Strona głównaOff-topicPomysły na laurkę dla nauczyciela - nasze TOP

Pomysły na laurkę dla nauczyciela – nasze TOP

Już za 10 dni wypada ten dzień, kiedy to z kwiatkiem w rękach wejdziemy do szkoły, by wręczyć go wybranemu nauczycielowi. Być może uważasz, że kwiatki to za dużo, ale nie chcesz wybierać czekolady. Nigdy nie wiadomo, kto ma jakie alergie. Zdecydowanie bezpieczniejszym pomysłem będzie laurka z okazji dnia nauczyciela. 

Warto jednak pamiętać, że już nie jesteś w przedszkolu, więc i pomysł na laurkę dla nauczyciela musi być bardziej kreatywny niż trzy kwiatki na krzyż. Ale przecież nie każdy jest nowym wcieleniem Picasso i nie musi wiedzieć, jak zrobić kartkę na dzień nauczyciela. Niczym się nie przejmuj, sama nie jestem uzdolniona artystycznie i pewnie niejeden przedszkolak mógłby stworzyć coś lepszego niż ja, ale nawet w takim przypadku mam swoje sposoby. 

Co mi pomaga z laurką dla nauczyciela? Wzory! Ale spokojnie, nie chodzi o te skróconego mnożenia. Po prostu dobrze jest korzystać z różnych opcji i wzorować się na pracach innych, którzy zostali obdarzeni zmysłem estetycznym. Tu do akcji wkracza kartka na dzień nauczyciela diy. Dzięki temu rozwiązaniu w prosty i skuteczny sposób stworzysz swoją własną, piękną laurkę. Zainteresowany/a? No to kredki i nożyczki w dłoń i idziemy tworzyć.

Sprawdź też:

Jak zrobić kartkę na dzień nauczyciela?

Zanim zaczniemy, pamiętaj, żeby w przypływie weny i inspiracji nie zacząć wymachiwać nożyczkami na wszystkie strony. To poradnik jak zrobić kartkę na dzień nauczyciela, a nie jak wydłubać komuś oko. Wszystko bezpiecznie leży na biurku? W takim razie możemy się wziąć za przygotowania. W zależności od tego, jaki masz pomysł na laurkę dla nauczyciela, potrzebne Ci będą kredki, kolorowe kartki, klej, nożyczki, a także różne dodatki, które uznasz za stosowne dla Twojej laurki dla nauczyciela. Wzory na pewne rzeczy, które możesz wyciąć albo odrysować, również okażą się bardzo pomocne. 

Pomysł na laurkę dla nauczyciela

Wśród wybranych przeze mnie opcji na pomysł na laurkę dla nauczyciela, znajdziesz przekrój inspiracji, w zależności od Twoich umiejętności plastycznych. Dodatki mogą się jak najbardziej różnić, chociaż warto, żeby kolorystyka była spójna. Nawet jeśli dla Ciebie nie ma znaczenia albo zwyczajnie jej nie rozumiesz, nie ma powodu, by na siłę do błękitnej kompozycji wciskać czerwony. Jeśli natomiast Twoja laurka z okazji dnia nauczyciela w założeniu ma być kolorowa, to oczywiście nie powstrzymuj gamy najróżniejszych odcieni. Wszystko zależy tutaj od idei. 

Poniżej laurka dla nauczyciela – wzory, którymi możesz się posiłkować. Pojawi się tam również kartka na dzień nauczyciela diy, czyli zrób to sam i przeprowadzę Cię krok po kroku, co robić, by uzyskać taki efekt jak na zdjęciach.

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/586664288975643058/?nic_v3=1a7m9uiBZ

Zacznijmy od tego, z czym najbardziej kojarzy nam się szkoła. Z pisaniem. A jak pisanie to i ołówki. Dlaczego więc nie pójść w naprawdę kreatywny pomysł na laurkę dla nauczyciela? No i tym sposobem mamy przed sobą opcję numer 1. Taka laurka z okazji dnia nauczyciela gwarantuje Ci przykucie wzroku wszystkich ludzi dookoła. Co ciekawe, choć wygląda skomplikowanie, wcale taka nie jest. Sposób na to, jak zrobić kartkę na dzień nauczyciela w takim stylu jest naprawdę prosty i nie wymaga od Ciebie prawie żadnych zdolności artystycznych. Jak powstaje taka laurka dla nauczyciela? Wzory w tym przypadku nie będą Ci szczególnie potrzebne. Oto przed Tobą kartka na dzień nauczyciela diy:

Wystarczy, że zegniesz kartkę na pół i obetniesz ją w taki sposób, by wyglądała, jak na zdjęciu powyżej. Reszta to zwykła zabawa z przyklejaniem odpowiednich dodatków, które uznasz za pasujące. Obrazek jest tylko inspiracją, ale wykonanie zależy w pełni od Ciebie.

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/310185493080915723/?nic_v3=1a7m9uiBZ

Tym razem, chociaż też zajmujemy się ołówkami, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Musisz wyciąć lub narysować  kilka ołówków albo kredek, tak by ułożyły się w kompozycję, jak na zdjęciu. Ten pomysł na laurkę dla nauczyciela nie odbiega szczególnie od pierwszej opcji, ale jest moim zdaniem łagodniejszy w odbiorze. To, jak zrobić kartkę na dzień nauczyciela w podobnym styl, wymaga odwzorowania kartki z zeszytu, w którym owymi ołówkami można napisać „Podziękowania” z dopiskiem, dla którego nauczyciela.

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/113082640634507443/?nic_v3=1a7m9uiBZ

Ten pomysł na laurkę dla nauczyciela, nazwałabym „wytrawnym”. Jest on w o wiele poważniejszym tonie niż dwa poprzednie. Widzimy na nim pióra z atramentem kojarzone dawniej z pisaniem, a także książkę, w której zawarte zostały początkowe podziękowania. Jest ona na pewno w guście polonistek starszej daty i nauczycieli, którzy lubują się w elegancji i bogatych zdobieniach. Możesz oczywiście powstrzymać się przed dodawanie wszystkich tych elementów, które widać na zdjęciu. Ale podstawą z pewnością będzie pióro i książka. 

W wersji minimalistycznej również będzie to piękna laurka dla nauczyciela. Wzory do piórek z łatwością znajdziesz na Google Grafice i dopasujesz je do swojej kompozycji. Jest to nieco trudniejsza do wykonania kartka na dzień nauczyciela. Diy dla zrobienia małej imitacji książki to trzy warstwy papieru ułożone jedna na drugiej, od największej do najmniejszej. Nie przyklejaj ich całkowicie do siebie. Pozwól brzegom odstawać. Nada im to efekt 3D, który fajnie przyciągnie oko.

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/61924563614952416/?nic_v3=1a7m9uiBZ

Kolejny pomysł na laurkę dla nauczyciela to symbol mądrości i wiedzy – sowa. Jest ona dosyć prosta do zrobienia i sama w sobie jest laurką z okazji dnia nauczyciela. Do jej stworzenia potrzebna Ci będzie kartka w kolorze Twojej sówki, a także coś, co posłuży za oczy. Możesz je narysować albo dokleić, tak jak jest na zdjęciu. Możesz też wykorzystać pomysł z sową na zwykłej laurce, jeśli ta Ci nie odpowiada. Jest to tylko inspiracja. Czy spodobała Ci się ta laurka dla nauczyciela?

Wzory do wycięcia z kartki takiej sowy wydają się dosyć proste, ale im dłużej się im przyglądać, tym więcej może pójść nie tak. Z tą sową czeka Cię niemało wycinanek pod różnymi kątami. Jeśli uważasz, że kartka na dzień nauczyciela diy z poprzednich przykładów trochę Cię przerasta, to za ten pomysł tym bardziej się nie bierz. Jest ona jednak na tyle oryginalna i ładna, że musiałam ją uwzględnić, jako laurka z okazji dnia nauczyciela.

Ostatni pomysł na laurkę dla nauczyciela jest też najprostszym wyjściem, które jednocześnie pozostaje estetyczne. Choć na obrazku nie jest przedstawiona laurka z okazji dnia nauczyciela, to można wykorzystać sposób na pierwszą stronę Twojej laurki. Drzewo reprezentuje w tym przypadku rozwój edukacji, ale jest jednocześnie bardzo subtelna i minimalistyczna. Nie wspominając, że jest prosta w wykonaniu. Jeśli nie chcesz przesadzić z dodatkami i boisz się, że innym pomysłom nie podołasz, to będzie idealna laurka dla nauczyciela. Wzory kwiatków wykonane są z odbicia dna butelki, dlatego będą zawsze symetryczne i takie same. Narysowanie gałęzi również nie powinno sprawić problemu, ale w razie problemów, możesz je przerysować w ze zdjęć lub obrazów drzewa wiśni.

„Drzewo wiśniowe” – kartka na dzień nauczyciela diy:

  1. Jak w przypadku zwykłej laurki, złóż na pół kartę i na jej pierwszej stronie namaluj czarnym lub ciemnobrązowym pędzlem gałęzie drzewa wiśni. 
  2. Pustą butelkę zanurz w bladoróżowej farbie, jak przedstawiono na obrazku.
  3. Odbij dno butelki na kartce w miejscu, gdzie mają się znaleźć kwiatki.
  4. Teraz tylko wpisać do środka życzenia i gotowe!

Mam nadzieję, że teraz wiesz już, jak zrobić kartkę na dzień nauczyciela i wybierzesz spośród wszystkich pomysłów ten, który najbardziej przypadnie Ci do gustu. Masz jeszcze trochę czasu przed tym wielkim dniem, ale warto się już zawczasu przygotować. Powodzenia.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne