Strona głównaCelebryciOskar Kamiński aka OKI - wiek, wzrost, gdzie mieszka, dziewczyna, imię i...

Oskar Kamiński aka OKI – wiek, wzrost, gdzie mieszka, dziewczyna, imię i nazwisko

Od kilku lat obserwujemy jak polską scenę rapową przejmują coraz to młodsi artyści. Rozmaite platformy internetowe pozwalają młodym twórcom i docierać do większego grona fanów. Nie inaczej było z OKIm. Jakie są początki jego twórczości? Jak nazywa się OKI? Skąd się wzięła jego fryzura?

Oskar Kamiński aka OKI – kto to? Wiek, wzrost, waga

Polski raper OKI, znany z takich utworów jak Whoop?, Koła, Justin Bieber, Siri, Jeżyk czy Doja Cat oraz spiczastej fryzury nadal wzbudza podziw swoim talentem i pomysłowością. Co wiemy o tym świeżym talencie polskiego rapu? Jak nazywa się Oki? Jakie jest jego imię i nazwisko? Jaka jest jego data urodzenia? Z informacji dostępnych w sieci możemy się dowiedzieć, że wiek młody rapera wynosi 24, a urodził 10 sierpnia 1998 roku w Lubinie, gdzie później dorastał. W tamtym okresie już zaczynał pracować nad swoją karierą. Okazuje się, że w wieku zaledwie 15 lat opublikował swój pierwszy utwór.

O ile raper nie kryje się ze swoim pochodzeniem, to już nie jest tak wygadany, jeśli chodzi o inne szczegóły swojego życiorysu. Raper jest szczupły i wydaje się wysokiego wzrostu. Możemy w takim razie zakładać, że jego waga nie będzie zbyt wysoka. Wzrost możemy z dużo większą łatwością oszacować. Na mediach społecznościowych możemy niejednokrotnie widzieć OKIego ze swoją partnerką, której wzrost wynosi 176. Na fotografiach widzimy, że jest on od niej wyższy. Można zatem uznać, że wzrost Oskara Kamińskiego mieści się w przedziale 180-190.

Zobacz: Kuban – kto to, wiek, wzrost, dziewczyna, gdzie mieszka, powrócił, informacje, skąd jest, miasto, co z nim?

Na początku swojego rozwoju muzycznego OKI tworzył przede wszystkim w oldschoolowym stylu na bitach 90 BPM. W 2014 roku razem z Mongołem wypuścił swój pierwszy album Szanuj EP. Raper nie pozostał jednak długo wierny starej szkole, bo już w 2015 roku publikuje swój pierwszy solowy projekt C.R.E.A.M, na którym możemy odnaleźć bardziej trapowe bity, które wcześniej były przez OKIego krytykowane. W tamtym czasie Oskar Kamiński zaczął często pojawiać się jako artysta grający supporty. Raper niejednokrotnie w rozmowach podkreśla, że koncerty zawsze są dla niego bardzo ważnym doświadczeniem i ostatecznym egzaminem materiału, nad którym pracował.

OKI z jężem

Szerszy rozgłos Oskar Kamiński zyskał wraz z wypuszczeniem płyty nagranej z Nearrem w 2018 roku, z kolei klip do utworu Ślad został opublikowany na kanale SB Maffija, co z pewnością przyczyniło się do szerszej rozpoznawalności młodego rapera. 2018 rok został zamknięty przez OKIego utworem Whoop, który został bardzo ciepło przyjęty, a każdy kolejny kawałek był coraz lepiej oceniany.

Rok 2019 okazał się przełomowy w karierze Oskara. W tym roku ukazał się 47universe, album, który od grafik, przez tekst, po mixmaster jest autorstwa OKIego. Od tego czasu raper coraz częściej pojawiał się w towarzystwie znanych i ugruntowanych w polskim rapie twórców, co tylko wzmocniło jego pozycję na rynku. Z kolei 3 października 2019 roku Oskar Kamiński został ogłoszony czwartym Młodym Wilkiem 7 edycji akcji Popkillera, mającej za zadanie promowanie nowych artystów.

Rok 2020 Oskar Kamiński rozpoczął płytą 47playground – pierwszy legalny krążek artysty, który szturmem zdobył drugie miejsce na OLiS. Dynamiczny rozwój kariery przerwała pandemia. OKI nie był jednak w tym czasie bierny, bo wydał kilka bardzo dobrze przyjętych singli oraz rozpoczął projekt OIO. 

Produkt47 to najświeższy krążek Oskara Kamińskiego, która na trzy dni przed premierą stała się już złotą płytą, co jest nie lada osiągnięciem, jak na tak młody wiek. Płyta z treści jest swobodniejsza, bardziej energiczna i skupiona na nim samym. Ekspresyjny charakter krążka dopełnia mocny wizerunek OKIego – Młodego Jeżyka. Na płycie fryzura staje się jego znakiem rozpoznawczym, a niebieska kolorystyka nawiązuje do jeża Sonica, który jest tak samo szybki, jak rapowanie OKIego.

Oskar Kamiński aka OKI – gdzie mieszka?

Wiemy już, że młody raper urodził się w Lubinie, mieście powiatowym w województwie dolnoślaskim. gdzie mieszkał przez swoje dzieciństwo i lata nastoletnie. Z sieci możemy się dowiedzieć, że chodził do przedszkola numer 1 w tej samej miejscowości, po czym do szkół podstawowej i gimnazjalnej o numerze 3. W tamtym czasie, jako 15 letni chłopak, opublikował na kanale Youtube swój pierwszy kawałek (Było i będzie). Gdzie mieszka w tej chwili? Wiemy, że na czas studiów wyjechał do Wrocławia. Przez miesiąc był studentem socjologii, jednak po tym czasie zdecydował, że stawia wszystko na rozwój kariery muzycznej. W rozmowie u Kuby Wojewódzkiego Oskar Kamiński wspomniał, że nie wczuwa się w to, gdzie mieszka, a sam Lubin nie był dla niego dobrym miejscem, by się rozwijać. Gdzie mieszka teraz? Trudno powiedzieć. Raper jest widywany zarówno we Wrocławiu, jak i w Warszawie.

Zobacz: Filip Łuszcz – syn ,,Magika’’ z Paktofoniki – wiek, Wikipedia, z mamą

Oskar Kamiński aka OKI – aresztowany, za co?

W 2021 roku sieć obiegło zdjęcie, na którym Oskar Kamiński jest brutalnie przyciskany do maski auta przez mundurowego. Cała sytuacja wskazywała na to, że OKI został aresztowany. Być może sama fotografia nie sugerowałaby tak dosadnie, że raper jest aresztowany, gdyby nie podpis na Facebooku. Osoba, która wrzuciła post opisała, że była świadkiem całego zajścia. Wskazuje, że raper został brutalnie aresztowany, a cała sytuacja wygląda bardzo poważnie. Osoby bliskie raperowi skontaktowali się z nim i uspokoili fanów, że Oskar ma się dobrze i nic mu nie jest. Baczni internauci zwrócili uwagę na jeszcze jeden element tego zajścia. Mianowicie osoba, przez którą OKI został aresztowany okazała się aktorem znanym z serialu Lombard. Życie pod zastaw. Wielu fanów zaczęło więc podejrzewać, że raper szykuje dla nich nowy teledysk. Uwagę też zwróciła fryzura na jeżyka, która jest częścią jego image’u scenicznego, a nie codziennej stylizacji. Wniosek z tego taki, że raper wcale nie był aresztowany

Oskar Kamiński aka OKI – dziewczyna

OKI z dziewczyną

Oskar Kamiński nie opowiada nigdzie wprost o swoim życiu prywatnym i związkach. Jednak uważni obserwatorzy jego social mediów oraz fani, wyczuleni na teksty piosenek i zawartość teledysków, z pewnością zdają sobie sprawę, że serce OKIego zajmuje już pewna dziewczyna. Sara Woś, bo o tej dziewczynie mowa, jest modelką oraz amatorką literatury. Pochodzi z okolic Jeleniej Góry. Dziewczyna Oskara prowadzi konto na Instagramie i YouTube’ie, na których dzieli się recenzjami książek. Ukończyła anglistykę, a wkrótce również będzie bogatsza o tytuł japonistki. Ponadto jest szefową portalu informacyjno-ogłoszeniowego 24wroclaw. Dla ciekawych podpowiadamy, że można ją zobaczyć w teledysku do utworu Jeżyk, gdzie wspólnie ze swoim partnerem leży w jednym łóżku.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne