Strona głównaWierszeWierszyki okolicznościowe na odejście z pracy

Wierszyki okolicznościowe na odejście z pracy

Gdy nadchodzi czas dorosłości, a szkolne czasy odchodzą w niepamięć, nadchodzi też pora by dojrzeć i się usamodzielnić. Dlatego w naszym dorosłym życiu, niezwykle ważną rolę odgrywa praca. Rodzaje pracy są różne, mogą być one zdalne czy też bezpośrednie, mogą wymagać pracy z ludźmi i klientami, lub są bardziej indywidualne i wymagają od nas poświęcania się pewnym projektom. Czasem pracujemy sami, bez żadnej ekipy czy współpracowników, a czasem wręcz przeciwnie, możemy poszczycić się całkiem pokaźnym gronem kolegów z pracy, mniej czy bardziej lubianych, ale bez wątpienia stanowiących ważną część naszych doświadczeń jako pracownika. Ludzie, z którymi pracujemy, często się wymieniają, odchodzą z pracy, lub też dostajemy nowych współpracowników. Każde takie doświadczenie wywołuje pewne emocje, oraz zmienia coś w naszym otoczeniu. Gdy pracujemy ze zgraną ekipą, ciężko czasem pożegnać cenionego i szanowanego pracownika, dlatego, kiedy odchodzą oni na emeryturę, czy po prostu odchodzą z pracy, chcemy pożegnać ich, w jak najlepszy sposób tylko się da. Częstą tradycją na pożegnanie pracownika, jest wyprawianie przyjęć na jego cześć, a także kupowanie drobnych upominków czy składanie życzeń. Często też wręczamy karteczki, które zawierają życzenia i wierszyki. Wierszyki, które piszemy na kartkach okolicznościowych, również tych na pożegnanie kolegi czy koleżanki z pracy, powinny być szczere, oraz przepełnione dobrymi intencjami. Często chcemy, by wymyślane przez nas życzenia i krótkie wierszyki, były jak najbardziej oryginalne i napisane w jak najbardziej kreatywny sposób. Pokazuje to, jak bardzo zaangażowani w to jesteśmy, oraz jak bardzo cenimy osobę, która ma te wierszyki czy życzenia od nas otrzymać. Nie zawsze nasza wyobraźnia jest w stanie wymyślić i opisać wszystko, co chcemy zawrzeć w tego typu tekstach, dlatego internet bardzo często okazuje się nieocenienie pomocnym narzędziem. Internauci bardzo chętnie i z przyjemnością udostępniają swoje własne teksty, które mogą nas zainspirować i pokazać kierunek, w którym trzeba iść, by napisać odpowiednią pracę. Internet jest przepełniony życzeniami i wierszykami okolicznościowymi, co w wielu sytuacjach jest bardzo pomocne i zdecydowanie ułatwia nam życie. Ważne jest, by takie teksty wyrażały wszystko, co mamy w zamiarze powiedzieć i by były szczere, bo to właśnie szczerość cieszy najbardziej, oraz sprawia najwięcej przyjemności.

Gotowe wierszyki na odejście z pracy

Pisanie wierszyków okolicznościowych na odejście z pracy naszych kolegów czy koleżanek, to popularna już od wielu lat tradycja, która wymaga od nas pewnej dozy wyobraźni i kreatywności, na które nie zawsze mamy czas, by sobie pozwolić. Pisanie wierszyków okolicznościowych na odejście z pracy, może zajmować nam sporo czasu, którego nie zawsze mamy na zapas. Odejście kolegi czy koleżanki z pracy, często wywołuje u nas bardzo różne emocje. Z jednej strony, cieszymy się, jeśli naszym współpracownikom przydarzyło się coś dobrego, oraz życzymy im szczęścia w dalszej pracy i rozwijaniu kariery, ale z drugiej strony jest nam przykro, ponieważ w pewnym sensie tracimy ważny faktor, który mógł decydować o tym, jak bardzo lubimy swoją pracę. Czasem jest się ciężko przyzwyczaić do takich zmian, zwłaszcza jeśli nie mówimy tylko o zwykłym koledze czy zwykłej koleżance, ale o kimś, kto stał się nam bliski i z kim spędzaliśmy znaczną części dnia. Pisanie wierszyków okolicznościowych na odejściu z pracy, może się więc wiązać z pewnymi emocjonalnymi trudnościami i barierami, które nie pozwolą nam się do końca otworzyć i przelać na papier emocji, które chcemy wyrazić. Dlatego bardzo ważna może okazać się pomoc internautów, którzy chętnie dzielą się swoimi pomysłami, udostępniając je na różnych stronach i forach internetowych. Znaleźć możemy zarówno wierszyki bardzo wesołe, pełne humoru i żartów, jak i wierszyki pełne emocji, które poza naszymi dobrymi życzeniami, wyrażają żal z powodu stracenia ważnej części zespołu. To od nas zależy, który rodzaj wierszyków wybierzemy, najważniejsze jest jednak, by kierować się szczerością i życzliwością.

Z dozą żalu i radości,

Smutku, szczęścia, życzliwości,

Z pracy dzisiaj Cię żegnamy,

I z serduszka pozdrawiamy!

 

Za wszystkie dobre momenty,

Niech posypią się prezenty,

Niech przypomną dobre chwile,

Wszyscy Ci życzymy mile.

Podziękowania za współpracę na kartkę na pożegnanie koleżanki z pracy

Gdy z pracy odchodzi kolega czy koleżanka, często składamy im życzenia, oraz dajemy kartki, które zawierają nasze pożegnania, oraz podziękowania za współpracę. Nie łatwo jest napisać odpowiedni tekst, tak by wyrażał wszystkie nasze dobre intencje, oraz mówił o tym jak bardzo wdzięczni jesteśmy, za wszystkie spędzone razem w pracy chwile. Pożegnania są trudne, zwłaszcza jeśli koleżanki i koledzy z naszej pracy, byli przez nas lubiani, cenieni i szanowani. Czasem jednak trzeba się pożegnać i złożyć odpowiednie podziękowania, nawet jeśli może nam to sprawiać czasem trudność. Najważniejsze jest, były podziękowania za współpracę na kartkę, na pożegnanie koleżanki z pracy, były szczere i pochodziły z serca. Nie musimy ich pisać własnoręcznie, zwłaszcza jeśli czujemy z tego powodu smutek. Możemy zatem skorzystać z gotowych propozycji, które możemy znaleźć w internecie.

Składamy podziękowanie, za lata wspaniałej pracy,

Za wszystkie wymienione ciepłe słowa,

Za wskazywanie właściwej drogi, kiedy była potrzeba,

Oraz za wszystkie spędzone wspólnie chwile.

Dziękujemy, koledzy i koleżanki.

Życzenia na odejście z pracy

Chociaż odejście z pracy pewnych ludzi, może wywoływać w nas smutek, to nie ulega wątpliwości, że życzymy im dobrze i chcemy, by mogli oni się dalej realizować i cieszyć innymi pracami. Życzenia na odejście z pracy, mogą być trudne do napisania, zwłaszcza jeśli odczuwamy z ich powodu smutek. Internet na szczęście przepełniony jest życzeniami na odejście z pracy, które na różnych forach zamieszczali inni internauci. Mogą nas one zainspirować, oraz ściągnąć z naszych barków pewną presję, którą czasem odczuwamy, stając przed wyzwaniem, takim jak napisanie właściwych wierszyków czy życzeń.

Mimo że będziemy tęsknić, życzymy samych powodzeń na dalszej drodze zawodowej,

Wielu sukcesów w każdej dziedzinie życia, i czerpania z nich radości,

Wielu uśmiechów, samych wzlotów i niepojętego szczęścia!

Wszystkiego najlepszego od współpracowników.

 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne