Strona głównaOff-topicMennica Kapitałowa - opinie, forum, oszuści?

Mennica Kapitałowa – opinie, forum, oszuści?

Mennica Kapitałowa to sklep, który zajmuje się sprzedażą złota oraz srebra w sztabkach. Ponadto w jego ofercie znajdują się także monety bulionowe (z kruszców szlachetnych) i diamenty. Prowadzi sprzedaż stacjonarną i wysyłkową. Wiele osób zauważyło negatywne opinie i informacje, że to oszuści, jak jest naprawdę? Przesyłki o niższej wartości dostarczane są kurierem. Te droższe przywozi konwojowany transport. 

Każdy, kto chce ulokować większy kapitał, powinien zapoznać się z ofertą tego miejsca i rozważyć, czy to nie pomysł na inwestycję.  Zakup kruszców, zwłaszcza złota, wydaje się być dość opłacalny w czasach kryzysu i dość wysokiej inflacji. Generalnie, ci którzy mają większe środki, nie lokują ich bankach, czy na giełdzie. W każdym razie na pewno nie tylko tam. Dziś kupuje się kruszce lub dzieła sztuki, ponieważ to inwestycje są najbardziej opłacalne w długofalowej perspektywie. Tuż za nimi plasują się nieruchomości, choć tu rynek przechodzi dość duże zawirowania. 

Dziś sprawdzamy, czy opłaca się zainwestować środki w Mennicy Kapitałowej. Chcemy prześledzić, jakie opinie na forum wystawiają jej klienci i czy warto skorzystać z jej oferty. Zapraszamy do lektury!

Mennica Kapitałowa – opinie

Przejrzeliśmy opinie klientów Mennicy Kapitałowej, które pojawiają się na serwisach opiniujących sklepy. Z ponad 2000 wystawionych opinii zaledwie 12 było negatywnych. Kupowanie złota, czy srebra przez internet może budzić obawy. Każdy może mieć wątpliwości, czy po drugiej stronie nie stoją oszuści. Nie mniej jednak w przypadku Mennicy Kapitałowej, statystyki mówią same za siebie. 

Właściwie to negatywne opinie klientów wynikają w dużej mierze z tego, że oczekiwali na zamówione produkty dłużej niż informowano ich podczas zakupu. W wielu wypadkach związane jest to z dużą liczbą zamówień, które akurat w tym czasie składane były w sklepie internetowym. Pracownicy nie nadążali ich przygotowywać. 

Ważne jest, by podczas zakupów internetowych brać pod uwagę, że na ich dostarczenie ma wpływ kilka czynników. Po pierwsze są to pracownicy magazynu, którzy przygotowują przesyłkę. Po drugie zaś firma kurierska, która dostarcza zamówienie. Opóźnienia mogą zdarzyć się na każdym etapie i nie powinny jako jedyne decydować o wystawieniu opinii firmie.

Zakupy internetowe są atrakcyjne cenowo, ale zawsze należy brać pod uwagę to, że po zapłaceniu za zakupy nie wychodzi się z nimi ze sklepu. Trzeba poczekać na to, aż przesyłka zostanie dostarczona. Opóźnienia w wysyłce nie oznaczają, że sprzedawcy to oszuści. Wiel z informacji na forum to potwierdza. 

Mennica Kapitałowa – forum, co tam znajdziemy?

Użytkownicy wielu forów internetowych dzielą się doświadczeniem na temat kupowania złota online. Wielu z nich kupuje je także w Mennicy Kapitałowej. 

Co istotne, regulamin zakupów w Mennicy Kapitałowej precyzuje wszystko to, o czym czasem piszą internauci. Ci, którzy narzekają na czas dostawy, najpewniej nie zapoznali się z informacjami, które regulamin zawiera. 

Pamiętać należy też o tym, że wszelkie podejrzane podmioty obejmowane są nadzorem KNF. Komisja Nadzoru Finansowego publikuje listę podmiotów, co do których prowadzone jest postępowanie. Każdy, kto zamierza ulokować swoje środki, powinien najpierw sprawdzić, czy KNF nie złożyło zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez podmiot, w który zamierza inwestować. 

Mennica Kapitałowa – jakie jeszcze opinie znajdziemy?

To, o czym coraz częściej można przeczytać w internecie, to opinie, które mówią, że w niestabilnych czasach inwestycja w złoto wydaje się być dość bezpieczna. Złoto zachowuje swoją wartość nawet w obliczu niestabilnej sytuacji politycznej, a więc wojny. Dziś przekonujemy się jak nigdy wcześniej, jak bardzo działania zbrojne mogą wpływać na rynki finansowe. Giełda, paliwa, nieruchomości – tu dzieje się całkiem sporo. Wszelkie zawirowania zdają się omijać kruszce. Czy to dobry moment, by nadwyżki finansowe inwestować właśnie w Mennicy Kapitałowej? To twoje pieniądze, podejmij decyzję, co chcesz z nimi zrobić!

Opinie tych, którzy dysponują sporym kapitałem, mówią, że na inwestowaniu trzeba się znać. Dziś jednak nie musisz być uprzywilejowany, by kupić złoto. W Mennicy Kapitałowej nikt nie będzie cię pytał o to, jakie masz zasoby finansowe. Kupujesz tyle, ile możesz. Nikt nie będzie pytać, dlaczego tyle i czy kupisz więcej. 

Najpierw zawirowania na rynkach finansowych spowodowała pandemia i wtedy, gdy wydawało się, że sytuacja wraca do normy, wybuchła wojna w Ukrainie. To spowodowało panikę wśród inwestorów. Złoto po raz kolejny stało się dla wielu atrakcyjne, więc warto rozważyć zakup jego i innych kruszców jako lokatę kapitału.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne