film “Skłóceni życiem”, w którym koń pełni rolę metafory pogoni za uczuciami. Ciekawym, a zarazem wzruszającym, bo opartym na faktach filmie, jest “Mustang” z 2019 roku, który opowiada historię więźnia, który w ramach resocjalizacji podejmuje się pracy z końmi. Jednak to na zawsze odmieni jego życie. Jeśli zależy nam na dobrym obrazie, a jednocześnie na koniach na tle natury, to musimy sięgnąć po “Bez piętna”. Produkcja z 2015 roku przedstawia podróż na koniach z Kanady do Meksyku. 

Filmy o koniach wyścigowych

Ciągły pościg, walka o wygraną oraz emocje związane z przygotowaniami to gratka dla lubiących być w ciągłym napięciu. I takie też są filmy o koniach wyścigowych. Spośród pozycji wartych uwagi należy wymienić “Niezwyciężony Secretariat” z 2010 roku. W niejednym widzu wzbudzi uczucie rywalizacji, a także szczególnej więzi z głównym bohaterem. Kolejną pozycją, jednak wzbudzającą wzruszenie, obsadzoną gwiazdami kina, jest “Wyścig marzeń”. To również historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami. Pokazana jest nie tylko więź między ojcem i córką, ale także ich koniem. Początki XX wieku również mają kilka pozycji, na które warto zwrócić uwagę, jeżeli poszukujemy filmów o koniach wyścigowych. Nic tak nie podgrzewa atmosfery, jak historie toczące się w latach 20. czy 30. dwudziestego wieku na Zachodzie, a dokładnie w USA. “Niepokonany Seabiscuit” został obdarowany nie tylko wieloma nagrodami i nominacjami, ale opowiada naprawdę wzruszającą historię. Można tutaj wspomnieć także o “Dogonić marzenia”, który także jest oparty na faktach autentycznych. 

Filmy o koniach dla dzieci

Pora na pozycje dla dzieci. Tutaj nie może zabraknąć filmu “Zebra z klasą”. Jest to animowany film o koniach dla dzieci… ale nie tylko. Co jeszcze mogą oglądnąć nasze pociechy? “Mustang z Dzikiej Doliny”. W zabawny sposób przedstawiona historia konia, a dokładnie mustanga, który został schwytany przez kowbojów. Główny bohater jest niemy, bo jest nim koń, jednak dzięki ogromnej i świetnej pracy reżyserów i animatorów nie stanowi to problemu w zrozumieniu całej fabuły filmu. I jeden z filmów o koniach dla dzieci, który rozbawi także dorosłych. “Zaplątani”, to przede wszystkim film o księżniczce i jej rycerzu, jednak postać konia, towarzysza księżniczki odgrywa naprawdę jedną z głównych ról. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne