Strona głównaPoradyJak usunąć konto na instagramie?

Jak usunąć konto na instagramie?

Na każdego przychodzi taki moment w życiu, że postanawia odciąć się od mediów społecznościowych i odpocząć. Ciągły bieg za zgadzającą się liczbą like’ów może każdego przytłoczyć. Ogromna ilość postów dodawanych codziennie przez innych użytkowników może powoli męczyć. Gdy dochodzimy do takiego etapu w życiu, rodzi się pytanie, jak usunąć konto na Instagramie? 

Usuwanie konta – Instagram

Usuwanie konta na Instagramie należy wykonać przez złożenie odpowiedniego wniosku na stronie internetowej. Niestety, posiadając nawet aplikację, nie jesteśmy w stanie tego zrobić, jedynie za pośrednictwem strony. Jak usunąć konto na Instagramie? Po wejściu na stronę musimy zalogować się na własne konto. Jest to wymagane, aby je usunąć. Następnym krokiem przy usuwaniu Instagrama jest wybór opcji usunięcia konta. Powinna nam się wyświetlić opcja, w której należy podać powód, dlaczego usuwamy konto. Podanie powodu jest niezbędne w tym procesie, ponieważ bez tego nie będziemy mieli możliwości usunięcia konta. Następnie należy wybrać polecenie “trwale usuń moje konto”. Na tym polega cały proces. Portal daje nam możliwość również usunięcie konta, na którym nie jesteśmy zalogowani. Jak usunąć konto na IG inne niż to aktualne? Przede wszystkim należy wybrać, o które konto nam chodzi. Powinna się wyświetlić opcja “usuń konto”. W tym wypadku konieczne jest przelogowanie się na wybrane konto, aby móc je trwale usunąć. To wszystkie czynności, które należy wykonać, aby móc złożyć wniosek o trwałe usunięcie konta. Jednak to dopiero początek. Po złożeniu wniosku w terminie do 30 dni portal usunie wszystkie dane, które znajdują się na naszym koncie, chociaż tak naprawdę w praktyce zabiera to znacznie więcej czasu. Aby pozbyć się wszystkich naszych danych oraz dodanych postów, możemy nawet poczekać trzy miesiące. Czy w takim razie, po usunięciu konta, będziemy nadal widoczni, a nasz profil i treści będą wyświetlane w wynikach wyszukiwania? Nie, po zakończonym procesie usuwania nasze treści przed jeszcze całkowitym usunięciem nie będą widoczne dla innych użytkowników. 

Jak usunąć Instagrama?

Jeśli jednak  nie chcemy trwale usuwać konta na Instagramie, możemy je po prostu wyłączyć. Jak tego dokonać? Tymczasowe wyłączenie konta na Instagramie również wymaga użycia przeglądarki. Nie jesteśmy w stanie tego zrobić z poziomu aplikacji. Jak usunąć konto na ig na chwilę? Po wejściu na stronę Instagrama za pomocą przeglądarki należy zalogować się na konto, które chcemy zawiesić. Następnie wchodzimy na nasz profil i przystępujemy do jego edycji. W tej opcji powinno nam się pojawić “tymczasowe wyłączenie konta”. Tutaj również zmuszeni jesteśmy podać powód, dla którego chcemy zawiesić nasze konto. Strona wymagać od nas będzie hasła, a po jego zatwierdzeniu nasze konto ulegnie zawieszeniu. Na ten czas treści udostępnione przez nas będą niewidoczne dla innych użytkowników. Nie będziemy pojawiać się w wynikach wyszukiwania, a nasze zdjęcia również nie będą widoczne dla innych użytkowników. Jak ponownie włączyć konto? Wystarczy zalogować się i wszystko wróci do normy.  Opcja tymczasowego wyłączenia konta jest dla osób, które nie są gotowi trwale wyłączyć konto, a po prostu chcą sobie zrobić przerwę od portali społecznościowych. Mamy pewność, że po tak chwilowym usunięciu konta możemy wrócić do wcześniejszego stanu bez utraty naszych treści. 

Jak usunąć Instagrama? Jak widać nie jest to trudne. Należy pamiętać, że nie jesteśmy w stanie tego zrobić na aplikacji. Wymagane jest skorzystanie z przeglądarki i zalogowanie się na konto. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne