Strona głównaOpiniePielęgnacja włosów z Olaplex - jakie są opinie użytkowniczek?

Pielęgnacja włosów z Olaplex – jakie są opinie użytkowniczek?

Olaplex to system do pielęgnacji włosów, który stał się rozpoznawalny za sprawą Kim Kardashian, która poleciła go jako produkt niezwykle pomocny w zachowaniu idealnej kondycji włosów. Od tamtego momentu, kosmetyki Olaplex są szeroko używane zarówno w salonach fryzjerskich, jak i przez zwykłych użytkowników. Nie wszystkie kosmetyki Olaplex nadają się do samodzielnego użytkowania, dlatego czasem warto, jest postawić na pomoc fryzjera. Zabiegi z kosmetykami Olaplex, polegają na 3 etapowej pielęgnacji. Pierwszym krokiem jest nałożenie na włosy produktu Olaplex no.1, który powinno miksować się z mieszanką kolorystyczną, a następnie nakładać go na włosy. Produkt ma na celu ochronę powierzchni włosa przed szkodliwymi substancjami zawartymi w farbie. Kolejnym krokiem jest nałożenie produktu Olaplex Bond Perfector No. 2, który ma za zadanie sprawić, by działanie Olaplex no.1 było bardziej intensywne. Produkt nakładamy już po zmyciu farby, dopiero wtedy kiedy włosy są całkowicie sucha. Ostatnim krokiem w kuracji systemem Olaplex, jest nałożenie produktu Olaplex Hair Perfector No.3, który sprawia, że włosy są wyjątkowo miękkie i łatwo się układają. Tę czynność możemy wykonać sami, bez pomocy fryzjera. Podczas gdy pierwsze dwa produkty nakładamy tylko przy farbowaniu, kuracja preparatem numer 3 może trwać przez dłuższy okres czasu. Preparat powinniśmy nanosić na włosy do 3 razy w tygodniu, pamiętając o tym, że muszą być one suche, a spłukiwanie balsamu z włosów, może nastąpić dopiero po minimum 10 minutach. Włosy po nałożeniu produktu muszą być umyte szamponem. W 2018 roku firma Olaplex wypuściła 2 kolejne produkty, szampon oraz odżywkę, które mają wspomagać pielęgnację włosów, oraz je nawilżać, zmiękczać, a także pomagać nam w układaniu ich, taki zestaw kosmetyków może okazać się idealnym pomysłem na prezent na rocznicę ślubu.

Opinie o produktach marki Olaplex

W internecie możemy znaleźć wiele opinii dotyczących skuteczności i działania produktów marki Olaplex. Wielu użytkowników chętnie dzieli się swoimi doświadczeniami, opisując w szczegółach efekty, jakie udało im się osiągnąć, stosując te produkty. Zdecydowana większość opinii jest bardzo pozytywna, zarówno jeśli chodzi o użytkowników produktu, jak i o fryzjerów, którzy korzystają z tych kosmetyków w swoich salonach. Olaplex największą furorę robi wśród osób, które miały wyjątkowo mocno zniszczone włosy, zwłaszcza jeśli wynikało to z farbowania ich. Włosy po odpowiednio długiej kuracji, odzyskują miękkość, gładkość, rozstają się o wiele łatwiejsze do rozczesania. Wiele osób zauważa efekty nawet w rekordowym czasie 12 godzin, mówiąc, że wydają się całkowicie zregenerowane. Produkty Olaplex mają bardzo dobry skład, nie są groźne dla włosów, nie zmieniają również ich koloru, ponieważ nie wchodzą w reakcję z farbami. Przed zastosowaniem produktów, warto wiedzieć, że nie powinniśmy ich używać kiedy farbujemy włosy henną, ponieważ może mieć to wpływ na kolor włosów. Powinno się natomiast uważać na podróbki systemu Olaplex, które mogą okazać się bardzo szkodliwe dla struktury włosa. Właściwe produkty dostaniemy w odpowiednich sklepach, za odpowiednio wysoką cenę, która według wielu użytkowników kosmetyków, jest podyktowana przede wszystkim skutecznością systemu Olaplex.

Negatywne opinie

Jak o wszystkich produktach tego typu, o systemie Olaplex możemy również znaleźć negatywne opinie. Jest ich jednak zdecydowanie mniej niż opinii pozytywnych, a najczęściej pochodzą od osób, które nie zmagają się z wielkimi problemami ze strukturą włosów. Negatywne opinie często wynikają, z niewłaściwego używania produktów, dlatego jeśli nie mamy doświadczenia z farbowaniem włosów, powinniśmy skorzystać z pomocy fryzjera.

Opinie o produkcie Olaplex 3

Olaplex 3 jest pierwszym produktem w kolejce, który możemy bez obaw stosować samodzielne. Dostaje on bardzo wiele pozytywnych opinii, a regularnie używany, często staje się niezbędnikiem. Opinie o produkcie Olaplex 3 są w przytłaczającej większości bardzo pozytywne, a kosmetyk zbiera dużo pochwał zarówno od jego użytkowników, jak i od fryzjerów. Efekty jego działania są niemal natychmiastowe, co sprawia, że są popularne i coraz chętniej kupowane.

 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne