Strona głównaNewsCo oznaczają poszczególne kamienie w pierścionku zaręczynowym? Odpowiadamy!

Co oznaczają poszczególne kamienie w pierścionku zaręczynowym? Odpowiadamy!

Każdy pierścionek zaręczynowy powinien być ozdobiony przez klejnot, który nada mu szczególne znaczenie. W zależności od tego, który z kamieni wybierzemy, symbol miłości będzie zawierał zupełnie inną wiadomość skierowaną do ukochanej. Który z nich okaże się najtrafniejszym wyborem na tak wyjątkową okazję?

Kamienie miłości

W trakcie poszukiwań idealnego klejnotu, który ozdobi pierścionek zaręczynowy, warto zwrócić uwagę na symbolikę. Bogactwo kryjące się w znaczeniu każdego z kamieni może znacznie ułatwić tę dość problematyczną decyzję. Świetnym wyborem z okazji oświadczyn bez wątpienia będą kamienie, które przyciągną miłość i pomogą zakochanym w budowaniu zdrowego związku. Przykładem takiego klejnotu może być rubin, który już dzięki swojej barwie kojarzy się z płomiennym uczuciem. W jego symbolice znajdziemy ogromne wartości, takie jak namiętność i pasja. Nuda, która zaczyna pojawiać się w związkach z długim stażem, niejednokrotnie doprowadza do jego rozpadu, w skutek zawiedzenia zniknięciem początkowej żądzy. Rubin okaże się w takim przypadku idealny, gdyż pomoże on uporać się z rutyną i wzniecić miłosny żar na nowo. Podobne działanie wykazuje różowy kwarc. Jego magiczna moc pomoże w otwarciu serca osobom, które przestały wierzyć w miłość. Szmaragd chroni przed złymi mocami, prowadzącymi do kłótni, a szafir zapewni poczucie bezpieczeństwa, minimalizując ryzyko zdrady.

Diament w pierścionku zaręczynowym

Pierścionek zaręczynowy z brylantem przyśnił się już chyba każdej kobiecie. Niewiarygodna umiejętność kamienia do załamywania światła, zwana także brylancją, w niesamowity sposób ukaże doskonały blask tego kamienia. Dokładnie wykonany szlif wzmoże efekty optyczne, możliwość wyboru barwy klejnotu umożliwia personalizację biżuterii. Oprócz perfekcyjnej prezentacji oraz imponującej trwałości, niedoścignionej przez żaden inny materiał na świecie, diament odznacza się fenomenalną symboliką. Przede wszystkim symbolizuje nieustanny rozwój związku, ponieważ nasila on potrzebę poznawania drugiej osoby, doskonalenia zawiązanej relacji oraz zaangażowania. Co więcej, diament jest symbolem czystości, nieograniczonego zaufania i oddanie drugiej osobie. Mówi się, że diamenty są wieczne. Być może ich nieprzemijalność wpłynie także na stałość związku. Takie życzenie można umieścić jako grawerunek na pierścionku zaręczynowym SAVICKI. W końcu miłość to najważniejsze uczucie w życiu człowieka. Warto o nią walczyć na wszelkie dostępne sposoby.

Co przesądy mówią o perle w pierścionku zaręczynowym?

Chociaż delikatny pierścionek zaręczynowy ozdobiony perłą może dla wielu wydawać się spełnieniem marzeń, przesądy przestrzegają przed tak pochopnym wyborem. Przyjęło się, że obecność pereł w symbolu miłości może zwiastować problemy w związku. Niepowodzenie spowodowane klejnotem przetrwa długie lata, konsekwentnie dążąc do złamania zakochanych i zakończenia relacji. Co więcej, perły nie powinny pojawić się w stylizacji ślubnej. Przesądy przestrzegają, że złamanie zasady wiąże się z życiem pełnym łez i żalu, a także ponownym przyciągnięciem pecha i zakończeniem miłosnej relacji z ukochaną osobą. Warto jednak mieć na uwadze, że przesądy powinniśmy brać z przymrużeniem oka. Dawne wierzenia najprawdopodobniej okażą się zupełnie nieprawdziwe, a perła w oryginalnym pierścionku zaręczynowym wypadnie wspaniale. W końcu tak fantastyczny klejnot nada ozdobie niepowtarzalnego uroku, który zachwyci każdą miłośniczkę biżuterii.

Artykuł sponsorowany

Sprawdź jeszcze

Popularne