Strona głównaCelebryciDorota Sumińska - mąż, książki, mąż tomasz, kontakt, ojciec, córka, e-mail

Dorota Sumińska – mąż, książki, mąż tomasz, kontakt, ojciec, córka, e-mail

Dorota Sumińska jest lekarzem weterynarii, popularyzatorem wiedzy na temat zwierząt oraz byłą prowadzącą autorskiego programu ,,Zwierzowiec’’ w TVP1 oraz audycji radiowej ,,Zwierzenia na cztery łapy’’ w Programie Pierwszym Polskiego Radia. W tekście przyjrzymy się lepiej autorce licznych książek o naszych braciach mniejszych, sprawdzimy, jaki jest do niej kontakt (e-mail), kim był jej (domniemany )mąż Tomasz, kim był jej ojciec, czyją córką była jej prababcia, a także jakie pozycje ma w swoim dorobku pisarskim Sumińska.

Zobacz: Angelika Wołynko – mąż, dzieci, wikipedia, wiek, wzrost, nie żyje

Dorota Sumińska – kto to? Książki, kontakt 

Dorota Sumińska jest autorką licznych książek przyrodniczych. Niektóre z nich to ,,Szczęśliwy pies’’, ,,Szczęśliwy kot’’, ,,Do serca przytul psa’’, ,,Trudne tematy’’, ,,Dalej na czterech łapach’’, ,,Balią przez Amazonkę’’ etc. 

Kontakt do autorki jest niezwykle prosty. Wystarczy wejść na stronę Zwierzecisie i wybrać odpowiedni sposób komunikacji (Facebook, Twitter, Instagram). Zostaniemy automatycznie przekierowani na wybrane medium społecznościowe, gdzie będzie można bezpośrednio napisać prywatną wiadomość do lekarz weterynarii. Autorka nie udostępnia swojego adresu e-mail.

Dorota Sumińska –  mąż 

W internecie można znaleźć zapytania, które poruszają kwestię ,,kim był mąż Tomasz Doroty Sumińskiej’’. Mężczyzna nazywał się Tomasz Wróblewski i był życiowym partnerem kobiety. Wiadomo, że (domniemany) mąż Tomasz był lekarzem internistą specjalizującym się w medycynie ratunkowej. Niestety, mężczyzna zmarł w 2021 roku, o czym można było dowiedzieć się z kondolencji, jaki na ręce wdowy złożył Zespół Wydawnictwa Literackiego. Nie wiadomo, co było przyczyna zgonu.

Dorota Sumińska – dzieci, córka 

Wiadomo, że Sumińska ma jedno dziecko, którym jest córka Marta Stachowiak (urodzona w 1980 roku). Córka prowadzi wraz z matką audycję w internecie pod tytułem: ,,Rozmawiamy o życiu, nie tylko zwierząt, w sposób, w który mogą rozmawiać tylko matka z córką’’. Na stronie Zwierzecisie można przeczytać, że kobieta jest matką syna, Eryka. Kobieta tytułuje się również matką dla swojego dwunastoletniego kota, Filipa. Jak sama o sobie pisze, jest dokarmicielką piwnicznych myszy, a także jeży i wiewiórek. Córka Sumińskiej ma wykształcenie muzyczne oraz polonistyczne, pracuje jako nauczycielka i tłumacz. 

Źródło: kobieta.onet.pl

Zobacz: Jakub Bukowczan – gdzie przyjmuje, cennik, dieta, żona, opinie, książka, wiek, forum, wizyta, telefon, kontakt

Kobieta pracuje też jako pracownik fundacji, która działa w środowisku ekonomii społecznej. Marta Stachowiak podkreśla, że nie kocha wszystkich zwierząt, bo jest to po prostu niemożliwe, podobnie jak miłość do wszystkich ludzi. 

Dorota Sumińska – ojciec, rodzice 

Kobieta jest potomkiem hrabiego Adama Ledóchowskiego herbu Szaława. Mężczyzna był kasztelanem wołyńskim w latach 1746-1754, a także starostą włodzimierskim w latach 1720-1746.  W armii był w stopniu pułkownika. Ponadto był posłem województwa wołyńskiego na sejm 1722 roku oraz 1744 roku.

Szlachcic dał się także poznać, jako mąż kobiety imieniem Ewa. Co interesujące przodek Doroty Sumińskiej popełnił wówczas absolutny mezalians, gdyż związał się z prostą osobą z gminu. Według relacji lekarz weterynarii, w chwili ślubu jej prababcia była analfabetą. Ich związek spotkał się z dużym oporem ówczesnej elity, w jakiej obracał się jej pradziad, ponieważ wykupując swoją żonę od miejscowego kowala, ta była już z nim zamężna. Fakt ten uniemożliwiał zakochanym zawarcie małżeństwa, również w chwilach, gdy rodziły się ich dzieci. Dopiero po śmierci rzemieślnika para mogła zawrzeć sakrament małżeństwa. Możemy się tylko domyślać, jak wielkie zgorszenie wywoływała taka postawa Ledóchowskiego. Jednak miłość okazała się być silniejsza od obowiązujących konwenansów.

Z czasem wszystko się unormowało. Mąż kobiety zapewnił jej należytą edukację tak, by mogła się nauczyć czytać i pisać. Najbliżsi przyjaciele mężczyzny, mimo pierwszego zdziwienia, nie odwrócili się od niego i zaakceptowali jego małżonkę. Para była w sobie bardzo zakochana aż do śmierci.

Ojcem bohaterki tekstu był Michał Sumiński, znany polski podróżnik, zoolog oraz autor wielu publikacji o tematyce żeglarskiej, a także bardzo popularnego w latach 1968-1988 programu dla dzieci młodzieży ,,Zwierzyniec’’. Ojciec był zapalonym myśliwym od dziesiątego roku życia. Swoje zainteresowania przeniósł na wspomniany produkcję telewizyjną, w której jako gospodarz, w stroju typowym dla leśniczego, opowiadał o przyrodzie, mówiąc o jej życiu i leśnych tajemnicach. Ponadto realizował on także spotkania z dziećmi w szkołach, w których poruszał kwestie zawarte w swoim programie.

Z tekstu można było dowiedzieć się najciekawszych informacji na temat Doroty Sumińskiej: jaki jest kontakt (e-mail) do autorki, jakie książki napisała, kim był jej ojciec, czyją córką była prababcia lekarki, kim był jej (domniemany) mąż Tomasz. Dziękujemy za lekturę. 

Zobacz: Jak wygląda córka księżnej Diany? Zaskoczenie

Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne