Strona głównaOff-topicFajne imię dla psa - duży wybór!

Fajne imię dla psa – duży wybór!

Marzyliście o szczeniaczku? Plan się ziścił, ale co teraz? Jakie wybrać imię, by pasowało do naszego ukochanego pupila. Imię dla psa to ważna decyzja, ponieważ zostaje ono na całe życie związane z naszym psem. Często nazywamy psa podobnie do tego, z czym nam się kojarzy. Np. kiedy pies ma łatki, nazywamy go Łatek, kiedy ma krótki ogon – Ogonek. Ale w wielu przypadkach po prostu nie mamy pomysłu, jakie imię nadać naszemu psu. W związku z tym przychodzimy do Was z pomocą. Podamy Wam różne propozycje imion dla psa, od tych pospolitych, dźwięcznych, do bardziej wyszukanych i nietuzinkowych.

Słodkie imiona dla psa

Słodkie imię dla psa, czyli jakie? Na pewno takie, które przyprawia o uśmiech na twarzy niejednego człowieka, który usłyszy takie imię. Najlepiej jest, jeśli imiona są krótkie i dźwięczne, nie powodują trudności w wymowie. Szczególnie ważne jest to w krytycznych sytuacjach, kiedy pies zaczyna nam uciekać, czy być nieposłuszny w inny sposób. Długie imię, trudne do wypowiedzenia, na pewno wydłuży nam czas przywołania psa. Może też sprawić, że się przejęzyczył i pies pozostanie nieposłuszny. Ważne jest, by imię było łatwe do zapamiętania. Jeśli jednak decydujemy się na imię z większą liczbą liter, to warto, jest pomyśleć o jego zdrobnieniu, czyli krótszej wersji. Psy dobrze reagują na dźwięczne imiona takie, które zawierają dźwięczne głoski, np. „r” czy „dż”. Przykładowe słodkie imiona dla psa z tymi głoskami to np. Piruś, Dżanuś, Randżi, Mikro, Dżola, Rita, Rubi, Rufi, Dżinek.

Słodkie imiona dla psa powinny wyróżniać się w swojej słodkości od innych Burków. Nie nazywaj swojego psa w pospolity sposób, jak np. Azor, Max, Pimpek, Riko, Fafik, Kulka, Łatka, Reksio.

Słodkie imię to takie, które na dłużej przykuwa uwagę do pieska i sprawia, że faktycznie zaczynamy dostrzegać słodycz w piesku. Dobrze jest, kiedy imię jest charakterystyczne i pasuje do jego osobowości. Jeśli piesek jest zwariowany, ma szczęśliwy pyszczek to takie słodkie imię jak Loluś, Crazy, Furiat, Lucky, Toluś, Drakuś, Lila, Misia, Powerek, Deruś, Tajfunek, Mili, będą imionami, które na pewno będą do nich pasować.

Śmieszne i nietypowe imiona dla psa

Śmieszne i nietypowe imiona są wyjątkowe, ale ważne jest, aby pasowały do osobowości pieska. Nietypowymi imionami są na pewno takie, które pasują do obu płci. Przy wyborze imienia psa, poczekajmy trochę, dajmy mu się przed nami otworzyć. Pieski w nowym otoczeniu dopiero po kilku dniach pokazują swoje prawdziwe oblicze. Dajmy im poczucie bezpieczeństwa i komfortu, a piesek na pewno szybko pokaże nam swój charakter. To na pewno ułatwi nam sprawę z wyborem imienia.

Często chcemy nazywać swoje pieski nietypowo, oryginalnie, fajnie, ale też śmiesznie. Te cechy oczywiście można ze sobą połączyć i imię rzeczywiście może być nietypowe i śmieszne. Przykładowe imiona dla takich piesków to np.: Pikuś, Parówek, Darek, Miruś, Malina, Edzia, Jessica, Ramirka, Krzysiek, Walka, Januszek, Grażynka, Kajtek, Wiraż, Kucyk, Żabka, Furia, Żelek, Karinka.

Fajne i oryginalne imiona dla psa

Kiedy jesteśmy właścicielami nie jednego, a kilku psów, warto znaleźć takie imiona, które nie będą do siebie podobno. Jest to ważne z tego względu, żeby psy odpowiednio reagowały na swoje imię, a także były łatwe do zapamiętania dla innych domowników, czy gości. Oryginalne i fajne imię na pewno pomoże nam w przywołaniu swojego psa, kiedy będziemy na przykład na spacerze w parku. Znalezienie takiego imienia wcale nie jest takie proste i często zajmuje dużo czasu. W głowie brak pomysłów na fajne i oryginalne imię, dlatego często sięga się po porady internetowe. Pamiętajmy jednak, że nikt inny nie zna naszego psa lepiej niż my sami, dlatego wybór imienia dla psa powinien być świadomy. Imię powinno oddawać charakter psa, ale też dobrze się nam kojarzyć. Imiona mogą przywoływać również nasze dobre wspomnienia. Oryginalność możemy uzyskać poprzez obcojęzyczne imiona, np. Donut, Nutella, Paris, Monte, Violetta, Roller, Cora, Romes, Rotillo, Victoria, Momo, Cris.

 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne