Strona głównaSerialeJakie anime polecacie? Podpowiadamy

Jakie anime polecacie? Podpowiadamy

Anime w Polsce jest bardzo popularne już od kilku lat. Czy w skrócie jest anime? Anime to tak naprawdę gatunek filmowy, który obejmuje filmy animowane pochodzące z Japonii. Pierwsze anime trwało 5 minut i powstało na początku lat XX. Od tamtego czasu powstało bardzo wiele japońskich filmów animowanych przez co ciężko jest się w tym wszystkim połapać. Jakie anime polecane jest na początek? Podpowiadamy!

Jakie anime polecacie na początek?

To głównie młodzież jest zainteresowana anime. Jest mnóstwo forów internetowych, na których młodzi ludzie szukają anime, które im się spodoba. Wiele osób zagubionych w świecie japońskiej kultury tworzy tam wątki w stylu: Jakie anime polecacie, żeby zrozumieć ten gatunek na początek? Jakie anime polecacie na początek?, Jakie romantyczne anime polecacie?, Jakie anime yuri polecacie?, Jakie polecacie anime yaoi? Mnogość tytułów jest bez wątpienia problematyczna, dlatego w tym artykule znajdziesz mały przewodnik po świecie anime. Zebraliśmy w nim najczęstsze polecajki, które fani anime wypisywali pod pytaniem: Jakie anime polecacie? 

Shingeki no kyojin

Shingeki no kyojin
Shingeki no kyojin

Shingeki no kyojin jest bardzo często polecanym anime na pierwszy ogień. Film animowany oparty jest na bestsellerowej mandze Hajime Isayamy, która zdobyła wiele nagród. Shingeki no kyojin pokazuje świat ludzi, którzy aby chronić się przed bezlitosnymi tytanami, musieli odgrodzić swoje miasto wysokimi murami. Jednak po 100 latach spokoju pojawił się tytan, który jest w stanie pokonać ich zabezpieczenie. Mieszkańcy muszą stworzyć jednostkę, która obroni ich przed tytanem – jednym z jej członków jest Eren, na którego życiu skupia się Shingeki no kyojin. Anime to ma już 4 sezony. 

Death Note

Death Note
Death Note

Death Note to drugie w kolejności, najczęściej polecane anime na początek. Wiele osób, które rozpoczęły swoją przygodę tym właśnie tytułem, po uszy zakochało się w anime. Death Note opowiada historię inteligentnego nastolatka Light Yagami, w którego ręce wpadł tytułowy notatnik – jak się okazuje, jest on własnością Boga Śmierci. Każde zapisane w nim imię i nazwisko jakiejś osoby, powoduje jej śmierć. Light Yagami postanawia wykorzystać moc notatnika – przybiera pseudonim Kira i rozpoczyna misję oczyszczania świata ze wszystkich złoczyńców. Tajemnicze morderstwa przykuwają jednak uwagę policji, na której czele staje tajemniczy detektyw L. Jak potoczą się losy Light’a? Czy L dowie się, jak doszło do śmierci osób wpisanych do Death Note? Jeśli jesteś ciekawy/a, to polecamy obejrzeć cały sezon tego anime – wiele osób przekonało się do tego gatunku po obejrzeniu Death Note

Jakie romantyczne anime polecacie?

Jeśli chodzi o romantyczne anime, to większość osób w odpowiedzi na pytanie: Jakie romantyczne anime polecacie? podaje Kaichō wa Maid-sama! Fabuła skupia się na relacji  Misaki, która jest przewodniczącą samorządu szkolnego i Usui, czyli jednego z najpopularniejszych chłopaków w szkole. Produkcja jest pozbawiona tandetnego podejścia do miłości – znajdziesz w niej dużo humoru. 

Jakie anime yuri polecacie?

Jakie anime yuri polecają znawcy tego gatunku? Anime yuri skupia się na romantycznych relacjach między dziewczynami. Wiele dziewczyn w nastoletnim wieku szuka swojego ja – są one ciekawe historii, jakie rozgrywają się między lesbijkami. Jakie anime yuri na początek? Wiele osób poleca znaną na całym świecie Czarodziejkę z księżyca. Produkcja przedstawia losy Usagi Tsukino, 14-letniej wojowniczki, której zadaniem jest uratowanie Ziemi i całej galaktyki. Wątek miłości między kobietami rozgrywa się między czarodziejkami z Neptuna i Urana –  Michiru Kaiō i Haruką Tenō. Pozostałe polecane anime yuri to:

  • Candy Boy
  • Sakura Trick
  • Strawberry Panic
  • Aoi Hana

Jakie polecacie anime yaoi?

Jeśli chodzi o najczęstsze odpowiedzi na pytanie: Jakie polecacie anime yaoi?, to chyba najliczniej padał tytuł Yuri!!! on Ice. To anime opowiada historię Yuuri Katsuki, który jest łyżwiarzem figurowym. Po przegranych zawodach zrezygnowany chłopak wraca do swojej rodzinnej miejscowości – nadzieje związane z jego dalszą karierą przewraca mu Viktor Nikiforov oraz Jurij Plisetskay. 

Inne, często podawane tytuły w odpowiedzi na pytanie: Jakie anime polecacie (yaoi)? to:

  • Love Stage!! 
  • Haru wo Deiteia
  • Maiden Rose
  • Doukyuusei

Wszystkie wyżej wymienione anime były bardzo często polecane przez fanów tego gatunku. Wybór pierwszego anime jest kluczowy – to na jego podstawie budujemy sobie całe wyobrażenie o japońskich filmach animowanych. Daj znać w komentarzu, co postanowiłeś/aś włączyć jako pierwsze lub który z wymienionych anime yuri/yaoi przypadł Ci do gustu najbardziej  – czekamy!

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne