Strona głównaCelebryciZbigniew Rau - rodzina, rodzice, dzieci, pochodzenie, języki obce, syn, ławrow, pochodzenie...

Zbigniew Rau – rodzina, rodzice, dzieci, pochodzenie, języki obce, syn, ławrow, pochodzenie rodziców, ojciec

Zbigniew Rau to polski polityk, który w sierpniu 2020 roku objął tekę ministra spraw zagranicznych. Jego wykształcenie jest prawnicze. W 1977 roku ukończył on studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Z tekstu dowiecie się wszelkich informacji na temat łodzianina takich, jak jego rodzina, rodzice, dzieci, czy dobrze zna języki obce, czy ma żonę, w jakim jest wieku i jakie jest pochodzenie rodziców ministra.

Zbigniew Rau – rodzina, rodzice

Wiadomo, że rodzice polityka mieli wykształcenie medyczne. Ich syn wspominał w jednym z wywiadów, że jego ojciec był kardiologiem, a mama okulistką. Mieszkali oni w Łodzi przy ulicy Piotrkowskiej 

Zbigniew Rau – pochodzenie 

Nie wiemy nic na temat pochodzenia Zbigniewa Raua. Wiemy natomiast, że jest on w wieku 67 lat (urodził się w 1955 roku). Jego pochodzenie na pewno jest związane z Łodzią, w której mieszka od najmłodszych lat. Polityk od najmłodszych lat przejawiał zainteresowania naukowe. W jednym z wywiadów przyznał, że pierwszego dnia nauki w szkole podstawowej, dostał on od razu promocję do drugiej klasy. Kierowniczka szkoły zgodziła się, by Rau przystąpił do egzaminu, po czym ten wziął kredę napisał na tablicy wzory matematyczne, obliczył wymagane zadanie.  

Polityk wspominał pewne zabawne wydarzenie z tamtego czasu, gdy wszedł spóźniony do klasy. Nauczycielka zapytała wówczas, gdzie ma swój tornister, a zmieszany Rau odpowiedział, że powiesił go w szatni. Jak mówił po latach, salwa śmiechu jego klasowych kolegów trwała ponad 10 minut. 

Zobacz: Katarzyna Glapińska – wiek, dzieci, żona adama, wikipedia, lotto, rodzina, wykształcenie, zawód

Zbigniew Rau – języki obce, wykształcenie 

Jak już zostało napisane, Zbigniew Rau ma wykształcenie prawnicze. W 1977 roku uzyskał tytuł magistra prawa, a w 1982 roku stopień doktora.W 1996 roku na podstawie monografii Contractarianism versus Holism: Reinterpreting Locke’s Two Treatises of Government uzyskał on habilitację na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Jest kierownikiem Katedry Doktryn Polityczno-Prawnych oraz Centrum Myśli Polityczno-Prawnej im. Alexisa de Tocqueville’a Uniwersytetu Łódzkiego. Swoje wykształcenie Rau pogłębiał jako wykładowca i stypendysta uczelni australijskich, amerykańskich, brytyjskich, holenderskich czy niemieckich. Nie wiadomo ile dokładnie języków obcych zna minister Rau. Jednym z nich jest z całą pewnością angielskim, co można zauważyć na przykładzie licznych filmików dostępnych w internecie.

Zbigniew Rau – syn, żona, dzieci 

Na temat rodziny Zbigniewa Raua nie wiadomo nic. Pochodzenie rodziców także jest nieznane. Pewne jest tylko to polityk, że ma żonę (nie znamy jej wieku) i jedno dziecko, jednak nie wiadomo, czy to syn czy córka oraz w jakim jest owo dziecko wieku. Nie wiadomo też, czy rodzice polityka mieli w swoich rodzinach przedstawicieli szkolnictwa wyższego. Z całą pewnością ich uzdolnienia medyczne, ich potencjał naukowy, wpłynęły w jakimś stopniu na chęć dalszego kształcenia się ich syna, co poskutkowało habilitacją, a później profesurą na Uniwersytecie Łódzkim. 

Zbigniew Rau

Zbigniew Rau i Ławrow 

Z racji zajmowanych przez obu polityków stanowisk (przypomnijmy, że Siergiej Ławrow jest rosyjskim odpowiednikiem ministra Raua) oczywistym wydaje się być fakt, że obaj mężczyźni być może mieli okazję widzieć się przy okazji różnych międzynarodowych szczytów. Niemniej jednak co innego spotkanie w szerokim gronie szefów resortów spraw zagranicznych różnych państw, a co innego spotkanie w charakterze bilateralnym. 

Siergiej Ławrow po raz ostatni był w Polsce w 2010 roku. Z kolei rok 2011 był przez wiele lat ostatnim, w którym polski minister spraw zagranicznych odwiedził Moskwę. Późniejsze wydarzenia takie, jak aneksja Krymu przez Rosję, czy wojna na Ukrainie w 2022 roku, poskutkowały znacznym ochłodzeniem się we wzajemnych relacjach między państwami, choć i wcześniej nie były one za dobre. 

Taki stan rzeczy utrzymywałby się najpewniej jeszcze przez długi czas, gdyby nie pewien fakt z 2019 roku. Wówczas to ówczesny minister spraw zagranicznych Polski, profesor Jacek Czaputowicz, uzyskał dla Rzeczypospolitej przewodnictwo w OBWE (Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie). Zgodnie z zasadami, w chwili, gdy kolejne państwo staje na czele tej organizacji, to automatycznie jej przewodniczącym zostaje szef resortu spraw zagranicznych wywodzący się z danego kraju. Wobec takiego stanu rzeczy, na czele OBWE stanął w 2022 roku Zbigniew Rau.

Chwilę przed rosyjską agresją na Ukrainę, gdy inwazja na ten kraj zdawała się być już bardzo prawdopodobna, Rau 15 lutego udał się do moskwy z ramienia OBWE, by jako jeden z kolejnych zachodnich polityków (żeby przypomnieć tylko częste wizyty prezydenta Francji Emmanuela Macrona czy kanclerza Niemiec Olafa Scholza) odbyć rozmowy dyplomatyczne z rosyjskimi przedstawicielami władz. Wtedy doszło właśnie do obustronnego spotkania Polaka z Ławrowem. Niestety, jak pokazał niedaleka historia, spotkanie okazało się nie mieć wpływu na postawę Federacji Rosyjskiej, jej prezydenta Władimira Putina i jego najbliższego z Ławrowem na czele. 

Z tekstu można było lepiej poznać osobę obecnego ministra spraw zagranicznych Polski, Zbigniewa Raua. Dowiedzieć się o jego wykształceniu i pochodzeniu. O tym, jakie zna języki obce, czy ma żonę i dzieci (syna bądź córkę) oraz kim z zawodu był jego ojciec. Nie udało się niestety zweryfikować żadnych informacji o pochodzeniu rodziców ministra.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne