Każda osoba, która ma rodzeństwo, z pewnością nie raz czuła złość i chciała pocisnąć brata lub siostrę. Pomimo że wyzywanie nie rozwiązuje problemów, pozwala chociaż na chwilę zapomnieć o pretensjach i żalach. Zdissowanie siostry jest bardzo łatwe, ale mimo wszystko warto zadbać o to, aby nie przekroczyć granicy i nie wypowiedzieć słów, których można by w przyszłości żałować. Jeżeli chcesz, aby pociski na siostre były ostre, ale jednocześnie nie sprawiły jej dużej przykrości, sprawdź nasze propozycje. Oczywiście, przygotuj się na to, że siostra może zrobić to samo i znaleźć obraźliwe teksty, które dotkną Cię do żywego.
Pociski na siostrę, czyli udany diss na siostrę
Dziewczyny są bardzo wrażliwe na punkcie swojego wyglądu, dlatego pociski na siostrę dotyczą najczęściej urody (a w zasadzie jej braku). Pamiętaj jednak, że słowa mogą sprawić bardzo dużą przykrość, dlatego jeżeli jesteś świadomy kompleksów siostry, staraj się unikać sformułowań, które są dla niej bardzo przykre. Przykładowo, jeżeli siostra zmaga się z problemem trądziku, staraj się nie poruszać tego tematu. Podobnie w przypadku wagi. Jeśli widzisz, że Twoja siostra stale się odchudza, i ma problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, nie ciśnij jej od grubasek czy brzydul.
Diss na siostrę powinien być śmieszny i sarkastyczny, a zarazem nie uderzać w bardzo czułe punkty. Poniżej prezentujemy kilka przykładów pocisków, które spełniają te założenia:
- Smutasy głosu nie mają, więc się nie odzywaj.
- Z takim charakterem to znajdziesz chłopaka na oddziale zamkniętym
- Nałóż worek na głowę, bo niedobrze mi, gdy na Ciebie patrzę.
- Nie pyskuj, nie masz prawa głosu, jesteś adoptowana.
- Jak patrzę na Ciebie to myślę, że zmieściłabyś się jeszcze w oknie życia.
- Nie jedz tyle, bo sama wyglądasz jak pączek (kieruj te słowa do siostry, która nie ma kompleksów dotyczących wagi)
Diss na siostrę nie musi być chamski i doprowadzający do płaczu. Jeżeli odezwiesz się do swojego rodzeństwa w bardzo nieprzemyślany sposób może okazać się, że siostra doniesie do rodziców i dostaniesz karę. Staraj się, aby pociski były dopracowane i jednocześnie nie dawały możliwości riposty.
Jeżeli Twoja siostra jest młodsza od Ciebie, możesz zdissować ją na wiele ciekawych sposobów:
- Jeszcze jedno słowo, a zadzwonię do świętego Mikołaja i powiem, jak się zachowujesz. Będzie beka, gdy na święta nic nie dostaniesz pod choinkę.
- Wszystko nagrywam i zaraz pokażę rodzicom, masz przewalone, pakuj się i wypad z chaty.
- Złamałaś mi rękę, jadę do szpitala, a Ciebie rodzice zamkną za karę w piwnicy.
A co jeżeli siostra jest starsza? Możesz wprowadzić elementy lekkiego szantażu i tym samym zniechęcić ją do dokuczania. Diss na siostrę może dotyczyć, np. jej chłopaka, znajomych czy sekretów, które chowa przed rodzicami.
- Nie oszukuj, że znajdziesz chłopaka, z taką twarzą to mogłabyś znaleźć faceta tylko w ZOO.
- Gdy na Ciebie patrzę to odechciewa mi się jeść, też powinnaś patrzeć częściej w lustro.
- I po co nakładasz tę tapetę, jak i tak nic Ci nie pomoże?
- To Twój chłopak uciekał przez ulicę z krzykiem? Pokazałaś się mu bez makijażu?
Pociski na siostrę mogą dotyczyć wszystkich sfer życia codziennego i być dopasowane do konkretnych sytuacji. Jeżeli masz sarkastyczny styl bycia, możesz dissować rodzeństwo nawet bez żadnej specjalnej okazji. Pamiętaj jednak, żeby nie robić tego w sposób, który mógłby wjechać na psychikę. Sam najlepiej znasz swoją siostrę i wiesz, czy jest wrażliwa, czy też odporna na nieprzyjemne i uszczypliwe komentarze. Jeżeli widzisz, że na co dzień zmaga się z krytyką i nie otrzymuje wsparcia od rodziców, nie dobijaj jej jeszcze bardziej. Diss na siostrę jest śmieszny tylko wtedy, gdy druga strona rozumie Twój vibe i nie ma Ci za złe, że zwracasz się do niej w nietypowy sposób.
Jeżeli zauważysz, że reakcja siostry jest inna niż przewidziałeś, np. płacze albo zamyka się we własnym pokoju, nie kontynuuj pocisków. Bądź wyrozumiały i zadbaj o komfort psychiczny swojego rodzeństwa. Zastanów się także, czy Tobie byłoby miło, gdyby ktoś stale Cię wyśmiewał i mówił rzeczy, które mogą zostać w psychice przez długi czas. Unikaj także przekleństw, bo wtedy na pewno nie unikniesz kary od rodziców. Staraj się dobierać słowa, które są używane w codziennej komunikacji i nie uznawane za wulgarne.
Zobacz też: