Strona głównaCelebryciWiesław Ochman – dzieci, wnuki, życie prywatne, gdzie mieszka obecnie, pochodzenie, ile...

Wiesław Ochman – dzieci, wnuki, życie prywatne, gdzie mieszka obecnie, pochodzenie, ile ma dzieci, syn

Wybitny, światowej sławy śpiewak operowy. Polski tenor, którym zachwycają się miliony. Występował między innymi w Mediolanie i Nowym Jorku. A wszystko zaczęło się w Berlinie. Kim jest Wiesław Ochman? Czy znamy jego pochodzenie? Co możemy powiedzieć o jego życiu prywatnym i zawodowym? Ile ma dzieci? Czy wnuki Wiesława Ochmana poszli w ślady dziadka? Jakie nagrody posiada w swoim dorobku artystycznym? Po odpowiedzi na te wszystkie pytania zapraszamy do lektury tego artykułu. Poniżej przybliżymy sylwetkę wybitnego artysty. 

Zobacz: Marta Kielczyk – stan cywilny, mąż, dzieci, ślub, zdjęcia, życie prywatne, ile ma dzieci, z partnerem, rodzina

Wiesław Ochman – dzieci. Ile ma dzieci? 

Wiesław Ochman wraz ze swoją żoną, Krystyną, doczekał się dwojga dzieci. Syna Macieja i córki Małgorzaty. Jako pierwszy na świecie pojawił się syn. Urodził się w roku 1965, dwa lata po ślubie państwa Ochmanów. Małgorzata urodziła się kilka lat później, w roku 1972. Co wiemy na temat dzieci Wiesława Ochmana i Krystyny z domu Prus-Więckowskiej? 

W Internecie znajdujemy więcej informacji na temat Macieja Ochmana. Od najmłodszych lat potomek śpiewaka operowego interesował się muzyką. W młodości był związany ze znanym zespołem muzycznym Róże Europy. Był jednym z jego założycieli. Jak się dowiadujemy, jeszcze w czasach komunistycznych wyemigrował z kraju wraz ze swoją żoną, Dorotą. Muzyk przeprowadził się do Stanów Zjednoczonych, a karierę muzyczną zamienił na pracę przy produkcji telewizyjnej. Przez wiele lat był związany z Discovery. Obecnie mężczyzna zajmuje wysokie stanowiska w międzynarodowych firmach z branży. Ile ma dzieci? Z żoną Dorotą doczekali się trojga dzieci: dwóch synów i córki. 

Na temat siostry Macieja wiadomości w sieci jest nieco mniej. Małgorzata ukończyła studia z marketingu i zarządzania na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Gdzie mieszka obecnie? Założyła rodzinę i obecnie mieszka pod Warszawą wraz ze swoim mężem Krzysztofem i dwójką dzieci: Gabrielą i Jakubem. 

Źródło: viva.pl

Wiesław Ochman z wnukami. Ile ma wnuków? 

Wiesław jest dziś szczęśliwym dziadkiem piątki wnucząt. Ciężko jednak znaleźć zdjęcie w sieci, na którym jest z wszystkimi wnukami. Jedyne co udało nam się odszukać to jedna fotografia z synem Macieja Krystianem, który podzielił się ujęciem w swoich mediach społecznościowych. 

Od Macieja Ochmana, oprócz wnuka Krystiana, Wiesław ma wnuczkę Natalię oraz wnuka Aleksandra. Cała trójka urodziła się w Stanach Zjednoczonych – obecnie w Polsce przebywa tylko Krystian Ochman, który poszedł w ślady dziadka i rozpoczął karierę muzyczną. Teraz już wiesz, czy wszystkie wnuki poszły w ślady wybitnego muzyka. Imiona wnucząt, pociech córki Małgorzaty, wspomnieliśmy już wcześniej: Gabriela i Jakub.

Wiesław Ochman – pochodzenie

Przechodząc do dalszej części tego artykułu, chcielibyśmy nieco przybliżyć życie prywatne Wiesława Ochmana. Jest ono na tyle barwne i ciekawe, że nie dziwi nas fakt tak dużego zainteresowania osobą słynnego tenora. Jakie jest pochodzenie Ochmana?

Źródło: sympatycysztuki.pl

Wiesław Ochman urodził się 6 lutego 1937 roku w Warszawie. Młody Wiesio dorastał na warszawskiej Pradze. Mieszkał w skromnych warunkach, przy ulicy Ząbkowskiej, wraz z matką i bratem. Ojca pamięta, jak wspomina w jednym z wywiadów, ale do dnia dzisiejszego nie wie, co tak dokładnie stało się w roku 1944. Ojciec artysty został aresztowany przez Niemców i od tamtego czasu słuch o Janie Ochmanie zaginął. Matka artysty była bibliotekarką. To właśnie ona zauważyła u Wiesława artystyczne uzdolnienia. Zaszczepiła w nim pracowitość, ambicje oraz konsekwencję w działaniu. Za namową matki, młody Ochman wyjechał z Warszawy, by kształcić się i rozwijać. 

Zobacz: Weronika Malik – mąż, wiek, wikipedia, w ciąży, wzrost, dzieci

Wiesław Ochman – życie prywatne. Gdzie mieszka obecnie? 

Początkowo chciał studiować malarstwo. O śpiewie zawodowym nawet nie myślał. Za namową kolegów wybrał jednak inny profil – ceramikę. Rozpoczął naukę w AGH w Krakowie i w 1960 roku uzyskał dyplom inżyniera technologii ceramiki. Zanim jednak to się stało, w jego życiu wydarzyły się dwie ważne sytuacje.

Został zauważony w studenckich przedstawieniach, w których brał udział. Jego talent aktorski i głos docenił jeden z profesorów, który polecił młodemu Ochmanowi podjęcie się nauki śpiewu.

Drugą ważną sytuacją podczas studiów w Krakowie było poznanie Krystyny. To była miłość, można powiedzieć, przez żołądek do serca. Krystyna od początku kibicowała Wiesławowi i jak wspomina, przynosiła mu kanapki. Była jego fanką, wsparciem i jak się później okazało wspaniałą żoną i partnerką na całe życie. 

Wiesław dostał pierwszą propozycję wystąpienia w Berlinie. Zgodził się, ale czy spodziewał się, że to będzie początek jego wielkiej kariery? Być może nie. Ze stolicy niemieckiej otworzyły się przed Ochmanem drzwi do kariery międzynarodowej. Swoim śpiewem zachwycał ludzi w Stanach Zjednoczonych, jak i w całej Europie. 

Źródło: Instagram kulturawokolnas

Można powiedzieć, że młody Wiesław Ochman mieszkał w różnych miejscach. Jak wygląda jego życie prywatne dzisiaj? Gdzie mieszka obecnie? 

Wiesław Ochman – żona, nagrody, wiek, czyli życie prywatne ciąg dalszy 

Nie jesteśmy w stanie wskazać konkretnego miejsca, gdzie obecnie mieszka artysta. Czy w tym roku po ciężkim doświadczeniu coś się zmieniło i czy śpiewak zmienił miejsce do życia? Nie wiemy. Do ciężkich wydarzeń w życiu prywatnym artysty przejdziemy za chwilę. 

W tym roku Ochman obchodził swoje 85. urodziny. Pomimo swojego wieku nadal jest aktywny zawodowo. Co więcej, udziela się również charytatywnie. Organizuje koncerty połączone ze zbiórkami na szczytne cele. W wolnych chwilach zajmuje się malarstwem. Jest to pasja sprzed lat, która sprawia mu ogromną radość. Swoje prace również wystawia na aukcje charytatywne lub rozdaje najbliższym. Jak mówi, podarowanie komuś obrazu sprawia ogromną przyjemność. W swoim dorobku zawodowym może poszczycić się wieloma wyróżnieniami, odznaczeniami i nagrodami. Otrzymał między innymi: Order Odrodzenia Polski, Medal “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, a także Order Uśmiechu.

Ten rok dla artysty okazał się ciężki w doświadczenia. Przez wiele lat, w każdej chwili, stała przy nim kochająca i wspierająca żona Krystyna. Chodziła na jego występy. Ukradkiem nagrywała wszystkie, by mąż mógł odsłuchać je później i ewentualnie skorygować to, co mogło mu się nie spodobać. Była jego największą fanką. Dziś jej zabrakło. Krystyna Ochman zmarła 1 grudnia 2022 roku, w wieku 87 lat. To ogromna strata dla całej rodziny i przyjaciół państwa Ochmanów. Odeszła wspaniała kobieta, ukochana żona, mama i babcia. 

Wiesław Ochman to wielki człowiek artysta. Jak mówią inni – ten młody chłopak z Pragi był skazany na sukces. Jeśli nie byłby to śpiew operowy, z pewnością i tak, dałby się poznać jako człowiek kultury i wielkiego formatu. 

Zobacz: Krystian Ochman – rodzice, żona, rodzeństwo, żona, wiek, rodzina, pochodzenie, dziewczyna, wzrost, wikipedia, skąd pochodzenie

Sprawdź jeszcze

Popularne