Strona głównaOff-topicPoważne życzenia urodzinowe - najlepsze

Poważne życzenia urodzinowe – najlepsze

Musisz złożyć poważne życzenia szefowi lub co gorsza… teściowej? Spokojnie, znamy ten ból. Tak jak z życzeniami dla osób nam najbliższych problemy nie występują, lub występują stosunkowo rzadko, to już w przy bardziej uroczystych okazjach gdzie musimy się wysilić na poważne życzenia urodzinowe, mamy często trudności z zachowaniem patetycznego tonu czy podniosłości słów, które wypowiadamy. Jakie poważne życzenia urodzinowe będą odpowiednie?

Kiedy warto złożyć poważne życzenia urodzinowe?

Świętowanie urodzin to coś, z czego cieszy się zapewne nie tylko solenizant. Każdy gość zaproszony na taką uroczystość ma bowiem okazję do porozmawiania z pozostałymi gośćmi, napicia się alkoholu, zjedzenia smacznych posiłków, a w niektórych przypadkach nawet do uczestnictwa w różnorakich zabawach i tańcach. Jednak na każdym uczestniku urodzin spoczywają oprócz przywilejów także obowiązki. Niewątpliwie obowiązkiem dobrego gospodarza i solenizanta będzie zorganizowanie całego przyjęcia, a także dopilnowanie, aby pozostali miło spędzili ten czas oraz dobrze się bawili. Każdemu z nas zależy na tym, aby goście, których zapraszamy długi czas, wspominali, jak cudownie było im na naszej imprezie. Za organizację urodzin, obchodzący je dostaje gratyfikacje w postaci życzeń i prezentów, a co za tym idzie, zbliżamy się do głównego tematu artykułu, w którym omawiamy jeden z obowiązków gości, którzy są zapraszani na urodziny. Każda osoba, która chce być dobrze odebrana na przyjęciu urodzinowym, powinna zadbać nie tylko o prezent, który daje solenizantowi, ale także o życzenia, które niejako dołączone są do prezentu.

Składając oficjalne życzenia urodzinowe musimy pamiętać zarówno o naszej mowie ciała jak i o wypowiadanych sentencjach. Brak zdecydowanej mowy ciała będzie tu oczywistym błędem. Staraj się gestykulować tak, aby podkreślać i artykułować to co mówią Twoje usta. Tylko nie przesadź z machaniem rękami tak, abyś przypadkowo nie uderzył solenizanta. Ważną kwestią będzie tu również postawa. Wyprostuj się i wypnij pierś do przodu. Zgarbiony sprawiasz wrażenie niepewnej jednostki, której słowa są bez znaczenia. Jeśli chcesz uścisnąć dłoń podczas składania życzeń to się nie krępuj i zrób to pewnie i zdecydowanie, nie ma w tym nic złego, o ile nie zaczniesz zbyt mocno ściskać dłoni drugiej osoby z powodu przeżywanego stresu. 

Oficjalne życzenia urodzinowe

Wyobraź sobie pewną sytuację. Pracujesz w wielkiej międzynarodowej korporacji, której szef z okazji swoich dajmy na to czterdziestych urodzin, zaplanował uroczysty bankiet w ekskluzywnej restauracji. To jak się przygotujesz do tego wydarzenia, może rzutować na Twoją przyszłą karierę w firmie, w której pracujesz. Kto wie, może jeśli w tym dniu zabłyśniesz, czeka Cię awans i ciepła posadka na wysokim szczeblu kariery zawodowej, a może jeśli się zbłaźnisz to już do końca życia zostaniesz specjalistą do spraw obsługi ekspresu z kawą. Ta druga perspektywa jest o wiele mniej pozytywna, dlatego to w Twoim interesie jest, aby być w pełnej gotowości do zrobienia jak najlepszego wrażenie na swoim szefie i kadrze kierowniczej

Od czego zatem zacząć? Zadbaj o swój wygląd, zaopatrz się w garnitur, nie musi być drogi, ważne, żeby był dopasowany. Nie zapomnij o eleganckich butach i dodatkach takich jak zegarek.   

O samych przygotowaniach i otoczce niewerbalnej wiesz już ze wstępu powyżej. Jednak jeśli nadal głowisz się, co masz powiedzieć, aby Twoje oficjalne życzenia urodzinowe zrobiły zdumiewające wrażenie to przychodzimy z odpowiedzią. Oto przykładowe życzenia, które możesz złożyć w bardziej uroczystych okolicznościach:

Długiego życia, które osłodzi seria zwycięstw i sukcesów

Zarówno w aspektach zawodowych jak i prywatnych

Szczęścia, choć ci, którzy na nim polegają, nie zawsze wychodzą na swoje
Zdrowia i sił, które pomogą gdy nawiedzi cię złe fatum

Spełnienia marzeń, ale i celów, które sobie obierzesz,

Realizacji dobrych zamiarów i planów,

Pogody ducha, która zawsze będzie czy przypominać, o co warto walczyć.

Los niechaj stanie się twym sprzymierzeńcem zbawiając Cię od porażek i wodząc do wygranych.

Niech przez życie wiedzie Cię odwaga, a niepewność i strach będzie już tylko cieniem przeszłości.

Idź przez życie z dobrocią w sercu, a otaczaj się tymi którzy naprawdę są coś warci

Bądź przykładem dla tych którzy, wątpią i nie są pewni swego.

Pamiętaj, że przytaczane przez nas życzenia są tylko przykładowymi sentencjami. Możesz z nich skorzystać jeśli chcesz, ale jeśli je przerobisz i dodasz coś od siebie co będzie pasowało do indywidualnych oczekiwań solenizanta, to na pewno sprawisz, że życzenia staną się unikalne i wyjątkowe.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne