Strona głównaModaSklep Lunzo - opinie, czas dostawy, co to za firma? Opinie na...

Sklep Lunzo – opinie, czas dostawy, co to za firma? Opinie na forum

Lunzo – kolejny marketplace oferujący ubrania i akcesoria od dostawców z całego świata. Co to za firma? Jakie Lunzo ma opinie na forach? Czy warto tam coś zamówić? Sprawdzamy!

Lunzo – co to za firma?

Lunzo – co to za firma? Jest to kolejny sklep, który oferuje ubrania, akcesoria do domu i ogrodu, elektronikę i kosmetyki od różnych sprzedawców – głównie z Chin. Nie kupisz tam produktów marki LUNZO, bo jest to tylko pośrednik między Tobą a daną firmą, od której kupujesz jakąś rzecz. Oto kilka informacji, jak działa Lunzo:

  • Na platformie nie ma opcji wysyłki do punktu odbioru – rzeczy można zamawiać tylko bezpośrednio do domu. 
  • Przesyłki w większości są realizowane przez pocztę, ale towary o większych gabarytach mogą zostać dostarczone przez kuriera. Konsumenci nie mają wpływu na to, jakim przewoźnikiem zostaną im dostarczone zamówione przedmioty – jest to zależne od sprzedawcy. 
  • Jeśli chodzi o ceny wysyłki, to jest ona darmowa. Jednak jeśli kupione przedmioty nam się nie spodobają, to za zwrot musimy zapłacić z własnej kieszeni. 
  • Na Lunzo nie można zamawiać rzeczy za pobraniem.
Źródło: szukamopinii.com Oceny jak widać nie zachęcają

Lunzo – opinie

Lunzo opinie ma bardzo różne. Jest sporo recenzji na forum, w których przeczytać można, że towar z Lunzo jest dobry jakościowo i nie odbiega od tego, co jest prezentowane na zdjęciach na platformie. Negatywne opinie odnoszą się głównie do czasu dostawy. Jeśli jesteś ciekaw/a, co dokładnie piszą ludzie o Lunzo w opiniach, to zapraszam do dalszej części artykułu.

Lunzo – opinie na forum

Opinie na forum o Lunzo są bardzo skrajne – część osób jest zadowolona z działania platformy, a część nie. Zacznijmy od pozytywów. 

Klienci, którzy dobrze ocenili platformę, chwalą czas dostawy – mimo że towar jest wysyłany z zagranicy, to nie idzie on specjalnie długo. W dobrych opiniach o Lunzo ludzie piszą, że dostarczone  im przedmioty są ładne i dobre jakościowo.

Jakie są negatywne o Lunzo opinie na forach? Głównie dotyczą one długiego czasu dostawy. Ludzie czekają na zamówione produkty nawet  kilka miesięcy. Na oficjalnej stronie Lunzo, w zakładce FAQ – czyli najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi – jest informacja, że średni czas dostawy to 15-45 dni. Lunzo w innym pytaniu zaznaczył, że maksymalnie wynosi on 120 dni od daty opłacenia zamówienia. 

Inne o Lunzo opinie negatywne dotyczą słabej jakości przedmiotów. Ludzie narzekają na materiały i sposób wykonania rzeczy. Konsumenci dostają również niekompletne zamówienia. 

Lunzo – sukienki opinie

Lunzo sukienki – opinii o tej części garderoby z tej platformy  nie ma sieci. Na stronie sklepu nie ma możliwości dodawania opinii do każdej aukcji. Opinie na forach dotyczą raczej ogólnych odczuć z robienia tam zakupów, czasu dostawy i zwrotów – nie znalazłam w Internecie żadnej opinii o sukienkach z Lunzo. 

Możliwe, że jest to spowodowane ich wysokimi cenami – średnio za sukienkę trzeba tam zapłacić od 100 do 300 złotych. W takich cenach dostaniemy coś w większości sieciówek, które mają swoje stacjonarne sklepy w całej Polsce. Ludzie najwidoczniej nie widzą sensu kupowania tam tej części garderoby. Najczęściej korzystamy z tego typu platform po to, żeby dorwać coś taniej. Jeśli dany przedmiot kosztuje o wiele mniej, to nawet długi czas wysyłki nas aż tak nie boli. Jednak na Lunzo na dostarczenie towaru czeka się długo, a sukienki są tam dość drogie – najprawdopodobniej to właśnie dlatego nie ma o nich żadnych opinii na forach.

Lunzo – buty opinie

Jeśl chodzi o obuwie, to udało mi się dokopać do kilku opinii o butach z Lunzo. Niestety, w większości są one negatywne. Lunzo buty opiniowane są jako towar słabej jakości. Jedna konsumentka zamówiła kapcie dla męża. Kiedy odpakowała towar, okazało się, że buty całkowicie odbiegają od tych, które prezentowane są na zdjęciach. Na fotkach są to puchate, ciepło wyglądające kapcie – w rzeczywistości (według opinii tej Pani) przypominają one tekturę i nijak mają się do tego, co jest na stronie Lunzo.

Inna klienta o butach Lunzo w opinii napisała, że w realu przypominają one papierową tandetę, a nie zimowe obuwie. Kolejna osoba narzeka w opinii o butach na to, że zostały jej one dostarczone w innym, niż zamawiała rozmiarze – ze zwrotem ciężko jest się dogadać z Lunzo. 

Jednak udało mi się dotrzeć do jednej pozytywnej opinii o butach z Lunzo. Według tej Pani dostarczone obuwie jest ładne i bardzo wygodne. 

Lunzo zwroty opinie 

Na tej platformie sprzedażowej zwroty opinie mają w większości negatywne. Konsumenci mają problemy ze zwróceniem towaru. Jeden z użytkowników forum napisał, że otrzymał kurtkę w złym rozmiarze – zamawiał L, a dostał XXL. Chciał zwrócić towar, jednak okazało się, że może go jedynie wymienić na inny rozmiar – nie było możliwości zwrotu. 

Opinia innej konsumentki dotyczy tego, że za zwrot trzeba zapłacić z własnej kieszeni. Jednak bardzo dużo sklepów ma taką politykę działania – nie mają one obowiązku zapewnić darmowego zwrotu. 

Opinia innego klienta Lunzo dotyczy tego, że na przesyłkę czeka już siedem miesięcy, a ona nadal nie dotarła. Użytkownik prosił o zwrot, ale platforma uważa, że jest to wina przewoźnika i przez to nie mogą oni zwrócić mu pieniędzy. 

Jak widzisz zwroty opinie w Lunzo mają średnie. Wiele osób jest zaskoczonych tym, że za zwrot musi zapłacić z własnej kieszeni i że towar należy odesłać aż do Chin. Jak już wspomniałam, Lunzo to Marketplace. Rzeczy, które są na platformie, pochodzą od sprzedających z całego świata – również z Chin. Taka informacja jest podana na stronie Lunzo, dlatego nie powinno być to wytykane na forach internetowych. Firma  zaznaczyła, że towaru pochodzi z zagranicy, a w zakładce Anulowanie i Zwrot jest napisane, że możemy zostać obciążeni kosztami związanymi z odesłaniem towaru.

Lunzo- już wiesz, co to za firma i jakie ma opinie. W większości platforma recenzowana jest słabo – ludzie narzekają na długi czas wysyłki, na proces zwrotów i jakość towaru. Jednak jest też sporo pozytywnych opinii o Lunzo. Ciężko jednoznacznie stwierdzić, czy warto tam coś zamówić. Jeśli się zdecydujesz, to daj znać, co Ty myślisz o Lunzo – było warto?

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne