Strona głównaWierszeWzruszające życzenia dla przyjaciółki - od serca

Wzruszające życzenia dla przyjaciółki – od serca

Chcesz zrobić coś miłego dla przyjaciółki? Nawet najpiękniejszy prezent nie zastąpi życzeń wypowiedzianych wprost od serca. Jeżeli chcesz sprawić radość swojej przyjaciółce, poświęć chwilę na napisanie życzeń, które dopełnią właściwy podarunek urodzinowy. Nie ograniczaj się do prostych formułek, które są wprawdzie uniwersalne, ale nie niosą za sobą żadnego ładunku emocjonalnego. Zastanów się, czego Twoja przyjaciółka tak naprawdę pragnie, jakie ma pasje, marzenia i wartości, a następnie stwórz wyjątkowe życzenia. Jeżeli nie masz talentu literackiego bądź szukasz inspiracji, przedstawimy Ci kilka propozycji, które możesz lekko zmodyfikować bądź przesłać w oryginalnej formie.

Wzruszające życzenia urodzinowe dla przyjaciółki

Życzenia dla przyjaciółki od serca nie muszą być napisane wzniosłym językiem. O wiele istotniejsze są przekaz i emocje towarzyszące w czasie odczytywania dedykacje. Jeżeli Twoja przyjaciółka jest osobą, dla której najważniejszą rzeczą w życiu jest miłość, skup się na sferze uczuciowej:

Życzę Ci miłości, wiary i nadziei,

Idź przez życie z otwartym sercem,

Patrz z zapałem na to, co przygasło,

Ciesz się każdym dniem,

Uwierz, że zasługujesz na wszystko co najlepsze.

Wzruszające życzenia dla przyjaciółki mogą przebrać także inną formę:

Niech los Ci sprzyja,

Niech niesie powodzenia,

Niech miłość do serca zawita,

Niech będzie Ci jak w niebie.

Jeżeli Twoja przyjaciółka jest w szczęśliwym związku małżeńskim lub narzeczeńskim, możesz napisać jej takie życzenia:

Życzę Ci uwagi, roztropności i miłości na co dzień,

Niech uczucia nigdy nie przygasną,

Niech miłość będzie źródłem Twojego szczęścia,

Kochaj i bądź kochana.

Wzruszające życzenia dla przyjaciółki

Życzenia dla przyjaciółki od serca nie muszy przyjmować formy wiersza. Jeżeli chciałabyś napisać bardziej spersonalizowaną dedykację, możesz posłużyć się tekstem ciągłym. Pamiętaj, że najbardziej istotna jest treść. Postaraj się napisać od serca i w sposób, który pozwoli poczuć, że druga osoba jest dla ciebie naprawdę ważna.

Wzruszające życzenia urodzinowe dla przyjaciółki:

Z okazji urodzin życzę Ci, aby wszystkie marzenia, które skrywasz na dnie swojego serca, doczekały się spełnienia. Bądź odważna i silna, aby radzić sobie ze wszystkimi troskami dnia codziennego. Miej nadzieję na lepsze jutro i nigdy się nie poddawaj. Pamiętaj, że masz wokół siebie ludzi, dla których jesteś ważna i wyjątkowa. Pielęgnuj uczucia i nigdy się nie zmieniaj. Kochamy Cię za wszystko i będziemy wspierać, cokolwiek by się nie zdarzyło.

Wzruszające słowa do przyjaciółki płyną z serca, dlatego nie muszą być wzniosłe i patetyczne. Wiele osób preferuje bardziej swobodną formy życzeń, o której dominują zwroty charakterystyczna dla języka mówionego i własnego sposobu komunikacji. Dotyczy to zwłaszcza młodych osób, które często wplatają do wypowiedzi wyrażenia slangowe i uproszczenia. Życzenia do przyjaciółki od serca mogą być równie dobrze zabawne i swobodne, np.

Bądź taka jaka jesteś,

Nie przejmuj się ludzkim gadaniem,

Jesteś wyjątkowa i masz taką pozostać!

Życzenia dla przyjaciółki od serca

Zdarza się, że przyjaciółki mieszkają od siebie tak daleko, że nie mają możliwości, aby spotkać się w dzień urodzin. Chcesz zrobić coś miłego dla przyjaciółki? W takim przypadku warto pomyśleć o sprawieniu drobnej przyjemności, np. wysłaniu bukieciku pocztą kwiatową. Ciekawym pomysłem jest flower box z dołączoną dedykacją. Liścik może być krótki, ale wywołać uśmiech na twarzy.

Wzruszające życzenia dla przyjaciółki na odległość:

Nie mogę przyjść z bukietem róż, by złożyć ci życzenia, lecz w myślach mych, wciąż jesteś Ty… Niech spełnią się marzenia!

Możesz też wysłać wzruszające słowa do przyjaciółki przez komunikatory internetowe. Taki sposób składania życzeń jest szybki, wygodny i daje możliwości ubarwienia wiadomości ciekawymi grafikami:

Szybuj przez życie jak ptak,

Wznoś się ponad szczyty,

Kochaj i o miłość dbaj,

Nie zmieniaj się przenigdy.

Wzruszające słowa dla przyjaciółki          

Wzruszające życzenia urodzinowe dla przyjaciółki mogą być cenniejsze niż sam prezent, dlatego nigdy nie zaniedbuj dedykacji. Jeżeli nie przywykłyście do tego, aby dawać sobie drogie prezenty, możesz ograniczyć się do wręczenia kwiatka kartki z dedykacją. W sklepach papierniczych i na aukcjach internetowych znajdziesz ciekawe kartki okolicznościowe, które możesz zapełnić kilkoma miłymi słowami. Chcesz napisać coś miłego dla przyjaciółki? W takim razie podsuwamy uniwersalną inspirację:

Z okazji urodzin życzę Ci, abyś codziennie uśmiechała się do świata, nigdy nie wątpiła w swoją wyjątkowość i doceniała każdą chwilę, w której miłość wlewa się do Twojego serca. Kochaj i bądź kochana.

Wysyłając takie życzenia możesz mieć pewność, że przyjaciółka będzie wdzięczna i będzie miło wspominać chwilę, kiedy czytała kartkę i bilecik. Sprawienie komuś przyjemności nie musi być kosztowne – liczy się gest i poświęcenie czasu. Wywołanie uśmiechu na twarzy bliskiej osoby jest absolutnie bezcenne. 

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne