Strona głównaPoradyKostka WC na kuny - skuteczny sposób czy ściema?

Kostka WC na kuny – skuteczny sposób czy ściema?

Często zdarza się, że nasze samochody zaczynają być traktowane jak dom dzikich zwierząt, szczególnie kun. Jest to niewielki ssak z rodziny łasicowatych, którego niestety ciężko jest zniechęcić do zmiany miejsca bytowania poza obrębem naszego bytowania. Ich pomieszkiwanie nie byłoby tak uciążliwe, gdyby nie fakt, że przy okazji dochodzi do wielu zniszczeń. Szczególnie zdewastowane są maty wygłuszające, ponieważ służą one do budowania legowisk. Przegryzane są także różne przewody, co może doprowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Kuny przynoszą do auta swoje zdobycze, jak kawałki chleba, czy upolowane zwierzęta. Takich sytuacji nie wolno bagatelizować, gdyż mogą one spowodować nawet pożar. Usunięcie szkód zrobionych przez kuny bywa bardzo kosztowne. Może także dojść do uruchomienia silnika i wciągnięcia żywego zwierzęcia w rozrząd, którego koszt nie jest mały, a śmierć zwierzęcia i usuwanie szczątków kuny spod maski nie należy do przyjemnych doświadczeń. Jak uniknąć takich sytuacji? Czy kostka WC Domestos jest skuteczna na kuny? Jak kostka toaletowa pod maską zapobiega pojawianiu się kun?

Kostka WC Domestos na kuny

W sklepach motoryzacyjnych znajduje się wiele środków odstraszających kuny. Pomimo zachęcającej ceny, niestety większość tych preparatów nie działa. Specjalistyczne, skuteczne środki, które są godne polecenia faktycznie działają, jednak ich koszt jest naprawdę wysoki, a jego zdobycie nie należy do najłatwiejszych zadań. Dobrym sposobem, który posiada większą skuteczność jest elektroniczny odstraszacz wykorzystujący ultradźwięki. Niestety zakup takiego urządzenia to koszt sięgający nawet ponad 100 zł, mimo wszystko będzie to idealne rozwiązanie, jako prezent dla kierowcy.

Mamy jednak darmowe bądź niskobudżetowe i skuteczne rozwiązania. Zanim przejdziemy do tematu o kostkach toaletowych pod maską, chcielibyśmy podsunąć jeszcze jedno rozwiązanie. Zapach, który odstrasza kuny to zapach psa, wilka, lisa i borsuka. Posiadając w domu psa, warto jest zebrać jego sierść i rozłożyć ją w komorze silnikowej. Zapach psiej sierści odczytywany jest przez kunę jako zagrożenie, dlatego też przestaje się ona tam zbliżać. Ta metoda ma jednak pewną wadę – zapach psa szybko się ulatnia. Co miesiąc dobrze jest wymienić sierść na nową lub polać ją psim moczem. Zdajemy sobie sprawę, że ta druga czynność nie będzie należała do przyjemnych, jednak faktycznie przynosi ona efekty. Jeśli nie masz psa, nie chcesz prosić co miesiąc sąsiadów o sierść ich pupila lub w Twoim przypadku sposób okazał się nieskuteczny, mamy inne rozwiązanie. Kostka WC Domestos na kuny umieszczona pod maską świetnie się sprawdza. Należy umieścić ją w komorze silnikowej. Zainstalowanie kostki WC Domestos na kuny wydaje się dość nietypowym i na pierwszy rzut oka nieskutecznym pomysłem, jednak uwierzcie, ten sposób naprawdę działa. 

Kostka toaletowa pod maską?

Kostka toaletowa WC Domestos pod maską wydziela mocny zapach, który jak się okazuje nie jest przyjazny kunom i skutecznie je odstrasza. Możesz umieścić dwie kostki toaletowe WC Domestos pod maską. Taki zabieg daje efekty przez 3 – 4 miesiące. W porównaniu ze sprayami, koszt takiego rozwiązania jest niewielki i wysoce skuteczny. 

Przed zastosowaniem jakiegokolwiek sposobu warto jest wyczyścić wcześniej silnik. Kuna czuje swój zapach i wraca w miejsca, w których wcześniej przebywała. Taki zabieg może ją zmylić. Kuny zaznaczają swoje terytorium, a także pozostawiają resztki jedzenia. Środki do mycia silnika skutecznie zabijają zapachy pozostawione przez kuny. Koszt takiego płynu nie powinien przekroczyć 15 zł. Ten krok nie jest konieczny, jednak zwiększa szanse na wyniesienie się kun na zawsze.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne