Strona głównaCelebryciMateusz Kubiszyn – rekord, waga, wzrost, wiek, skąd jest, boks, rodzina, żona

Mateusz Kubiszyn – rekord, waga, wzrost, wiek, skąd jest, boks, rodzina, żona

Emocje po minionej gali High LEAGUE 5, która odbyła się w łódzkiej Atlas Arenie, zdążyły już stracić na intensywności. Zazwyczaj informacje o zawodnikach freak fightów są pożądane przed galą, co nie zmienia faktu, że również nieświadomi niczego widzowie mogą chcieć po wydarzeniu zaspokoić swoją ciekawość. W tym wypadku zdecydowanie warto.

Jedną z bardziej profesjonalnych sportowo walk było starcie pomiędzy Damianem Janikowskim, a Don Diego. Jeśli nie wiecie, kto to, o wszystkim opowiemy w tym tekście. Przyjrzymy się rekordom bokserskim Mateusza Kubiszyna, poznamy jego warunki (wiek, wzrost, waga) tak istotne w świecie sportu i rzucimy okiem na jego życie prywatne – żonę, rodzinę oraz miasto, skąd jest Don Diego.

Zobacz: Dawid Porwisiak Diables – kto to? Wiek, wzrost, waga, dziewczyna, Wikipedia

Mateusz Kubiszyn – kto to? Wiek, wzrost, waga 

Don Diego, czyli Mateusz Kubiszyn, dał się poznać szerszej widowni od sportowej, bokserskiej strony. Urodził się 18 lipca 1991 roku, obecnie jest w wieku 31 lat. Zawodnik ostatniej gali High League mierzy 182 centymetry wzrostu, a jego waga wynosi około 96 kilogramów.

Choć znamy go z walk w Gromdzie czy High League, nie wiemy, jak wyglądało jego życie wcześniej. Mateusz już w liceum chciał służyć w straży pożarnej, co ostatecznie zrobił, jednak w międzyczasie uczył się w medycznym studium policealnym i został ratownikiem medycznym. W 2016 roku rozpoczął służbę w straży pożarnej, wraz ze swoimi braćmi. 

W jednym z wywiadów powiedział, że w życiu stara się czynić dobro i sprawiać, aby świat był lepszym miejscem. Te słowa, w połączeniu z jego profilem zawodowym, mówią nam dokładnie, kto to jest. Nawet podczas walk widać, skąd jest, ponieważ na klatce piersiowej ma wytatuowany hełm strażacki. Kubiszyn lubi swoją pracę i jest do niej przywiązany.

Kubiszyn na High League

Mateusz Kubiszyn – boks, Gromda, rekord 

Początki jego przygody sportowej sięgają czasów, kiedy był kilkuletnim chłopcem. Pierwsze zajęcia karate odbywały się w Lubaczowie, skąd jest Kubiszyn. Tam, w domu rodzinnym, wraz z braćmi próbował boksować się po raz pierwszy. W wieku 15 lat zapisał się na kickboxing. Tytuł mistrza Polski zdobył w wieku 22 lat. 

Rok później został powołany do kadry narodowej i wtedy liczba jego tytułów i medali zaliczała nieustanny wzrost. Walczył w Polsce i za granicą, a najważniejszym sukcesem jest dwukrotne zwycięstwo podczas mistrzostw świata, w 2015 i 2019 roku. Mimo takich osiągnięć nadal nie wiedzieliśmy kto to, jeśli nie interesowaliśmy się światem sportu. 

Zobacz: Kamil Hassan – wiek, wzrost, waga, dziewczyna, pochodzenie, rodzice, kim jest, kto to, wikipedia

Innym sportem, w którym Don Diego bije rekordy, jest boks. Jego kategoria wagowa, w której startuje, wynosi do 91 kilogramów. Największym sukcesem w boksie amatorskim był moment, kiedy wywalczył brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Seniorów 3 lata temu. Rekord walk w pięściarstwie zawodowym to 3 wygrane i 4 przegrane starcia.

O tym, kto to jest, zaczęliśmy się dowiadywać, gdy przystąpił do turnieju Gromda. Tam walczy się na gołe pięści. Podczas jednej gali pokonał aż trzech zawodników, a na następnej zwyciężył w finale, za co otrzymał nagrodę 100 tysięcy złotych. W turnieju Gromda nie ma żadnych kategorii wagowych, więc Kubiszyn musiał mierzyć się z cięższymi od siebie. Jego żona, choć wspiera, jednocześnie martwi się o jego zdrowie. Kto to taki? 

Mateusz Kubiszyn – skąd jest? Rodzina, żona 

Miastem, skąd jest Don Diego, jest Rzeszów. Tu mieszka, pracuje i wiedzie codzienne życie ze swoją rodziną. Na co dzień pracuje w Straży Pożarnej. W środowisku strażaków jest rozpoznawalny ze względu na swoje sportowe rekordy. Kumple z pracy oraz media strażackie wielokrotnie gratulowały mu wygranej walki.

Jego ukochaną jest Sylwia Skórka. Kto to? Podobnie jak Mateusz, sportsmenka, która zajmuje się kulturystyką. Aktualnie żona. Kwotę 100 tysięcy złotych, którą Don Diego wygrał podczas Gromdy, przeznaczył na spłatę ich wspólnego mieszkania. W 2020 roku jego rodzina poszerzyła się o córkę Melanię, która jest obecnie w wieku 2 lat. Wiemy to z jego Instagrama @dondiego_kubiszyn, na którym zgromadził 105 tysięcy followersów. Liczba ta osiąga wzrost za każdym razem, kiedy Kubiszyn daje popis swych bokserskich umiejętności. 

Jak jego rodzina odnosi się do walk bokserskich i tych na gołe pięści? Dwojako. Ojciec i bracia kibicują Mateuszowi w zdobywaniu kolejnych rekordów, natomiast żona i mama boją się o niego, więc nie podzielają tego entuzjazmu. Co nie oznacza, że go nie wspierają.

Kubiszyn wydaje się spełnionym człowiekiem. Ma pracę, którą lubi, kochającą i wspierającą rodzinę, a także pasję do sportu. Wielokrotnie podkreślał, że pieniądze stojące za walkami, czy to ze strony High League, czy Gromdy, nie są ważniejsze od adrenaliny i zajawki. 

Poniżej podsumowanie informacji zaprezentowanych w tekście:

Imię i nazwisko Mateusz Kubiszyn
PseudonimDon Diego
Wiek 31 lat 
Wzrost 182 cm
Waga 96 kg
Skąd jest?Rzeszów
Rekord w boksie3-4-0
FederacjaGromda, High League
Rodzinażona Sylwia Surówka, córka Melania
Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne