Strona głównaWierszeWierszyki na Nowy Rok

Wierszyki na Nowy Rok

W ciągu roku jest wiele dni, które chcemy obchodzić hucznie. Zaczyna się od bardziej personalnych świąt, takich jak urodziny czy imieniny, a kończy się na świętach takich jak Boże Narodzenie, czy Wielkanoc. Jednak tym dniem w roku, który chcemy obchodzić najhuczniej, zdecydowanie jest 1 stycznia, czyli pierwszy dzień Nowego Roku. Nadejście nowego roku świętujemy najczęściej z najbliższymi, wyprawiając ogromne przyjęcia i imprezy, puszczając różnokolorowe fajerwerki i świętując na najlepsze sposoby, jakie są nam znane. Sylwester, a później Nowy Rok, często są dniami, które dużo od nas wymagają, ponieważ to dwa duże święta, które następują jeden dzień po sobie, a do tego ciągną się przez długi czas. Dla jednych, w świętowaniu najważniejsza jest dobra zabawa i miłe spędzanie czasu, dla innych najważniejsze jest spędzanie czasu z najbliższymi i cieszenie się ich towarzystwem.

Nowy Rok jest dobrą okazją na to, by docenić ludzi w naszym życiu i odpowiednio nacieszyć się ich towarzystwem. Nic więc dziwnego, że składając im życzenia w ten szczególny dzień, chcemy, by były one jak najbardziej szczere, oraz by pochodziły jak najbardziej z serca. Czasem ciężko jest nam znaleźć właściwe słowa, w które chcemy ująć nasze życzenia i dobre myśli w kierunku pewnych osób, dlatego warto, jest czasem poszukać inspiracji w pewnych źródłach, czy też skorzystać z gotowych tekstów, które często zawierają dokładnie to, czego szukamy. Zazwyczaj chcemy, by życzenia na takie okazje pochodziły prosto z serca, dlatego często piszemy je sami, co zazwyczaj docenia się najbardziej. Życzenia do poszczególnych osób będą się różnić w zależności od intencji. Życzenia dla romantycznego partnera, będą różnić się od tych, które składamy przyjaciołom czy znajomym, dlatego też ciężko wymyślić osobne życzenia dla każdego, zwłaszcza bez żadnej inspiracji. Z dobrymi intencjami, życzenia znalezione w internecie, mogą być tak samo szczere jak te, które wymyślamy i piszemy sami. Życzenia na Nowy Rok są wyjątkowo szczególne, dlatego, że składamy je w intencji zapewnienia naszym bliskim wspaniałego kolejnego roku. Właśnie dlatego często wkładamy w nie dużo uwagi, upewniając się, że są jak najlepsze i jak najbardziej pozytywne. Chcemy życzyć naszym najbliższym wszystkiego najlepszego, zwłaszcza w nowym roku, staramy się więc, by nasze życzenia właśnie to wyrażały, oraz były przepełnione dobrymi intencjami. Warto jest więc zainspirować się innymi tekstami, tak, by mieć pewność, że słowa, których używamy, są właściwe i wyrażają dokładnie to, co mamy na myśli.

Gotowe wierszyki na Nowy Rok

Życzenia na Nowy Rok, zwłaszcza te w formie wierszyków, możemy składać osobiście, ale też poprzez SMS-y, media społecznościowe, maile czy poprzez rozmowy telefoniczne. W czasach pandemii najczęściej wybieramy te mniej bezpośrednie formy, dlatego życzenia, jakie składamy na różne święta, często przybierają różne formy. Wierszyki na Nowy Rok, to bardzo popularna forma składania życzeń, wymaga ona od nas jednak inwencji twórczej i wyobraźni, zwłaszcza jeśli próbujemy układać rymy. Internet oferuje nam najróżniejsze opcje jeśli chodzi o wierszyki na Nowy Rok; znaleźć możemy wierszyki krótkie i długie, takie z rymami i takie bez nich, zabawne, ale też i poważne. Możemy wybrać, czy chcemy posłużyć się całymi wierszykami, czy tylko częścią z nich, a może po prostu się nimi zainspirujemy. Najważniejsze jest, by życzenia, które chcemy zawrzeć w wierszykach na Nowy Rok, były pomyślne i szczere, a także wyrażały dokładnie to, co mamy na myśli.

Stary rok właśnie się kończy,

Nowy, lepszy się zaczyna,

Życzę więc Ci bardzo dużo,

Zdrowia, szczęścia oraz wina.

Zdrowia, szczęścia i miłości,

W całym życiu pomyślności,

Dni wesołych, światła w mroku,

Mocy życzeń w Nowym Roku!

Życzenia noworoczne dla dziewczyny

Życzenia noworoczne dla dziewczyny czy chłopaka, muszą różnić się od zwykłych życzeń, które składamy innym, bliskim nam osobom. Często chcemy, by życzenia dla naszego partnera, czy naszej partnerki były szczególne i romantyczne, oraz by oddawały nasze uczucia i dobre intencje. Życzenia noworoczne dla dziewczyny powinny być przede wszystkim szczere i przepełnione uczuciami, które chcemy wyrazić. Naszym ukochanym chcemy najczęściej życzyć tego co najlepsze, przede wszystkim zdrowia i mnóstwa szczęścia, dlatego też te życzenia właśnie to powinny zawierać. Szczere i czułe słowa, mogą sprawić naszym drugim połówkom wiele radości i przyjemności, oraz wzmocnić nasze relacje z nimi. Przepełnione dobrymi intencjami życzenia mają do siebie to, że często się spełniają, dlatego też należy pamiętać, by były one jak najbardziej pomyślne. Życzenia noworoczne dla naszych partnerów czy partnerek możemy pisać sami, ale internet oferuje nam dużo gotowych krótkich wierszy miłosnych i inspiracji, które bardzo często się przydają.

Moja piękna ukochana,

Chciałbym by każdego rana,

W nadchodzącym Nowym Roku,

Twoje życie nabrało uroku.

Życzę Ci, moja piękna,

Bardzo przyjemnego święta,

Dużo szczęścia i radości,

A najbardziej góry miłości.

W tym Nowym Roku życzę Ci moja najmilsza,

Byś zawsze miała uśmiech na twarzy,

Byś nigdy nie musiała się martwić,

Byś cieszyła się wspaniałym zdrowiem,

Byś odczuwała tylko miłość,

Byś nigdy nie zaznała smutku,

By każdy nowy dzień był lepszy od poprzedniego,

Ale przede wszystkim, spełnienia wszystkich marzeń.

Krótkie życzenia na Nowy Rok

Życzenia nie muszą być długie, by być szczere i pełne dobrych intencji. Czasem w kilku linijkach możemy zawrzeć wszystkie nasze myśli, oraz wyrazić wszystko, co chcemy. Krótkie życzenia na Nowy Rok są bardzo popularne, wykorzystywane o wiele częściej niż te długie. Są o wiele łatwiejsze i szybsze do napisania, mogą też przybierać różne formy – mogą być uroczyste, ale też i żartobliwe. Internet oferuje nam wiele tekstów, które możemy wykorzystać lub przerobić. Krótkie życzenia na Nowy Rok są łatwe do znalezienia, oraz bardzo popularne.

W nadchodzącym Nowym Roku,

Zdrowia, szczęścia, pomyślności,

Wielu uciech i radości,

Życzy…

Smacznego szampana,

Zabawy do rana,

Życia uroku,

W tym Nowym Roku!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne