Strona głównaCelebryciWładysław Frasyniuk – pochodzenie, romans, co powiedział, o wojsku, firma, partia, rodzice,...

Władysław Frasyniuk – pochodzenie, romans, co powiedział, o wojsku, firma, partia, rodzice, wiek, Wikipedia, żona

Władysław Frasyniuk należy do panteonu legendarnych postaci, które w młodym wieku zaangażowały się w działalność solidarnościową w okresie PRL-u. Dziś przypominamy dzieje byłego prezesa Partii Demokratycznej. Jego romans z polityką, obecną firmę, a także kontrowersję, którą powiedział o polskim wojsku. Zostańcie z nami, bo mamy do opowiedzenia więcej, niż ciotka Wikipedia.

Władysław Frasyniuk – pochodzenie, skąd pochodzi? 

Pochodzenie Frasyniuka odgrywa ważną rolę w jego życiu, co potwierdzał swoim aktywnym, lokalnym patriotyzmem. Miastem, z którego wywodzi się polityk, jest Wrocław. Tam się urodził, uczył, pracował i działał w czasach komuny. W 1974 roku ukończył Technikum Samochodowe i od razu po tym odbył zasadniczą służbę wojskową. W wieku 24 lat zatrudnił się jako kierowca autobusu we wrocławskim MPK. 

Gdy wybuchały strajki w sierpniu 1980 roku, był w wieku 26 lat. Wtedy miały miejsce narodziny Solidarności, której był działaczem. Rozpoczął się jego romans z działalnością związkową. Z tego powodu musiał się ukrywać w stanie wojennym, wielokrotnie trafiał do więzienia za swoje zaangażowanie i udział w wielu protestach. 

Od 20 lat polityk ma swoją firmę ”Fracht”. Początki działalności firmy transportowej opierały się na dwóch ciągnikach siodłowych. Obecnie zatrudnia ponad setkę pracowników, a w zanadrzu ma 50 samochodów. Jak widać – mimo upływu czasu firma rozwinęła się dość imponująco.

Władysław Frasyniuk we Wrocławiu

Władysław Frasyniuk – rodzice 

Co wiemy o rodzicach Frasyniuka? Jak podaje Wikipedia, mama Władysława Frasyniuka pochodziła z zamożnej rodziny warszawskiej, a ojciec Stanisław z Małopolski. Tam jego ojciec Dymitr, z pochodzenia Ukrainiec, wyemigrował z rodziną z Kresów Wschodnich. Dalej, rozszerzając wiedzę z Wikipedii (jak mamy w zwyczaju) warto sobie uświadomić, że rodzice polityka popełnili mezalians. 

Ojciec pochodził z biednej wsi, a mama z bogatej rodziny – jej ojciec był głównym księgowym w monopolu tytoniowym. Rodzice Frasyniuka wzajemnie się uzupełniali. Ojciec był silny, spokojny i dawał poczucie bezpieczeństwa. Zajmował się ślusarstwem, nie pił i liczył na to, że jego syn zdobędzie wykształcenie. 

Natomiast matka dawała mu liczne książki do przeczytania, dbała o jego rozeznanie w świecie. Władysław Frasyniuk, mówiąc o swoim pochodzeniu, dodaje, że dorastał na ulicy Żelaznej, w dzielnicy Fabrycznej, co dało mu twardy charakter.

Zobacz: Zbigniew Rau – rodzina, rodzice, dzieci, pochodzenie, języki obce, syn, ławrow, pochodzenie rodziców, ojciec

Władysław Frasyniuk – romans 

Wielu polityków najróżniejszych partii za sprawą swojej pozycji wikła się w liczne romanse. Jak to wyglądało w przypadku Władysława Frasyniuka? Spora różnica wieku pozwala sądzić wielu obserwatorom, że między Magdaleną Dobrzańską a Władysławem Frasyniukiem nawiązał się ognisty romans. Nie jest to prawda, ponieważ podczas poznawania swojej przyszłej drugiej żony był po rozwodzie z pierwszą. Magdalena jest młodsza aż o 28 lat od Władysława. Poznali się w pracy.

Magdalena Dobrzańska po uzyskaniu dyplomu ze stosunków międzynarodowych i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim zatrudniła się w biurze prasowym Unii Wolności. Między parą szybko zaiskrzyło, więc rozpoczęli romansowanie. Doczekali się syna Antka, a po jego narodzinach rodzice stwierdzili, że należy sformalizować swój związek. W ten sposób młoda i charakterna blondynka została drugą żoną Władysława Frasyniuka. 

Zobacz: Katarzyna Glapińska – wiek, dzieci, żona adama, wikipedia, lotto, rodzina, wykształcenie, zawód

Władysław Frasyniuk – co powiedział, wypowiedź o wojsku 

Rok temu, w sierpniu 2021 miały miejsce wydarzenia budzące spore kontrowersje. Straż Graniczna w Usnarzu Górnym blokowała na granicy dostęp cudzoziemców (m.in. z Afganistanu) zesłanych przez władze białoruskie, którzy szukali azylu na polskich ziemiach. Władysław Frasyniuk popełnił wówczas pamiętną wypowiedź o wojsku, która wywołała burzę. Co powiedział?

Były przewodniczący Partii Demokratycznej powiedział o wojsku, że są watahą psów, którzy agresywnie otoczyli słabych ludzi szukających pomocy. Wypowiedź padła podczas wywiadu z Grzegorzem kajdanowiczem w TVN24. Frasyniuk uważał, że ci ludzie potrzebują wsparcia od Polaków, jednocześnie potępiając postawę żołnierzy i Straży Granicznej. 

Tym, co jeszcze powiedział o wojsku, jest przyznanie im arogancji i chamstwa wobec cudzoziemców. Nie tylko byli agresywni wobec uchodźców, ale i Polaków, którzy próbowali udzielić im wsparcia. Frasyniuk powiedział, że tak nie postępuje żołnierz, a śmieć. O wojsku mówił jak o grupie zachowującej się antypolsko, jakby nie mieli poszanowania dla wartości, o które walczyli ich przodkowie: rodzice lub dziadkowie. Jego wypowiedź wywołała lawinę komentarzy polityków różnych partii i zmusiła stację TVN24 do zabrania stanowiska i wydania specjalnego oświadczenia.

Władysław Frasyniuk – żona, dzieci, firma, wiek 

Działacz Partii Demokratycznej przyszedł na świat 25 listopada 1954 roku we Wrocławiu, Frasyniuk jest obecnie w wieku 68 lat. Polityk ma w zasadzie dwie rodziny. Pierwszą z byłą żoną Krystyną, drugą ze wspomnianą wcześniej Magdaleną. Krystyna została żoną Frasyniuka, kiedy jeszcze był kierowcą. Doczekali się trzech córek i syna. 

Jak sam mówi o tym okresie – jego rodzina zapłaciła straszną cenę za jego działalność. Ciągle dostawali komunikaty o tym, że został pobity, że znowu coś się stało. Gdy przychodzili do nich znajomi, żona Krystyna tylko przygotowywała herbatę. Żyła w cieniu znanego męża. 

Podobnie dzieci z pierwszego małżeństwa bardzo przeżyły to, że nie było rodzica w domu prawie 20 lat. Szczególnie dwie starsze córki, które w jednym z wywiadów nazwał półsierotami. Kiedy nie siedział w więzieniu, to musiał się ukrywać. Tym, co wiemy my, a nie wie Wikipedia, jest fakt, że Asia i Dominika były świadkami, kiedy do domu przychodzili przedstawiciele aparatu władzy w celach rewizyjnych, to mocno je poturbowało. Najmłodsza z nich, Martyna, trafiła na okres, kiedy zamiast we Wrocławiu, Frasyniuk siedział w Warszawie i robił politykę. Dziś trenuje z ojcem boks.

Na koniec przygotowaliśmy najważniejsze informacje o polityku w zestawieniu rodem z Wikipedii.

Imię i nazwiskoWładysław Frasyniuk
Wiek68 lat
PochodzeniePolska, Wrocław
Rodziceojciec Stanisław, imię matki nieznane
PartiaPartia Demokratyczna (2005-2006)
FirmaFracht
ŻonaKrystyna Magdalena Dobrzańska
Dzieci3 córki i syn z pierwszego małżeństwasyn Antek
Sprawdź jeszcze

Popularne