Strona głównaOff-topicCzym można się interesować? Czym się interesujesz?

Czym można się interesować? Czym się interesujesz?

Chciałbyś zmienić swoje życie, ale nie wiesz od czego zacząć? Czujesz, że się wypalasz i potrzebujesz nowych bodźców? Wiele osób zapomina, że ich los leży wyłącznie w ich rękach.  Wystarczy drobna zmiana, aby całkowicie odmienić swoją codzienną rutynę. Nie musisz mieć pieniędzy ani wykształcenia – znajdź hobby, które sprawi, że zaangażujesz się całym sobą i zechcesz rozwijać swoje umiejętności. Czym można się interesować (CV)? Sprawdź sam i zainspiruj się do rozwoju nowych pasji.

Czym można się interesować? TOP10 zainteresowań, które są ciekawe

Zainteresowania nie ograniczają się do czytania książek, oglądania filmów czy grania w gry komputerowe. Niektóre hobby można przekuć na realny zarobek. poniżej przedstawiamy TOP 10 zainteresowań, które sprawią, że rozwiniesz swoje umiejętności i zyskasz nowy wpis do CV.

Hobby a praca: czym można się interesować?

1) Gotowanie

Przygotowanie prostego posiłku nie sprawia dużych problemów, niemniej przyrządzenie bardziej złożonego dania może wydawać się problematyczne. Jeżeli nauczysz się gotować, nie tylko zaoszczędzisz na stołowaniu się w restauracji, ale zyskasz praktyczne umiejętności, które pozwolą Ci założyć własny punkt gastronomiczny w przyszłości.

2) Nauka języków obcych

Umiesz język angielski, ale czujesz, że powinieneś podszkolić swój warsztat? A może chciałbyś nauczyć się nowego języka?  Jeżeli z łatwością zapamiętujesz słówka i masz dobrą pamięć głosową, wykorzystaj swój potencjał.

3)  Pisanie wierszy lub opowiadań

Nieważne, czym się interesujesz i czy masz talent pisarski… Pamiętaj, że umiejętność składanego wyrażania swoich myśli będzie zawsze w cenie.  Nie bój się zabawy słowem i staraj się przelewać myśli na papier. Nie rezygnuj także z czytania, ponieważ dzięki temu poszerzasz zasób słownictwa.

4) Bieżące wydarzenia polityczne

Wiedza na temat tego, co dzieje się aktualnie na świecie, jest bezcenna. Jeżeli poszukujesz pracy instytucjach kultury lub placówkach publicznych, pracodawca z pewnością doceni, że masz rozeznanie w sytuacji na świecie.

5) Kryptowaluty

Czym można się interesować, jeżeli zależy Ci na pomnożeniu majątku? Kryptowaluty i trading będą strzałem w dziesiątkę. Oczywiście, nie zachęcamy cię do inwestowania w bitcoina, ponieważ wiąże się to z pewnym ryzykiem. Jeżeli jednak posiądziesz wiedzę, warto spróbować podziałać w tym kierunku.

6) Rozwój osobisty

Rozwój osobisty to bardzo szerokie pojęcie, które odnosi się zarówno do kwestii zawodowych, jak i emocjonalnych.  Jeżeli przyszły pracodawca zapyta, czym sie interesujesz (CV), możesz dostosować odpowiedź do jego oczekiwań i skupić się na  aspektach związanych z pracą.

7) Astrologia

Astrologia ma duży związek z rozwojem osobistym. Osoby, które są zainteresowane kwestiami związkowymi i przyszłością, często szukają odpowiedzi w gwiazdach. Nawet jeżeli nie wierzysz w numerologię i znaki zodiaku, warto przyjrzeć się bliżej tej dziedzinie nauki.

8) Programowanie

 Jeżeli praca z komputerem sprawia Ci przyjemność i chciałbyś zwiększyć swoją konkurencyjność na rynku pracy, rozważ uczestnictwo w kursie lub szkoleniu z programowania.

9) Historia

Historia i polityka idą ze sobą w parze i należą do bardzo elitarnych dziedzin nauki. Jeżeli pracodawca zapyta, czym sie interesujesz, a Ty odpowiesz, że historią, z pewnością zapunktujesz.

10) Sport

Oczywiście, nie samą nauką żyje człowiek. Uprawianie sportów,  szczególnie takich jak jeździectwo czy tenis,  może być z powodzeniem wpisane do CV.

Czym się interesujesz? Co odpowiedzieć na te pytanie?

Każdy z nas ma zainteresowania, niemniej nie zawsze zdajemy sobie z tego. Czytanie książek czy oglądanie filmów na Netflixie mogą wydawać się prostą  formą rozrywki, co nie znaczy, że nie mogą rozwijać. Oglądając filmy dokumentalne bądź czytając książki naukowe możesz zdobyć nowe informacje, które mogą okazać się przydatne w przyszłości. Nigdy nie umniejszaj swoim zainteresowaniom i staraj się odnajdywać radość w najprostszych czynnościach.

Zainteresowania w CV – co wpisać?

Czym można się interesować (CV), aby dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej? Nauka języków obcych, praca z komputerem, podróże czy rozwój osobisty to stałe i sprawdzone zainteresowania, które z pewnością przykują uwagę pracodawcy. Pamiętaj jednak, aby nie wpisywać do życiorysu rzeczy, które nie są zgodne ze stanem faktycznym.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne