Jeżeli poruszasz się w środowisku internetowym z pewnością natrafiłeś na powiedzonka, które są powszechnie używane przez użytkowników portali społecznościowych i aplikacji typu Tik Tok. Niektóre z nich pochodzą z języka angielskiego, zaś inne stanowią nawiązanie do wypowiedzi celebrytów i influencerów. Jednym z takich powiedzonek jest zrób mi louda. Co oznacza to sformułowanie i kiedy można go używać? Poznaj jego genezę i wzbogać swój słownik slangu internetowego.
Jedną z osób, która często używa tego sformułowania jest Boxdel.
Zrób mi louda – co oznacza?
Zastanawiasz się co to znaczy 'zrób mi louda’? Odpowiedź nie jest taka oczywista. Wielu użytkowników portali społecznościowych utożsamia to wyrażenia z czynnością seksualną. Samo sformułowanie stanowi nawiązanie do kultowej bajki p.t. „Tabaluga”. W jednym z odcinków czarny bohater zwraca się do swojego służącego słowami „Jakubie, zrób mi loda”. Prośba dotyczy przyrządzenia lodowego deseru i nie niesie za sobą żadnych podtekstów. Oczywiście, twórcy memów oraz satyrycznych animacji dostrzegli drugie dno tej wypowiedzi i wykorzystali fragment bajki do tworzenia śmiesznego kontentu na YouTube, Instagram czy Tik Tok.
Memy internetowe bardzo szybko ewoluują, dlatego w niedługim czasie powiedzenie 'Jakubie, zrób mi loda’ zostało przekształcone do postaci 'zrób mi louda’. Co oznacza taka gra słowna? Słowo 'loud’ pochodzi z języka angielskiego i oznacza 'głośno’. Sformułowanie można zatem interpretować jako ’ zrób głośniej’. Oczywiście, odnosi się to do muzyki, gry albo filmu, niemniej budzi wiadome skojarzenia.
Wyrażenia slangowe są bardzo popularne wśród młodzieży i bardzo często powtarzane, nawet wtedy gdy ich użycie nie jest konieczne. Dobrym tego przykładem jest sformułowanie „ale on/ona ma essę”, które może oznaczać, że dana osoba jest rozluźniona i wychillowana niezależnie od panujących okoliczności. Kolejnym, często nadużywanym powiedzonkiem, jest „ale mrozi”. Tego typu wyrażenia oznacza, że konkretna osoba, najczęściej twórca internetowy, tworzy filmiki, które są żenujące i głupie.
Zastanawiasz się jeszcze, co to znaczy 'zrób mi louda’ i w jakich sytuacjach możesz użyć pocisku? Trudno określić konkretne sytuacje, w których mógłbyś wykorzystać to powiedzenie. Wiele osób używa go bez zrozumienia i stosuje jako zamiennik „zrób mi loda”. W rzeczywistości jednak obydwa zwroty mają odmienne znaczenie i nie powinny być traktowane jako synonimy, choć większość osób nie widzi między nimi żadnej różnicy.
Komentarze o takiej treści są w większości przypadków pisane przez dzieci oraz młodzież. Zdarza się jednak, że śmieszne powiedzonka są używane przez starsze osoby, które chcą poczuć się częścią społeczności internetowej. Widać to doskonale po komentarzach na Tik Toku, w których niektóre sformułowania powtarzają się nagminnie i zbierają dużo polubień. Warto przy tym pamiętać, że osoby komentujące filmy liczą na to, że dostaną komentarze i serduszka – to sposób na wyróżnienie się na tle innych użytkowników i zebranie osób, które zaobserwują ich profile.
Co to znaczy zrób mi louda? To wyrażenie nie znaczy nic. Można powiedzieć, że to forma zapychacza i sformułowanie, które nie niesie za sobą żadnej treści. Bardzo dużo wyrażeń slangowych zostało stworzonych po to, aby bawić określone grono osób i stanowić swoistą wizytówkę społeczności. Osoby dorosłe często nie rozumieją slangu i nie zdają sobie sprawy, że słowa wypowiadane przez ich dzieci mają mocne podteksty seksualne. Jeżeli chcesz pozostawać na bieżąco z trendami i wiedzieć więcej na temat zainteresowanie swojego dziecka, sprawdzaj zwroty, które wydają ci się niezrozumiałe albo budzą podejrzenia. Pomożemy rozwiać wszystkie wątpliwości i zadbamy o to, abyś miał wiedzę na temat współczesnych slangu internetowego i sposobu komunikacji preferowanego przez młodsze pokolenie.
Sprawdź też: