Strona głównaFinanseMennica Kapitałowa – opinie, forum, rzeczywiście niskie ceny czy oszuści?

Mennica Kapitałowa – opinie, forum, rzeczywiście niskie ceny czy oszuści?

Zakup kruszców, zwłaszcza złota, wydaje się być dość opłacalny w czasach kryzysu i dość wysokiej inflacji. Generalnie, ci którzy mają większe środki, nie lokują ich w bankach. Dziś kupuje się kruszce lub dzieła sztuki, ponieważ te inwestycje są najbardziej opłacalne w długofalowej perspektywie. Tuż za nimi plasują się nieruchomości, choć tu rynek przechodzi dość duże zawirowania. Na jednym forum internetowym padło pytanie – gdzie kupić inwestycyjne złoto? Posypało się dużo opinii, ale też dużo pytań. Niestety oszuści są wszędzie – również w branży inwestycyjnej, dlatego każdy podmiot warto zweryfikować. Jednym z tych pytań jest to, jaką opinie ma firma Mennica Kapitałowa i czy jest to podmiot warty zaufania? Uspokajamy – firma została przez nas zweryfikowana i z czystym sumieniem możemy ją polecić, natomiast sprawdźmy konkrety.

Inwestycje w złoto – na co zwrócić uwagę. Opinie ekspertów

To, o czym coraz częściej można przeczytać w internecie, to opinie, które mówią, że w niestabilnych czasach inwestycja w złoto wydaje się być dość bezpieczna. Złoto zachowuje swoją wartość nawet w obliczu niestabilnej sytuacji gospodarczej i politycznej. Dziś chociażby, jak nigdy wcześniej, przekonujemy się, jak bardzo działania zbrojne wpływają na rynki finansowe. Giełda, paliwa, nieruchomości – tu dzieje się bardzo dużo. Wszelkie zawirowania zdają się natomiast omijać kruszce. Czy to dobry moment, by nadwyżki finansowe inwestować właśnie w złoto, np. w jednej z mennic, których na rodzimym rynku znajdziemy wiele (np. Mennica Skarbowa, Mennica Polska, Mennica Kapitałowa i inne)?

Ofertę firmy można sprawdzić na ich stronie: https://mennicakapitalowa.pl/

Mennica Kapitałowa – rzetelny sprzedawca z atrakcyjną ofertą.

Dziś sprawdzamy, czy opłaca się zainwestować środki w Mennicy Kapitałowej. Chcemy prześledzić, jakie opinie na forum wystawiają jej klienci i czy warto skorzystać z jej oferty.

Mennica Kapitałowa to podmiot, który zajmuje się sprzedażą złota oraz srebra w sztabkach. Ponadto w jego ofercie stacjonarnej (sprzedaż jest prowadzona w miastach: Warszawa, Kraków, Poznań, Gdańsk, Białystok, Katowice i Wrocław) i wysyłkowej znajdują się także monety bulionowe (z kruszców szlachetnych) i diamenty. Mennica Kapitałowa ma zdecydowanie niższe ceny niż inne tego typu podmioty działające na rynku. Czy to możliwe żeby np. ta sama moneta 1oz (uncja – przyp. red.) kosztowała u nich około 200zł taniej niż u konkurencji? Okazuje się, że tak, ale szczegóły stanowią know-how Mennicy Kapitałowej i naturalnie pozostają jej tajemnicą. 

Przyjrzyjmy się opiniom dot. zakupów w Mennicy Kapitałowej. Zdecydowana większość klientów jest zadowolona (https://www.opineo.pl/opinie/mennicakapitalowa-pl), podkreślając m.in. sprawny kontakt, szybką realizację dostawy oraz atrakcyjne ceny. Od lutego 2017, zaledwie kilkunastu klientów Mennicy Kapitałowej wypowiedziało się na jej temat negatywnie, co stanowi zaledwie 0,5% kupujących. Nieprzychylne opinie dotyczyły np. oczekiwań innego producenta sztabki (co było sprzeczne z ofertą Mennicy Kapitałowej – informacja o producencie jest transparentna), zastrzeżeń co do jakości zakupionego produktu (sprzedawane monety inwestycyjne miały rysy, gdzie przy produktach bulionowych to standard) lub wynikały z faktu, że na zamówione produkty klienci czekali dłużej niż informowano ich podczas zakupu. Jeżeli chodzi o ten ostatni aspekt, w wielu przypadkach było to związane z dużą liczbą zamówień, które akurat w tym czasie były składane w sklepie internetowym. Należy jednak podkreślić fakt, że w przypadku sytuacji opisanych powyżej, strony osiągały porozumienie. To również dowodzi, że Mennica Kapitałowa działa w oparciu o najwyższe standardy obsługi, co dodatkowo procentuje tym, że gros jej klientów ma charakter powracający.

Kupowanie złota, czy srebra przez internet może budzić obawy. Każdy może mieć wątpliwości, czy po drugiej stronie nie stoją oszuści. Niemniej jednak, w przypadku Mennicy Kapitałowej, statystyki mówią same za siebie. Dlatego każdy, kto chce bezpiecznie ulokować większy kapitał, zdecydowanie powinien zapoznać się z ofertą tego miejsca. 

Inwestycje w złoto – czy warto?

A zatem czy to dobry moment na inwestycję w złoto? 

Zakup kruszców, zwłaszcza złota, jest opłacalny w czasach wysokiej inflacji, niestabilnej sytuacji politycznej oraz kryzysu. Najpierw zawirowania na rynkach finansowych spowodowała pandemia i gdy wydawało się, że sytuacja wraca do normy, wybuchła wojna w Ukrainie. To spowodowało panikę wśród inwestorów. Złoto po raz kolejny stało się dla wielu atrakcyjne, więc warto rozważyć jego zakup i innych kruszców jako lokatę kapitału.

Generalnie, ci którzy mają większe środki, nie lokują ich bankach, czy na giełdzie. W każdym razie na pewno nie tylko tam. Dziś kupuje się kruszce lub dzieła sztuki, ponieważ te inwestycje są najbardziej opłacalne w długofalowej perspektywie. Tuż za nimi plasują się nieruchomości, choć tu rynek przechodzi dość duże zawirowania. 

Opinie tych, którzy dysponują sporym kapitałem, mówią, że na inwestowaniu trzeba się znać. Dziś jednak nie trzeba być uprzywilejowanym, by kupić złoto. Mennica Kapitałowa umożliwia zakup złota bez pytań o wysokość zasobów finansowych i ewentualnych planów co do kolejnych inwestycji. Tym samym, każdy może zostać beneficjentem najatrakcyjniejszych warunków cenowych, przy zachowaniu dbałości o bezpieczeństwo i przejrzystość transakcji. Poza tym, warto pamiętać, że wraz z zakupem złota, nie nabywamy go tylko fizycznie. Zakup tego kruszcu, to wejście w posiadanie polisy ubezpieczeniowej, o której zdecydowanie powinni pomyśleć wszyscy, zwłaszcza w niepewnych czasach.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne