Strona głównaOff-topicWiersze na zaproszenie ślubne

Wiersze na zaproszenie ślubne

Ślub to bardzo ważne wydarzenie w życiu bardzo wielu osób. Każda kultura ma swoje własne tradycje, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie, przez lata będąc rozszerzanymi i modyfikowanymi. Gdy myślimy o ślubie, wyobrażamy sobie białą, najlepiej prawie balową suknię ślubną, długi na kilka metrów welon, oraz złote obrączki na palcach, jednak nie wszystkie kraje na świecie, mają te same tradycje co większość krajów europejskich. Moda na białe suknie ślubne rozpoczęła się za czasów panowania brytyjskiej królowej Wiktorii, która na swoim ślubie zapoczątkowała tę tradycję, podczas gdy wcześniej kobiety z tego samego kręgu kulturowego, po prostu zakładały najlepszą suknię, jaką posiadały. W wielu krajach, zwłaszcza tych anglojęzycznych, obowiązuje tradycja, że panna młoda powinna mieć przy sobie coś starego, coś nowego, coś niebieskiego oraz coś pożyczonego. W Indiach z kolei, według tradycji pan młody, otoczony całym orszakiem najbliższych krewnych i przyjaciół, ma przyjechać do domu panny młodej na białym koniu, czy też nawet słoniu, by odpowiednio hucznie rozpocząć uroczystości. Na świecie istnieje niezliczenie wiele kultur, a każda z nich ma swoje własne zwyczaje dotyczące celebrowania uroczystości takich jak ślub i wesele, a poznawanie ich może być niezwykłą przygodą, która może nas wiele nauczyć. Są jednak pewne zwyczaje, które możemy spotkać w wielu, a może nawet i w większości kultur. Jednym z takich zwyczajów, jest pisanie zaproszeń na śluby i wesela. Wiele osób ma różne zdania na temat tego, co powinno się znaleźć na takim zaproszeniu, bo było ono estetyczne, a także stanowiło dobrą pamiątkę. Najważniejsze są oczywiście niezbędne dla gości informacje, takie jak data ceremonii, a także miejsce, w którym się ona odbędzie, ale nie są to jedyne rzeczy, które możemy wpisać na zaproszenia na ślub. Wiele par często decyduje się na załączenie różnego rodzaju wierszyków, które mają zachęcić gości do przybycia, oraz wyrazić jak bardzo państwo młodzi chcą, by dane osoby zjawiły się w ich wielkim dniu, by celebrować go razem z nimi. Wierszyki na zaproszeniach ślubnych, mogą mieć różny charakter, na przykład podniosły i uroczysty, ale też mogą być przepełnione żartami i humorem, albo mogą być romantyczne i pełne uczuć. Wszystko zależy od inwencji pary młodej, a także charakteru uroczystości, jaką będzie ślub. Jeśli planujemy elegancki ślub i wesele, lepszą opcją jest postawienie na zaproszenia i wierszyki w podobnym stylu. Natomiast jeśli myśląc o ślubie, planujemy się przede wszystkim dobrze bawić, to zawarcie w zaproszeniach żartów i humoru, wydaje się być dobrym wyborem. Pisanie własnoręcznych krótkich wierszyków na zaproszenia ślubne, może okazać się mozolnym zajęciem, dlatego internet może być bardzo pomocny.

Gotowe wierszyki do zaproszeń ślubnych

To, jaki charakter mają mieć wiersze do zaproszeń ślubnych, zależy głównie od pomysłu pary młodej, oraz od tego, jak mają wyglądać ślub i wesele. Wiele osób decyduje się na krótkie, rymowane i często zabawne wierszyki, które w założeniu mają nastawiać gości na dobrą zabawę i miło spędzony czas. Oczywiście nie ma potrzeby, by na zaproszeniu ślubnym umieszczać wierszyki, jednak jest to bardzo częste, oraz lubiane zarówno przez parę młodą, jak i przez gości weselnych. Dodawanie wierszyków do zaproszeń ślubnych, wyraża zaangażowanie państwa młodych, oraz ich chęć, by gościć wszystkich zaproszonych, w tak ważnym dla nich dniu. Wiersze i wierszyki, które często znajdują się na zaproszeniach na ślub, są zawsze starannie dobrane do okazji, mimo że występują w wielu stylach i formach. Mogą być one oficjalne, bardzo uroczyste, a także poważne, ale mogą być również pełne żartów, zabawne oraz romantyczne i czułe. Niektórzy mogą mieć problemy z wymyśleniem odpowiednich tekstów, zwłaszcza jeśli chcemy, by były one personalne i pochodziły prosto od serca, dlatego też warto, jest czasem poszukać pomocy w różnych źródłach, takich jak internet. Gwarantuje to, że wierszyk, który znajdzie się na naszym zaproszeniu, będzie dokładnie tym wierszykiem, jakiego oczekiwaliśmy, a do tego będzie on starannie napisany, przez to będzie się estetycznie prezentował na zaproszeniach.

W miłości często brak rozsądku,

Składu, ładu i porządku,

I choć znoje wszystkie znamy,

To i tak się pobieramy!

 

Biały welon, krawat czarny,

Złoty pierścień, tren powabny,

No i pod ołtarzem siedzą,

Więc już teraz wszyscy wiedzą,

Że Pan Młody, jak i Pani,

Są na siebie już skazani!

Cytaty o miłości do zaproszeń ślubnych

W zaproszeniach ślubnych często możemy znaleźć cytaty o miłości. Czasem są one bardzo popularne, pochodzą z sonetów Szekspira, czy z Listu do Koryntian (Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest…), albo też z mniej znanych poematów czy wierszy. Im bardziej popularny cytat, tym częściej możemy go spotkać nie tylko w zaproszeniach na ślub, ale też we własnoręcznie napisanych przysięgach ślubnych. To zaskakujące, jak wiele może wyrazić kilka słów, a zwłaszcza tych, które napisane są w miejscach tak niezwykłych, jak zaproszenia na ślub. Cytaty o miłości do zaproszeń ślubnych, to bardzo stary zwyczaj, który z roku na rok wciąż staje się coraz popularniejszy. Jeśli nie wiemy jaki wierszyk możemy wstawić do zaproszeń, dobrym pomysłem może okazać się wpisanie ulubionego cytatu o miłości. Są one bardzo popularne, ponieważ wyrażają sobą bardzo dużo, oraz są niezwykle romantyczne, co idealnie wpisuje się w taką okazję jak ślub. Oczywiście nie musimy szukać romantycznych i czułych cytatów w internecie, jeśli tylko chcemy, możemy stworzyć je sami. Tym sposobem, będą bardziej osobiste, więc też prawdziwe, szczere i wzruszające. Jednak jest wiele innych tekstów, które mogą wyrazić wszystko, co czujemy, nawet jeśli my nie jesteśmy ich autorami. Przedstawiamy zatem kilka mniej znanych cytatów o miłości, które idealnie pasują do zaproszeń ślubnych.

„Miłość siłą jest niezłomną”.

„Nie doświadcza życia, ten kto nie kochał”.

„Nim wyleję łez tych morze,

Pozwól mi go kochać, Boże”.

„Miłość co w mym sercu rządzi,

Nie smutnieje i nie błądzi”.

„Miłość jest dobroci córką”.

 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne