Strona głównaWierszePrzykładowe wpisy do księgi pamiątkowe - życzenia do księgi gości

Przykładowe wpisy do księgi pamiątkowe – życzenia do księgi gości

Wesela to nie tylko świetna zabawa i czas z bliskimi. To również masa przygotowań. W coś trzeba się przecież ubrać, jakoś pomalować i uczesać. Dodatkowo wypada kupić jakiś prezent. Postanowiliśmy zdjąć Ci z barków wymyślenie wpisu do księgi gości weselnych. Co wpisać? Jakie cytaty do księgi gości sprawdzą się najlepiej? Poniżej znajdziesz kilka przykładowych wpisów do księgi pamiątkowej. 

Życzenia do księgi gości

Życzenia do księgi gości są odwiecznym problemem masy osób. Jakby nie patrzeć, jest to pamiątka na całe życie, więc dobrze jest życzenia do księgi gości dla pary młodej w miarę przemyśleć. Jednak wyluzuj – wpis do księgi gości weselnych to nie cyrograf. Nie trzeba się nie wiadomo jak głowić nad tym. Wystarczy, że zostawisz w niej coś od serca. Do księgi gości weselnych wpisać można wszystko, przez co zapewne masz niemały problem, co wybrać. Jak to ugryźć, żeby wyszło dobrze? Zapraszamy do naszego małego poradnika co wpisać do księgi gości 🙂

Przykładowe wpisy do księgi pamiątkowej

Wpis do księgi gości weselnych nie musi być zwykłymi życzeniami. Do księgi ślubnej warto wpisać coś więcej niż Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia! Życzenia dla młodej pary do księgi gości mogą być związane z dbaniem o związek. Co wpisać, jeśli chcesz, by miały one taki wydźwięk? Na przykład:

  • Życzę Wam, abyście zawsze słuchali siebie nawzajem. Jeszcze zapewne wiele konfliktów przed Wami, ale umiejętność słuchania drugiej strony, jest kluczem do ich rozwiązywania. Słuchajcie się, uczcie się kompromisów i szanujcie swoje granice, a na pewno wasz związek przetrwa wszystkie próby czasu! Życzy: i tu wpisz swoje imię i nazwisko 🙂
  • Małżeństwo nie jest żadnym końcem dobrej zabawy 🙂 Życzę Wam, abyście przyszły wspólny czas wykorzystali jak najlepiej. Gratuluje Wam i cieszę się, że jesteście razem, bo tworzycie piękną parę. Ściskam: wpisz imię i nazwisko 🙂 

Jak widzisz wpis do księgi gości weselnych może, ale nie musi być tradycyjnymi życzeniami dla młodej pary. Powyższe życzenia do księgi gości na pewno sprawią, że zakochani się uśmiechną.

Śmieszne wpisy do księgi gości weselnych

Życzenia do księgi gości dla pary młodej mogą być śmieszne. Wpisy do księgi gości weselnych w tym stylu są zazwyczaj tworzone przez osoby, które są blisko związane z zakochanymi – czyli przez najbliższych przyjaciół i rodzinę. Ciężko podać jakiś uniwersalny śmieszny przykładowy wpis do księgi pamiątkowej. Dlaczego? Bo nie znamy pary młodej, na której wesele idziesz. Śmieszne wpisy do księgi gości weselnych są najlepsze, kiedy dotyczą jakichś sytuacji, o której wie tylko małe grono osób. Pisanie rzeczy w stylu Życzę Ci, aby Twój mąż nie rozrzucał po domu brudnych skarpetek albo zawsze zmywał po sobie naczynia jest oklepane, mało zabawne i nawet trochę dołujące. Panna młoda dopiero weszła w związek małżeński, a już ma zajmować sobie głowę tym, czy przypadkiem nie będzie musiała niańczyć swojego męża? No nie jest to najlepszy pomysł, więc jeśli chcesz, aby było śmiesznie, to przeanalizuj wspólne chwile z parą i pomyśl, czy nie spotkała Was jakaś zabawna sytuacja. Jeśli tak, to na jej podstawie na pewno stworzysz śmieszny wpis do księgi gości weselnych, który małżonkowie na pewno zapamiętają.

Życzenia do księgi ślubnej – co wpisać?

Czego jeszcze życzenia do księgi gości mogą dotyczyć? Możesz to ugryźć w taki sposób, że napiszesz najpierw życzenia skierowane do panny młodej, później do pana młodego, a na końcu jakieś wspólne. Trochę dziwne, ale jednak byłyby to bardzo spersonalizowane życzenia do księgi ślubnej, które każdy z małżonków na pewno by docenił. Poniżej podam Ci przykładowy wpis, który możesz przekształcić pod osobowość i zainteresowania pani i pana młodego.

Droga Aniu, życzę Ci, abyś zawsze była tak zwariowana i nigdy nie zatracisz swojej dziecięcej radości z życia! Mam nadzieję, że na nowej, wspólnej drodze życia z Patrykiem nie zgubisz własnego ja i będziesz dbać o rozwijanie własnych zainteresowań. 

Tobie drogi Patryku życzę, żebyś dalej odnosił sukcesy w sporcie – wiem, że przebiegniesz jeszcze nie jeden maraton. Przed Tobą jeden z ważniejszych długodystansowych biegów, jednak tym razem musisz go przeżyć razem z Anią 🙂 Przy okazji wspólnego pokonywania drogi, skupiaj się również na swoich pasjach i dbaj o własne potrzeby, a na pewno Wasz maraton będzie czystą przyjemnością.

Wam chciałabym życzyć, abyście zawsze byli tak świetną drużyną, jaką tworzycie dzisiaj. Gratuluję i ściskam: wpisz swoje imię i nazwisko 🙂

Mam nadzieję, że powyższy przykład nieco rozjaśnił Ci, o jakie życzenia dla młodej pary do księgi gości nam chodzi. Mimo że małżeństwo jest jakimś połączeniem, to jednak każdy z jego członków jest nadal oddzielnym bytem, więc może warto poza ogólnymi życzeniami napisać coś osobno do pani i pana młodego? Myślimy, że taki pomysł może spodobać się wielu świeżo upieczonym małżonkom.

Cytaty do księgi gości

Cytaty do księgi gości – wpisywać czy nie wpisywać? To zależy. Według nas, jeśli składasz komuś życzenia osobiście i na kartce, to nie ma sensu powtarzać się w księdze gości. Wtedy warto wpisać do niej jakiś odpowiedni cytat. Jaki na przykład? Najpierw radzimy pomyśleć, czy znasz jakiś film lub książkę, którą lubią nowożeńcy – może jest w niej jakiś pasujący cytat? Wtedy byłby to wpis najbardziej od serca, bo on świadectwo, że znasz ich dobrze, bo wiesz, co lubią. Jeśli nic nie wpadło Ci do głowy, to polecamy wykorzystać jako cytat do księgi gości, fragment z książki Rozmowy w tańcu, która jest zapisem rozmów z Agnieszką Osiecką. Brzmi on tak: 

Przyjaciele moi i przyjaciółki! Nie odkładajcie na później ani piosenek, ani egzaminów, ani dentysty, a przede wszystkim nie odkładajcie na później miłości. Nie mówcie jej „przyjdź jutro, przyjdź pojutrze, dziś nie mam dla ciebie czasu”. Bo może się zdarzyć, że otworzysz drzwi, a tam stoi zziębnięta staruszka i mówi „Przepraszam, musiałam pomylić adres…” I pstryk, iskierka gaśnie.

Mamy nadzieję, że nasze przykładowe wpisy do księgi pamiątkowej przypadły Ci do gustu i coś z nich wybierzesz. Daj znać w komentarzu, co zostało przez Ciebie wpisane do księgi gości!

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne