Strona głównaRozrywkaWszystkie alternatywy dla Netflixa

Wszystkie alternatywy dla Netflixa

Netflix to serwis streamingowy, który działa na zasadzie abonamentu. W ofercie ma on wiele seriali i filmów, których baza ciągle się powiększa. Abonament głównie zależy od liczby osób korzystających z serwisu oraz jakości oglądania. Najtańszy kosztuje 29 zł za miesiąc użytkowania. Konkurencja Netflixa nie jest duża, ale dość mocna. Największym konkurentem dla Netflixa jest HBO MAX, znane wcześniej pod nazwą HBO GO. 

Z racji drobnych zmian w HBO MAX, jest on obecnie (w ramach promocji)  tańszy od Netflixa. Tańszych od Netflixa portali streamingowych jest sporo – popularny w Polsce TVN Player, Amazon Prime, Canal+ czy Apple TV. Jak widać liczba alternatyw dla Netflixa nie powala, ale jest mocna, dlatego warto jest przeanalizować, czy rzeczywiście jego baza nam odpowiada, czy może warto przerzucić się na coś tańszego od Netflixa. Podobne do Netflixa platformy to nie lada gratka dla fanów filmów i seriali.

Tańsze alternatywy, czyli co zamiast Netflixa?

Podobnych do Netflixa portali jest trochę. Większość z nich działa na zasadzie samoodnawialnego abonamentu. Nie musimy dzięki temu pamiętać o opłaceniu tego co miesiąc przez każdorazowe robienie przelewu. Wystarczy podać numer karty, a portal zrobi resztę za nas. Warto podkreślić, że w przypadkach tych najbardziej popularnych i znanych portali, taki proces opłacania jest bezpieczny. Tak znane portale nie mogą pozwolić sobie na żadne oszustwa, gdyż zrujnowałoby to ich imię i odstraszyło obecnych i przyszłych klientów. Konkurencja Netflixa nie próżnuje. Jest to spowodowane tym, że to właśnie Netflix cieszy się największą sławą wśród ludzi na całym świecie. Swoją popularność zdobył dzięki świetnie prowadzonej kampanii marketingowej i dużej bazie, w której każdy znajdzie coś dla siebie.

Najbardziej znaną alternatywą dla Netflixa jest zdecydowanie HBO MAX. Jest on tańszy od Netflixa. Związane jest to z limitem osób, które mogą jednocześnie korzystać z jednego konta. Wykupując HBO MAX aż 3 osoby mogą jednocześnie mieć coś włączone na trzech różnych urządzeniach. Netflix, za taką samą cenę, oferuje możliwość oglądania seriali i filmów na jednym urządzeniu. Ma to znaczenie, ponieważ bardzo często ludzie zrzucają się na abonamenty i chcą z nich korzystać równocześnie. Podobne do Netflixa platformy zdobywają coraz więcej zwolenników.

Wiele osób pyta o tańsze alternatywy dla Netflixa. W przypadku Netflixa cena pakietu, który umożliwia korzystanie z dwóch urządzeń, jest równa 43 zł miesięcznie – jest to całkiem sporo. Ceny podobne do Netflixa ma Canal+, za który zapłacimy 45 zł miesięcznie. Co zamiast Netflixa w takim razie wybrać? To zależy od naszych upodobań. Netflix, podobnie jak HBO MAX czy Canal+, wypuszcza produkcje z własnego ramienia. Netflix ma największą bazę, ale z roku na rok seriale produkowane przez Netflixa są coraz gorsze jakościowo. HBO MAX cieszy się za to świetnymi produkcjami, których jakość i poziom jest doceniana przez wielu ludzi na całym świecie. Podobna do Netflixa platforma posiada swoje grono fanów na całym świecie.

Netflix – czy warto?

Z pewnością portal oferuje wiele mocnych tytułów. Netflix, podobnie jak inni, ma w swojej ofercie filmy i seriale dostępne tylko tam. Tylko na Netflixie możemy obejrzeć seriale takie jak: Bridgertonowie, Wiedźmin, Squid Game, Lucyfer, Dom z papieru, Peaky Blinders czy Stranger Things. Podobnie do Netflixa sprawa wygląda z choćby HBO MAX, które może pochwalić się wykupieniem praw do serii Harry’ego Pottera i Przyjaciół. Czy warto więc zadać sobie pytanie „Co zamiast Netflixa wybrać?”. Niekoniecznie musimy zmieniać naszą platformę do oglądania filmów, mimo że wiele osób odchodzi od Netflixa ze względu na obejrzenie już tam wszystkiego, co ich interesowało czy słabą jakość nowości.

Netflix, podobnie jak każda inna firma chce zarabiać jak najwięcej. Nic więc dziwnego, że liczba ich nowych produkcji jest tak pokaźna. Chcą oni dotrzeć do jak największego grona odbiorców i nie ograniczać się tylko do kilku gatunków. Jest to zrozumiałe, a dla nowych użytkowników na pewno bardzo atrakcyjne, a zarazem gubiące. Wiele osób skarży się, że duży wybór ich obezwładnia i finalnie nie wiedzą co włączyć. Netflix, dla takich osób, będzie na pewno wyzwaniem. Polski Netflix oferuje ponad 3400 tytułów! 

Podsumowowanie

Netflix zdecydowanie przewyższa inne portale streamingowe jeśli chodzi o wielkość bazy. Jest to jego niewątpliwą zaletą, gdyż mnogość tytułów daje nam duże pole do zabawy. Konkurencja Netflixa jest jednak mocna. HBO MAX czy Amazon Prime oferują abonamenty tańsze od Netflixa, ale bardziej ubogie w tytuły. Jeśli jesteśmy filmowymi i serialowymi „wyjadaczami” i większość dostępnych rzeczy na Netflixie już za nami, warto jest sięgnąć po coś innego. Każda z platform ma swoje mocne i słabe strony, jednak Netflix jest niezaprzeczalnie najbardziej powszechną aplikacją w naszych laptopach czy telewizorach.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne