Strona głównaOff-topicJak kosze Mojżesza zastępują łóżeczka dla niemowląt? Sprawdzamy!

Jak kosze Mojżesza zastępują łóżeczka dla niemowląt? Sprawdzamy!

Kosze Mojżesza z powodzeniem mogą zastępować zwykłe łóżeczka dla dzieci. Z pewnych względów, ale wyłącznie do 6 miesiąca życia mogą być nawet bezpieczniejsze niż łóżeczko ze szczebelkami. Wygodne dla dziecka i opiekunów mobilne kosze Mojżesza doskonale ułatwiają opiekę nad maluszkiem! Dowiedz się z naszego artykułu, dlaczego warto najpierw zdecydować się na kosz Mojżesza i jakie ma zalety! 

Kosze Mojżesza — urokliwe i wygodne

Kosze Mojżesza występują w różnych wymiarach i kolorach. Różnią się również materiałem, z którego są wykonane. Zawsze należy zwrócić uwagę na to, czy kosz Mojżesza jest wykonany z bezpiecznych dla dziecka materiałów. Nie ma sensu skusić się na niższą cenę i decydować się na zakup tańszego odpowiednika z niewiadomego źródła. Najlepsze kosze wykonane są z bezpiecznych dla dzieci materiałów. Producenci prześcigają się w pomysłach, doskonałe kosze powstają ze sznurka papierowego, bawełny wafelkowej, czy nawet łuski kukurydzianej. Dokupić można tak urokliwe dodatki, jak wyściółka czy materacyk do kosza Mojżesza (np. w kolorze różowym lub niebieskim, czy białym). Dostępne są również otulacze i specjalne materacyki w kształcie owalnym oraz pościele dziecięce o takich samych kształtach. 

Kosze Mojżesza w podróży 

Kosze Mojżesza to wygodna i mobilna alternatywa dla dużego łóżeczka dla niemowląt. Zatem idealnie nadają się jako łóżeczko do spania dla każdego maluch do czasu aż zacznie samodzielnie siadać (czyli do ok. 6 miesiąca życia). Wówczas dziecko jest w takim koszu bezpieczne i nie wypadnie z niego. Chociaż kosz posłuży Twojemu dziecku tylko tyle czasu, warto się zdecydować na taki zakup. Jest estetyczny, ładny i bezpieczny dla maluszka. Dzieci rosną szybko, ale kosz Mojżesza doskonale wygląda na zdjęciach, które będą pamiątkami rodziny na całe życie. Jeśli będziemy planować kolejne dziecko to znów możemy skorzystać z tego samego kosza. Kosz Mojżesza idealnie sprawdza się w podróży. Łatwo go zapakować i jest bardzo lekki. Dla dopełnienia można zakupić dodatki takie jak stojak do kosza Mojżesza, czy kołyska. Umieszczenie kosza Mojżesza na stojaku lub kołysce zapewnia dodatkową cyrkulację powietrza. 

Kosze Mojżesza a kołyski i łóżeczka dla dzieci 

Przede wszystkim musimy tutaj podkreślić, że kosze Mojżesza są idealne dla niemowląt, które nie podnoszą się i nie wstają same. Wówczas taki kosz jest dla nich bezpieczny i lepszy niż zwykłe łóżeczko ze szczebelkami. Istnieje ryzyko zawsze, że nieporadne niemowlę uderzy się o twarde szczebelki, a w najgorszym wypadku między szczebelkami utknie główka. Chociaż wydaje się, że kosze Mojżesza to tylko miejsce do spania, mobilne, ale bez innych możliwości, to nieprawda! Do koszy Mojżesza można dokupić kołyskę lub stojak. 

  • Stojaki do Koszy Mojżesza — Jeśli dokupimy do kosza stojak, to mamy miejsce na kosz, w którym może przebywać dziecko na pewnej wysokości. Dzięki temu możemy mieć lepszy dostęp do dzidziusia i spokojnie relaksować się przy dziecku, kiedy smacznie śpi w wygodnym miejscu. Stojaków należy używać tylko na gładkiej i twardej powierzchni. Są mobilne i składane.  
  • Kołyski do Koszy Mojżesza — Kołyski podobnie jak stojaki pozwalają na umieszczenie kosza wyżej w stabilny i bezpieczny sposób. Płozy pozwalają na kołysanie się konstrukcji na boki. Kołysanie doskonale uspokaja i usypia dziecko. 

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne