Strona głównaWłasna firmaKadry w oświacie a ERP

Kadry w oświacie a ERP

Z artykułu dowiesz się:

  • czym charakteryzuje się prowadzenie kadr w szkole
  • jakie cechy powinien mieć program ERP dla oświaty
  • dlaczego warto postawić na oprogramowanie w chmurze

Kadry w oświacie a system ERP

Zatrudnienie w szkole i placówkach oświaty nie przypomina tego znanego ze standardowego zakładu. Niepełne etaty pracy, inne typy umów i różnorodny wymiar godzin. Dlatego prowadzenie kadr w szkole wymaga nie tylko wiedzy i sprawności działu księgowości, ale także odpowiedniego programu. Jak usprawnić procesy, żeby kadry i płace w oświacie obliczane były sprawnie i bezbłędnie?

Szukasz programy ERP w chmurze? Sprawdź ofertę CloudPort: https://cloudport.pl/systemy-dla-firm 

Charakterystyka prowadzenia kadr w szkole

Zebranie odpowiedniej kadry w oświacie, która pozwoli na wypełnienie podstawy programowej, często jest zadaniem karkołomnym. Dodatkowo wymaga stosowania rozwiązań kadrowych, które nie cieszą się popularnością w innych zakładach. Powszechnie pracownicy zatrudniani są na umowach zlecenie czy kontraktach. Część z nich pracuje w wielu szkołach, co wymaga zastosowania jeszcze innych typów umów.

Prowadzenie kadr w szkole to także systematycznie zmieniające się ilości godzin. Zastępstwa, fakultety czy praca w domu lub warsztaty poza szkołą. Do tego dochodzą pracownicy zatrudnieni na pełny etat, którzy co kilka lat zdobywają kolejne uprawnienia. To tylko część problemów, z którymi spotykają się osoby prowadzące kadry i płace w oświacie. Ręczne liczenie godzin i prowadzenie księgowości może być bardzo uciążliwe i generować pomyłki. Dlatego dobry system staje się koniecznością.

Kadry i płace w oświacie – jakie cechy powinien mieć dobry system ERP?

Nie każdy program do prowadzenia księgowości sprawdza się w przypadku zatrudnienia w szkole. Wiele z darmowych ogólnodostępnych programów zdaje egzamin jedynie przy pełnych etatach. Nie jest w stanie kontrolować upływających umów czy stażu pracy. Charakterystyka oświaty okazuje się zbyt skomplikowana i w efekcie rozliczenia będą prowadzone tradycyjnymi sposobami, co nie usprawni niczego.

Jakie cechy powinien mieć system do prowadzenia kadr w szkole? Oprogramowanie powinno automatycznie wyliczać staże pracownicze, które dają kolejne uprawnienia nauczycielom. Dzięki temu dział kadr w oświacie pozbędzie się uciążliwego procesu. Ważne jest także, żeby system umożliwiał szybkie wprowadzenia modyfikacji w umowach i pozwalał generować aneksy. Rozszerzenie etatu czy zmniejszenie go jest dosyć powszechne, dlatego jest to bardzo istotne. Ponadto ważne są cechy, które charakteryzują wszystkie inne ERP. Łatwość wygenerowania raportów, komunikacja z ZUS czy możliwość dostosowania do struktury przedsiębiorstwa to cechy ważne w każdym systemie.

nauczyciel kadry w oświacie

Prowadzenie kadr w szkole z oprogramowaniem w chmurze

Przed wyborem przypadkowego oprogramowania, które w warunkach szkoły może okazać się mało skuteczne, warto skontaktować się z nami. Nasza firma oferuje systemy, które usprawniają prowadzenie księgowości w firmach o rozmaitych profilach działalności. Nasi specjaliści są w stanie doradzić wybór odpowiedniego systemu, a następnie przeprowadzić szkolenia z zakresu jego obsługi. Dzięki temu żaden pracownik nie pozostanie sam z problemami księgowymi.

Charakterystyczną cechą naszych systemów jest umieszczenie ich na zewnętrznych serwerach, czyli w chmurze. Niesie to ze sobą konkretne korzyści dla organizacji działu płac i kadr w oświacie. Przede wszystkim ceniona jest możliwość prowadzenia rozliczenia z dowolnego urządzenia. W dobie nauki zdalnej i zarządzania z użyciem rozmaitych urządzeń jest to niezwykle cenna zaleta. Dostęp do systemu otrzymają tylko pracownicy znający dane do logowania. Ponadto można przekazać dostęp do określonych danych firmie zewnętrznej odpowiedzialnej za prowadzenie kadr w szkole.

Kadry i płace w oświacie to także częsty problem z ochroną danych osobowych. Oprogramowanie w chmurze jest w pełni bezpieczne, a przechowywane tam dane są lepiej chronione, niż w szkolnym sejfie. Z podobnych rozwiązań korzystają nawet instytucje państwowe i specjalistyczne firmy. Dla niezdecydowanych oferujemy trzydziestodniowy okres testowy na wybrane oprogramowanie. Jeśli nasze rozwiązanie nie sprawdzi się do prowadzenia kadr w szkole, można z niego zrezygnować natychmiast.

Artykuł sponsorowany

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne