Strona głównaCelebryciRobert Bąkiewicz - życiorys, wykształcenie, pochodzenie, żona, dzieci, gdzie pracuje? Wikipedia

Robert Bąkiewicz – życiorys, wykształcenie, pochodzenie, żona, dzieci, gdzie pracuje? Wikipedia

Jedną z najbardziej kontrowersyjnych postaci, a jednocześnie o dość tajemniczym życiorysie jest Robert Bąkiewicz. Nie znajdziemy o nim informacji bezpośrednio na Wikipedii, więc ciężej dowiedzieć się czegoś o jego żonie i dzieciach czy dacie urodzenia i zawodzie. Jednak większość kojarzy jego postać, dzięki temu, z jaką partią ma koneksje i jaką działalność społeczną prowadzi. Kim jest, zatem Robert Bąkiewicz? Głównie znany jest z Marszu Niepodległości w Warszawie i innych proprawicowych akcji. 

Kim jest Robert Bąkiewicz? 

Robert Bąkiewicz raczej trzyma swoje prywatne życie z dala od mediów, ale większość osób śledzących bieżące wydarzenia w kraju wie, kim jest. Po raz pierwszy głośno zrobiło się o nim w 2016 roku, gdy występował jeszcze jako działacz Obozu Narodowo-Radykalnego. To wtedy organizacja złożyła zawiadomienie do prokuratury w sprawie przepychanek w czasie uroczystości pogrzebowych w Gdańsku. Rozruchy miały miejsce między Obozem Narodowo-Radykalnym i członkami Komitetu Obrony Demokracji.

Wiadomo, że Robert Bąkiewicz odszedł z ONR. Jak podaje Wikipedia, niedługo po tym został prezesem Stowarzyszenia Marszu Niepodległości. Organizacja istnieje od 2010 roku i odpowiada za organizację Marszów Niepodległości. To właśnie Robert Bąkiewicz w październiku 2020 roku utworzył po przemowie prezesa PIS, Jarosława Kaczyńskiego, wzywającej do obrony kościołów, Straż Narodową. Jednak w życiorysie Roberta Bąkiewicza znajdziemy jeszcze wiele ciekawych faktów.

Robert Bąkiewicz – życiorys, który nie znajdziemy na Wikipedia

Mimo tego, że Robert Bąkiewicz publicznie udziela się jako działacz narodowy stosunkowo od niedawna, jego życiorys jest już pełen skandali. Na Wikipedii może nie znajdziemy daty urodzenia tego człowieka, lecz za to w sieci krąży wiele artykułów o jego kontrowersyjnym zachowaniu i wypowiedziach. Wiele z nich wskazuje jasno na to, jaką partię popiera działacz. Sam, bowiem wielokrotnie przyznawał, że kieruje się w życiu wiarą rzymskokatolicką i tradycyjnymi wartościami.

Już, jako prezes Marszu Niepodległości został ukarany grzywną w wysokości 500 złotych w 2017 roku. Kara została zarządzona drogą sądową i wynikała z niedopełnienia obowiązku zapewnienia bezpieczeństwa w czasie obchodów związanych z marszem niepodległości. Robert Bąkiewicz miał niejako przyzwolić uczestnikom wydarzenia na posiadanie wyrobów pirotechnicznych.

Nie była to jedyna głośna akcja zorganizowana przez Roberta Bąkiewicza. Działacz wielokrotnie w wywiadach przyznawał, że jednym z najważniejszych w jego życiu wartości są rodzina, żona i dzieci, czyli tak zwane wartości tradycyjne. W 2020 roku szef Straży Narodowej wraz z ochotnikami podejmował działania przeciwko Strajkowi Kobiet. Siłą rozganiał protestujące kobiety spod kościołów, mając przy tym ochronę policyjną. Ostatecznie nazywając Strajk Kobiet „rewolucją satanistyczną, ateistyczną, wrogą Bogu”.

Robert Bąkiewicz – wykształcenie. No właśnie jakie ma wykształcenie?

Na Wikipedii próżno szukać informacji na temat daty urodzenia czy ukończonych szkół przez Roberta Bąkiewicza. Wiadomo jednak, co nieco o jego wykształceniu. Działacz narodowy ukończył najpierw Szkołę Podstawową nr 10 i Liceum Zana w Pruszkowie. Po maturze postanowił zdobyć wyższe wykształcenie na studiach w Państwowej Wyższej Szkole Handlu i Prawa w Warszawie. Ostatecznie jednak nie udaje mu się, bo studiów nie kończy. Ze względu na ukończenie jedynie szkoły podstawowej i szkoły średniej, można przypuszczać, że działacz ma jedynie wykształcenie średnie. Sam jednak nie wypowiada się na ten temat w mediach. 

Robert Bąkiewicz – pochodzenie 

Wiadomo już, kim jest Robert Bąkiewicz, ale podobno o człowieku świadczy także pochodzenie. Jakie, zatem jest pochodzenie tego działacza narodowego? Otóż urodził i wychowywał się w podwarszawskim Pruszkowie. Jednak nie w części, która miała bezpośredni związek z tamtejszą mafią, a w Żbikowie – północnej dzielnicy domów jednorodzinnych. To właśnie tam poznał się z żoną, ponieważ razem się wychowywali. Para chodziła do tej samej szkoły podstawowej.

Robert Bąkiewicz wywodzi się z rodziny związanej z polityką. Jego ojciec działał w Solidarności. W dodatku, w jego rodzinie stosowano twarde wychowanie, ponieważ sam Robert Bąkiewicz przyznawał w wywiadach, że nie raz dostawał lanie paskiem. Działacz jednak uważa, że było to prawidłowe wychowanie i jest dumny ze swojego pochodzenia. 

Robert Bąkiewicz – data urodzenia, żona, dzieci, córki 

Robert Bąkiewicz nie przechwala się swoim życiem prywatnym w mediach. Jedynie wielokrotnie podkreślał, że żona i dzieci są dla niego bardzo ważne. To właśnie po założeniu rodziny postanowił zostać narodowcem i wiele razy w wywiadach przyznawał, że jest wdzięczny swojej żonie, która nie opuściła go i wspierała w najcięższych chwilach życia. 

Robert Bąkiewicz z żoną doczekali się trzech córek. Nie wiadomo jednak nic więcej na temat córek pary. Okazuje się jednak, że mimo głoszenia istoty tradycyjnych wartości i znaczenia rodziny, Robert Bąkiewicz jest po rozwodzie. Z żoną Sylwią Bąkiewicz jednak, pomimo rozwodu, wciąż tworzą szczęśliwą rodzinę. Rozwód pary zdaje się, że istniał wyłącznie na papierze, a żadne z nich sprawy nie komentuje w mediach. Podobno, wiele osób z bliskiego otoczenia jest przekonanych, że działacz wciąż jest żonaty i nigdy nie wziął rozwodu.

Robert Bąkiewicz – gdzie pracuje? 

Wiadomo, ze Robert Bąkiewicz jest obecnie szefem Straży Narodowej i prezesem Stowarzyszenia Marszu Niepodległości. Poza tym, jest także redaktorem naczelnym Mediów Narodowych. Jednak żadne z powyższych stanowisk nie było jego pierwotnym zawodem.

Początkowo po nieudanych studiach Robert Bąkiewicz rozpoczął pracę w firmie ojca. Jednak szybko zdecydował się rozpocząć budowanie własnej działalności, zakładając własną firmę pod nazwą SIR-BUD w 1998 roku. Firma zajmowała się budowlanką. W 2006 roku żona Bąkiewicza rozpoczyna prowadzenie osobnej firmy S-BUD. Obie działalności mają jednak ten sam adres i zakres działalności. Małżonkowie podpisują intercyzę i prowadzą osobną działalność związaną z firmą. 

W 2009 roku pojawiają się pierwsze problemy finansowe w firmie, które prowadzą do powstanie długu w wysokości 7 mln złotych. Podobno przed upadkiem SIR-BUD miał spłacić w wyniku zrealizowanych kontraktów 2,5 mln zł. Firma upadła ostatecznie w 2011 roku. Jej zobowiązania przejmuje założona w 2010 roku INTER-S, gdzie pracuje i w której jednocześnie głównym udziałowcem jest żona Bąkiewicza. Para w grudniu tego samego roku miała złożyć wniosek rozwodowy, zaś sam rozwód miał zostać ogłoszony w kwietniu następnego roku. To jednak nie kończy problemów finansowych pary. Sylwia Bąkiewicz sprzedaje latem 2011 roku udziału w INTER-S, lecz nawet to nie ochrania S-BUD przed upadkiem. 

Robert Bąkiewicz jaka partia? PiS? 

Znacznie korzystniejsza, niż zawód związany z budowlanką, dla Roberta Bąkiewicza okazuje się jego działalność narodowa. Wiadomo już, gdzie pracuje obecnie działacz narodowy.  Okazuje się przy tym, że Straż Narodowa ma bliskie koneksje z PIS. Choć po wydarzeniach związanych z marszem niepodległości w 2017 roku, PIS zaczął odcinać się od jakichkolwiek powiązań z działalnością Stowarzyszenia Marszu Niepodległości.

Oficjalne stanowisko jednak nie przeszkodziło dalszej współpracy między PIS i Robertem Bąkiewiczem. Ma on otrzymywać, bowiem fundusze wiadomo od jakiej partii. Źródłem pieniędzy jest Fundusz Patriotyczny i budżet Narodowego Instytutu Wolności. Nadzorem obu instytucji zajmuje się wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Związane z Robertem Bąkiewiczem stowarzyszenia (m.in. Marsz Niepodległości, Straż Narodowa, Rota Niepodległości) miały otrzymać dofinansowanie na blisko 4 mln złotych na zakup m.in. siedziby, sprzęt do łączności i obserwacji, agregat prądu, bud, samochody, nagłośnienie, komputery, radiostację i telefony.

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne