Strona głównaOff-topicJak zablokować możliwość komentowania na FB?

Jak zablokować możliwość komentowania na FB?

Komentowanie zdjęć i Twoich zdjęć na Facebooku bywa denerwujące? Masz dość ciągłych powiadomień bądź komentarzy o nieciekawej treści? Jest sposób, aby tego uniknąć. W tym artykule dowiesz się czy blokowanie komentarzy na Facebooku jest możliwe, jak zablokować możliwość komentowania na FB, jak wyłączyć możliwość dodawania komentarzy na FB w poszczególnych postach.

Jak zablokować opcję komentowania na Facebooku?

Chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie zablokować możliwość komentowania na FB? Posty, które zamieszczasz na Facebooku są automatycznie ustawione jako publiczne, co oznacza, że może zobaczyć je każda osoba, a co za tym idzie skomentować. Ten problem możesz rozwiązać wchodząc w ustawienia prywatności i wybierając opcję, że przeglądanie Twoich wpisów jest dozwolone tylko dla Twoich znajomych lub do znajomych i znajomych znajomych. Co zrobić, jeśli jednak chcesz trafiać do szerszego grona odbiorców, jednak nie życzysz sobie komentarzy od osób spoza kręgu bliskich Ci osób. Wszystko jest do zrobienia, dzięki możliwości blokowania komentarzy na FB. Jak zablokować możliwość komentowania na FB? Na stronie Facebooka musimy wejść w ustawienia, następnie należy przejść do zakładki “ Ustawienia i Prywatność”. Kolejnym krokiem jest kliknięcie w “Ustawienia”. Powinno przekierować nas do głównego ekranu, gdzie będziesz mógł zmienić ustawienia swojego profilu na Facebooku. Z listy po lewej stronie kliknij w “Posty publiczne’’. Na ekranie powinny pojawić się dwa zagadnienia, które nas interesują. Jak wyłączyć możliwość dodawania komentarzy na FB? Musisz edytować ustawienia w zakładce “Komentarze do postów publicznych” Do wyboru masz: “Publiczne”- komentować może każdy, bądź “Znajomi znajomych i Znajomi’ – jak sama nazwa wskazuje mogą komentować osoby z Twojego grona znajomych i znajomi znajomych. Wybierz odpowiednią opcję.

Kolejne ustawienie to “Publiczne informacje profilowe”. Ta opcja pozwala na ustalenie, kto może komentować, lajkować zdjęcie profilowe. W celu edytowania ustawienia musisz kliknąć “Edytuj”. Do wyboru masz trzy opcje: “Publiczne”, “Znajomi znajomych”, “Znajomi”. W celu jak najlepszego ograniczenia prywatności i zablokowania komentarzy na FB obcym osobom, najlepiej jest wybrać opcję “Znajomi”. Nikt spoza jego grona nie będzie mógł podjąć żadnej aktywności związanej z Twoim zdjęciem profilowym.

Jak wyłączyć możliwość komentowania na FB?

Jak wyłączyć możliwość komentowania na FB? To bardzo często zadawane w sieci pytanie. Blokowanie komentarzy na FB to bardzo częsta aktywnośc jego użytkowników. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wyłączyć dodawanie komentarzy na FB, warto wiedzieć, że nie ma możliwości całkowitego wyłączenia komentowania postów. Jedynym sposobem na uniknięcie komentarza od osoby, której komentarza się obawiasz to ograniczenie widoczności posta dla tej konkretnej osoby. Możesz także wybrać w ustawieniach posta, że ma być on widoczny tylko dla wskazanych osób. Jak to zrobić? Jak w inny sposób zablokować dodawanie komentarzy na Facebooku przez niechciane osoby? Na głównej stronie Facebooka widnieje okienko “ O czym myślisz?”. Kliknij w “Utwórz post”. Wtedy, pod naszymi danymi powinien pojawić się szary pasek, w którym możesz zmienić ustawienia prywatności. Jak wyłączyć dodawanie komentarzy na FB przez osoby, których się obawiamy? Powinno pojawić się pytanie “Kto może zobaczyć Twój post?”. W opcjach widnieje ustawienie “ Znajomi z wyjątkiem”. Kliknij w ten napis i wyklucz osoby, którym chcesz ograniczyć widoczność posta. W taki osób wybrane przez Ciebie osoby nie dowiedzą się o tym, że opublikowałaś post.

Jak wyłączyć dodawanie komentarzy na grupie na FB?

Nie wiesz, jak wyłączyć dodawanie komentarzy na grupie na FB? Grupy na Facebooku charakteryzują się zazwyczaj tym, że są bardzo liczne. Po zadaniu jakiegoś pytania, czy posta, często pojawia się wiele komentarzy, nawet po wyczerpaniu tematu. Ciągle przychodzące powiadomienia bywają nieznośne. Jak zablokować dodawanie komentarzy na Facebookowej grupie? Jest to bardzo proste w wykonaniu. Wejdź w post, kliknij w trzy kropki znajdujące się w prawym górnym rogu. Pojawi się kilka opcji. Wybierz “Wyłącz komentowanie”. W ten sposób zablokujesz możliwość komentowania, a pod postem pojawi się informacja, że autor ją wyłączył.

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne