Strona głównaOff-topicCzym wyłożyć podłoże pod basen stelażowy? Sprawdź wszystkie możliwości!

Czym wyłożyć podłoże pod basen stelażowy? Sprawdź wszystkie możliwości!

Podłoże pod basen ogrodowy warto przemyśleć i przygotować jeszcze przed zakupem zbiornika. Dzięki temu nie będziecie musieli odkładać zabawy w czasie, tylko od razu zabierzecie się za rozkładanie basenu. Na jakim podłożu może stać basen stelażowy? Sprawdzamy możliwości. 

Dlaczego przygotowanie podłoża pod basen ogrodowy jest tak ważne?

Właściwe przygotowanie podłoża pod basen ogrodowy to podstawa bezpiecznych i przyjemnych kąpieli oraz odpowiednio długiej żywotności zbiornika. Baseny stelażowe są produktami wielosezonowymi, jednak ich nieodpowiednia eksploatacja może spowodować nieodwracalne uszkodzenia już pierwszego lata. Poza tym wyczuwanie pod stopami kamieni czy korzeni nie jest szczególnie przyjemne… Basen stelażowy należy rozłożyć na idealnie równym i dokładnie oczyszczonym podłożu. Z ziemi trzeba usunąć kamienie, korzenie, gałązki i inne, ostre elementy, które mogłyby uszkodzić dno. Wypoziomowanie miejsca pod basen jest absolutnie niezbędne. Jeśli zaniedbacie ten etap, woda będzie nierównomiernie napierać na ścianki zbiornika, co grozi jego zniszczeniem.

basen do ogrodu stelaże
To bardzo ważne, na czym stoi basen stelażowy

Basen stelażowy na trawniku lub piasku 

Gdy podłoże zostanie wyrównane i wyczyszczone, trzeba zastanowić się, na czym postawić basen. Niektórzy decydują się postawić zbiornik na trawniku. Jednak zieleń w tym miejscu będzie zniszczona, a woda będzie się ochładzać od gruntu. Szybkim i niedrogim w realizacji rozwiązaniem jest stworzenie warstwy z ubitego piasku (część darni należy usunąć). Przy czym takie podłoże pod basen ogrodowy wymaga zabezpieczenia, aby piasek się nie osuwał. Niezależnie od wybranego typu podłoża, warto je pokryć warstwą izolacyjną i ochronną. Dzięki temu woda będzie dłużej trzymała ciepło, a dno zbiornika będzie jeszcze lepiej chronione przed uszkodzeniami. Do tego zadania służą specjalne maty plandekowe. Są mocne, lekkie, sztywne, stosunkowo grube i łatwe w czyszczeniu. Matę taką można otrzymać w zestawie, zamawiając basen stelażowy w Dollo. Zyskujecie pewność jej dokładnego dopasowania do rozmiaru zbiornika. Jeśli już kupiliście basen stelażowy bez pompy, maty i innych niezbędnych akcesoriów, trzeba będzie skompletować je niezależnie. 

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne