Strona głównaCelebryciAlicja Szemplińska - wiek, chłopak, cyganka, ojciec, mama, rodzina, pochodzenie romskie

Alicja Szemplińska – wiek, chłopak, cyganka, ojciec, mama, rodzina, pochodzenie romskie

Polska scena muzyczna co roku wzbogaca się o artystki i artystów młodego pokolenia. Roksana Węgiel, Wiki Gabor, Julia Wieniawa, Ralph Kamiński, Mata to tylko niektóre osoby z coraz szerszego grona wokalistek i wokalistów, którzy dzielą się ze słuchaczami swoją twórczością. W 2020 roku Polska i Europa usłyszały o kolejnej młodej twórczyni, Alicji Szemplińskiej. Dzięki wielu latom nauki, systematycznej pracy i przygotowywania się do występów na scenie, Alicja pokazała się widzom i słuchaczom z najlepszej wokalnej strony.

Zobacz: Marcin Hakiel – wzrost, wiek, metamorfoza, rodzice, ojciec, romans, zęby, czy jest gejem, rozstanie, rodzeństwo

Alicja Szemplińska – wiek, wzrost, waga 

Urodziła się 29 kwietnia 2002 roku w Ciechanowie. W tym roku skończy więc 21 lat. Jest dość wysoką, młodą kobietą, ponieważ mierzy ponad 170 cm wzrostu. Ta niezwykle zgrabna wokalistka waży ok. 55 kg. Z pewnością jej wygląd zwraca uwagę, a na scenie pięknie się prezentuje, co w przypadku zawodu, jaki wybrała Alicja ma dość duże znaczenie. 

Źródło: instagram.com/alicjaszemplinska/

Alicja Szemplińska – pochodzenie romskie? 

Jej oryginalna uroda przywodzi na myśl pochodzenie romskie. Do tej pory jednak w żadnym z wywiadów nie zdradziła skąd dokładnie pochodzi jej rodzina i czy jest faktycznie rodziną romską. Skąd pochodzi mama, a skąd ojciec. Nie znajdziemy takich szczegółów także w informacjach, które są dostępne w internecie. Czy faktycznie jest cyganką, o co podejrzewają ją niektóre osoby? Możemy mieć nadzieję, że ciekawość wielu fanów w końcu zostanie zaspokojona przez samą artystkę lub kogoś z jej bliskiego środowiska. Na polskiej scenie muzycznej znamy wiele przykładów osób pochodzenia romskiego, które nie wstydzą się tego, że są nazywani cyganami. Niezależnie jednak od pochodzenia Alicji, warto docenić jej ogromny talent i prześledzić całą drogę, którą przeszła, aby być w tym miejscu twórczym, w którym jest teraz. 

Zobacz: Ludwiczek Top Top News – wzrost, waga, dziewczyna, kto to?

Dlaczego Alicja Szemplińska nie pojechała na Eurowizję? 

Artystyczne życie Alicji, to pasmo wielu sukcesów, na razie głównie na scenie polskiej. 2016 rok przyniósł jej zwycięstwo w programie “Hit Hit Hurra”, w którym główną nagrodą było wzięcie udziału w warsztatach u Setha Riggsa. U tego wybitnego trenera emisji głosu szkolili się artyści światowej sławy, tacy jak Stevie Wonder, Prince, Ray Charles, Barbra Streisand, Madonna czy Michael Jackson, idol naszej bohaterki. To Seth dodatkowo uświadomił jej, jak wielki talent w niej drzemie. Alicja wzięła także udział w przesłuchaniach do 10. edycji “The Voice of Poland”, podczas których dołączyła do grupy prowadzonej przez Barona i Tomsona. Pod ich opieką doszła do samego finału i wygrała konkurs. Otrzymała wówczas nagrodę pieniężną w wysokości 50 tysięcy złotych i podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Universal Music Polska. Kolejnym muzycznym sukcesem Alicji było uczestnictwo w programie “Szansa na Sukces. Eurowizja 2020”. Wykonanie coveru piosenki Edyty Górniak, “To nie ja!”, a także Loreen “Euphoria” pozwoliło Alicji dostać się do finału, w którym wykonała autorski utwór “Empires”. To dzięki temu występowi otrzymała największe poparcie publiczności i została polską reprezentantką w Eurowizji. Konkurs, który odbywa się cyklicznie co roku, 18 marca 2020 roku został odwołany z powodu pandemii Covid-19. Większość krajów w kolejnym 2021 roku jako swoich reprezentantów wystawiło kandydatów, którzy zakwalifikowali się do konkursu rok wcześniej. W przypadku Polski nastąpiła zmiana i zamiast Alicji na Eurowizję pojechał Rafał Brzozowski. Decyzja ta pobudziła internautów do licznych komentarzy. Na szczęście Alicja nie poddała się po tej porażce, a ponieważ oprócz tego, że pięknie śpiewa, to pisze również teksty i jest otwarta na współpracę z wieloma twórcami, nawiązała kontakty z artystami z zagranicy. 

Źródło: instagram.com/alicjaszemplinska/

Alicja Szemplińska – rodzice, mama, ojciec 

Zarówno ojciec, jak i matka odgrywali i nadal odgrywają bardzo ważną rolę w życiu Alicji. Od najmłodszych lat wspierali córkę, obserwowali ją i podążali za jej talentami. Już w przedszkolu zauważono u niej talent wokalny, dzięki czemu zaczęła występować podczas różnych wydarzeń dla maluchów. Dzięki rodzicom została zapisana do lokalnego domu kultury na kurs wokalny, gdzie kontynuowała edukację muzyczną. Śpiewała także w chórze kościelnym. Szkoliła się u wielu trenerów wokalnych, m.in. u Marcina Bortmana. Brała udział w wielu przeglądach piosenek, festiwalach i konkursach. Jeździła też na warsztaty i obozy wokalne odbywające się w różnych częściach Polski. Nie od razu wygrywała konkursy, w których uczestniczyła. Było to dla niej trudne doświadczenie, ale dzięki wsparciu zarówno rodziców, siostry, jak i nauczycieli śpiewu, wiedziała, że od czegoś trzeba zacząć i cały czas się kształcić i rozwijać swój warsztat. To był i jest ogromny dar, że Alicja może liczyć zarówno na mamę, jak i ojca, którzy stojąc w cieniu cały czas ją wspierają. 

Zobacz: Jarosław pasha Jarząbkowski – wiek, wzrost, gdzie mieszka, dzieci, żona

Alicja Szemplińska – chłopak 

Artystka swoje życie prywatne zostawiała dla siebie nie decydując się finalnie na szeroko rozwinięte media. Dotychczas nie przekazała żadnych informacji na temat ewentualnego związku i tego czy ma chłopaka. Pomimo, że jest aktywna w mediach społecznościowych, które obserwują tysiące zainteresowanych, nie ujawnia tam, czy jest obecnie z kimś związania. Z pewnością informacja o chłopaku jest jedną z baczniej wypatrywanych w przypadku tej artystki. Warto więc śledzić jej profile zarówno na Instagramie, jak i Facebook’u, bo być może prędzej czy później wprawnym oczom obserwatorów uda się dojrzeć coś, co okaże się sporą ciekawostką związaną z życiem prywatnym. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne