Strona głównaOff-topic3 pomysły na prezent świąteczny dla babci

3 pomysły na prezent świąteczny dla babci

Prezent dla babci, jednej z najważniejszych osób w twoim życiu, musi być przemyślany, płynący prosto z serca, trafiający w gust i użyteczny. Czy tak trudno wybrać prezent dla babci pod choinkę? Niekoniecznie, jeśli wiemy, od czego zacząć poszukiwania. Jeśli nie wiemy, sprawdźmy kilka rad oraz przykłady prezentów, które być może zainspirują cię do dalszych poszukiwań wyjątkowego prezentu.

Pomysł na prezent dla babci – poszukiwania czas zacząć!

Zastanów się, z czego twoja babcia by się najbardziej ucieszyła. Z twojej wizyty, wiadomo. Z laurki? Pewnie, wszystkie trzyma w katalogu prezentów od ukochanych wnuków. Niemniej, kiedy robimy się starsi, dysponujemy zwykle nieco większym budżetem niż tyle, co na batonika. Zatem możemy nieco zaszaleć. Pytanie, czy pomysł na prezent dla babci zleci nam jak z nieba? Nigdy nie wiadomo, przy pamiętajmy, że nie musimy szukać nie wiadomo gdzie. Czasem wystarczy posłuchać tej drugiej osoby i wyłapać kilka niuansów (szczególnie, co ta osoba lubi lub potrzebuje, ale jakoś ciągle brakuje jej czasu, aby to kupić) albo rozejrzeć się po jej mieszkaniu, by zawęzić obszar poszukiwań idealnego prezentu. Innym sposobem jest podpytanie dziadka, czy babcia ma coś ciekawego na oku, co bardzo chciałaby mieć. Chyba że dziadkowi też brakuje pomysłu, co by jej podarować – wówczas nie licz, że podzieli się jakąkolwiek wskazówką. Życie bywa okrutne, musisz działać sam. Na szczęście istnieją typy prezentów uniwersalnych, które z powodzeniem można podarować pod choinkę. Sprawdźmy trzy sprawdzone pomysły na prezent choinkowy dla babci.

Moda i uroda

Pomysł na prezent dla babci wielu może przyprawić o ból głowy, ale nie ciebie. Zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na upominek obejmujący kosmetyki pielęgnujące, biżuterię lub modowe akcesoria. Kobieta w każdym wieku pragnie czuć się piękna i ma do tego prawo. Dając babci elegancką torebkę, piękny portfel lub kolczyki dajesz jej do zrozumienia, że wciąż dostrzegasz w niej to piękno, które warto podkreślać. Zakupu biżuterii lub torebek czy portfeli może rodzić kolejne naturalne pytanie, czym kierować się podczas wyboru? Ostatecznie trzeba wziąć pod uwagę, że nasz gust niekoniecznie idzie w parze z gustem babci, ale to też da się łatwo określić. Jeśli babcia na co dzień nie nosi biżuterii, możne to oznaczać, że albo za nie przepada – wówczas warto pomyśleć o delikatnej, nierzucającej się w oczy bransoletce lub naszyjniku  – albo błędnie sądzi, że w jej wieku już nie wypada się stroić. Co oczywiście nie jest prawdą. Drobna rada: jeśli planujesz obsypać ją kolczykami, koniecznie upewnij się, czy aby na pewno ma przebite uszy. Jeżeli jednak chcesz podarować babci coś bezpieczniejszego, warto postawić na kosmetyki pielęgnujące. Chwila relaksu w aromatycznej kąpieli z płatkami róż będzie fantastycznym prezentem, który podarujesz babci. Inną kategorią są kremy i balsamy pielęgnujące skórę dojrzałą.

Albumy

Album przechowuje zdjęcia, a zdjęcia przywołują wspomnienia – te pozytywne, sprzed roku, sprzed trzydziestu lat. Dziś tworzymy zdjęcia taśmowo i często nie mają one szczególnej wartości, nie wywołują uczucia nostalgii czy sentymentu. Bywa, że tracimy nasze cenne fotografie, kiedy zepsuje nam się telefon, coś się skasuje lub zgubi. Zdjęcia tradycyjne zostają. Możemy wziąć jej w ręce, obrócić, podpisać. Są cenną pamiątką, toteż album ze zdjęciami narzuca skojarzenie z muzeum, w którym przechowywane są wspomnienia, ludzie i wydarzenia, maleńki wycinek naszego świata i danej epoki. Piękny album na zdjęcia może być fantastycznym prezentem pod choinkę. Zdarza się, że trzymamy zdjęcia w kopertach, koszulkach, szufladach przewiązane sznurkiem. Warto by je uporządkować. Album rodzinny to świetny pomysł na prezent dla babci, a także pretekst, aby spędzić z nią więcej czasu i dowiedzieć się czegoś o swoich korzeniach, o samym sobie. Wspólne przeglądanie i segregowanie zdjęć stwarza okazję do rozmów o naszych krewnych, o konkretnych sytuacjach czy o miejscach, które dziś wyglądają zupełnie inaczej, o modzie, o zwyczajach rodzinnych sprzed wielu dekad.

Tekstylia, ceramika i dekoracje

Świetny przykład połączenia pożyteczności z pięknem. Sztuka użytkowa cieszy się niemałą popularnością. W domu chcemy przecież otaczać się pięknymi przedmiotami, a drobiazgi takie jak kubki, filiżanki, eleganckie zastawy, kieliszki, ramki na zdjęcia, obrazy, poszewki i koce mogą ocieplić każde wnętrze i spersonalizować je. Jeśli twoja babcia lubi urządzać herbaciane przyjęcia lub jeśli ma słabość do uroczych poduszeczek w kwieciste motywy, wiesz, podarowanie jej nowego kompletu filiżanki lub poszewki z ciekawym printem jest fajnym pomysłem, który zawsze się obroni. Oczywiście w przypadku tekstyliów również warto przemyśleć dobór choćby kolorów. Czy twoja babcia gustuje we wszystkich odcieniach fioletu? Może do tapety kul koloru bardziej pasowałby błękit niż żółć? Woli roślinne motywy czy geometryczne? Przed zakupem upewnijmy się w takich drobnych detalach. Pomogą jeszcze lepiej spersonalizować prezent dla babci.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne