Strona głównaOff-topicMaciej Poręba - kim jest? Za co został aresztowany?

Maciej Poręba – kim jest? Za co został aresztowany?

Pewnie nieraz zdarzyło Ci się z nudów pobłądzić po sieci. Wypowiedzi Macieja Poręby – znanego ze swoich antysemickich wypowiedzi – są właśnie na jednej ze ścieżek po ciemnej stronie Internetu. Wiele osób ma z niego bekę i dlatego ogląda jego filmiki czy wywiady z nim. Niestety, tacy ludzie jak on, robią pranie mózgów setkom nastolatków, którzy chcą gdzieś przynależeć i szukają własnego „ja”. 

Maciej Poręba – kim jest? 

Maciej Poręba – kto to? Mężczyzna znany jest z udziału w marszach, które na celu miały obrażanie i znieważanie Żydów. Jest on również członkiem organizacji „Kamractwo”, która popiera działania Putina. Mężczyzna nagrywa również filmiki na Youtube, w których prowadzi rozmowy z różnymi ludźmi. Jednym z jego gości był Jerzy Zięba – kto to? Jest to znany „lekarz”, który głosi pseudonaukowe brednie. Sławę przyniosło mu stwierdzenie, że na raka pomagają dożylne wlewy z witaminą C – mężczyzna negował skuteczność chemioterapii. Jerzy Zięba jest także antyszczepionkowym – jego kanał na Youtube został oficjalnie zamknięty za sianie dezinformacji. To, że Maciej Poręba zaprosił Ziębę nie jest zaskakujące – wiele osób z „Kamractwa” nie wierzy w koronawirusa i dyskredytuje szczepionki. 

Maciej Poręba jest związany z Wojciechem Olszańskim – kto to? Olszański jest znanym youtuberem, który ma bardzo konserwatywne poglądy – to on stworzył „Kamractwo”. Znany jest również z organizacji marszów szerzących nienawiść do Żydów oraz z jednej ze swoich wypowiedzi, dotyczącej tego, że gdyby miał syna, który byłby gejem, to by go zabił. Wojciech Olszański jest szkodliwym ekstremistą, który kilka razy był za swoje działania aresztowany. Maciej Poręba niczym się od niego nie różni – on również nienawidzi ludzi, którzy się od niego różnią. 

Maciej Poręba na YouTube

Maciej Poręba – wiek, żona, wykształcenie, ojciec. Czy jest posłem i historykiem?

Nie mamy pewności co do wieku Macieja Poręby. Wygląd mężczyzny sugeruje, że ma on ok. 50 lat – szacowanie wieku jest jednak często zawodne i mija się z prawdą. W sieci możemy znaleźć informacje, że Poręba ma 56 lat, jednak nie zostało to przez niego potwierdzone

Nie wiemy, czy Maciej Poręba ma żonę. Jeśli chodzi o jego wykształcenie, to z informacji z Internetu (które nie zostały potwierdzone) wynika, że mężczyzna zdobył wykształcenie w kierunku kostiumografii. Jest to całkiem prawdopodobne – jego ojciec, Bohdan Poręba był reżyserem. Związany był on ze stowarzyszeniem „Zjednoczenie Patriotyczne Grunwald”, które miało charakter narodowo – komunistyczny i akceptowało PRL – owską rzeczywistość. Bohdan Poręba został sparodiowany w popularnym filmie „Miś” Stanisława Barei. Jego żoną i matką Macieja Poręby jest Ewa Jastrzębowska. 

Czy Maciej Poręba jest posłem i historykiem? Tego nie wiemy na 100%. W Internecie są informacje, że mężczyzna ma wykształcenie związane z filmem, jest politologiem i historykiem, ale dwóch ostatnich profesji nie możemy potwierdzić. 

Maciej Poręba – za co został aresztowany?

Maciej Poręba został aresztowany za wzięcie udziału w antysemickiej demonstracji, która miała miejsce w Kaliszu. Jak podaje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, mężczyzna był również w posiadaniu nielegalnej broni ostrej i amunicji – Prokuratura i Policja w Kaliszu zajęły się już tą sprawą. 

Na jednym z filmików, które obiegło Internet, możemy przyjrzeć się zachowaniom antysemitów podczas jednego z ich spotkań. Grupa mężczyzn podpaliła i utopiła kukłę, która przedstawiać miała Żydówkę. Jednym z rozpoznanych sprawców był Maciej Poręba.

Maciej Poręba – czy był to agent? 

Na Wykopie i innych forach znajdziemy informacje, że Poręba jest agentem rosyjskim – związane jest to z tym, że mężczyzna jest zapalonym rusofilem. Ciężko w to jednak uwierzyć, gdyż jako agent raczej nie mógłby on zwracać na siebie takiej uwagi – co swoimi wypowiedziami i działaniami niewątpliwie robi. 

Macieja Porębę, tak samo jak Wojciecha Olszańskiego, przepełnia nienawiść do innych ludzi. Mężczyzna swoimi działaniami na Youtube pierze mózgi setkom, jak nie tysiącom osób. Mimo że wiele ludzi śmieje się z członków „Kamractwa”, to niestety duża część ich widzów może uwierzyć w to, co głoszą członkowie stowarzyszenia i pójść w ich ślady.

Zobacz również:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

1 KOMENTARZ

  1. Nie jestem kamratem,ale nie wierzę też w korona wirusa,szczepionki, również w nowoczesny świat tzw.nauki. Politycy,jak i ci wielcy „naukowcy” napewno nie chcą dla nas dobrze. Kłamiecie w swoich artykułach odnośnie ludzi wolnych,każdy kto jest odmiennych poglądów od głównego nurtu jest szurem, ruską onucą,czy antyszczepem…

Popularne