Strona głównaOff-topicOliwka Brazil - wiek, pochodzenie, kto to? Czyli polska Cardi B

Oliwka Brazil – wiek, pochodzenie, kto to? Czyli polska Cardi B

Wchodzi Big Mommy, zrobić big money – założę się, że wiesz, jak to leci i kto to śpiewa. Teksty Oliwki Brazil ciężko wyrzucić z głowy, ale czy wiemy o niej coś więcej? Jakie jest jej prawdziwe imię i nazwisko, pochodzenie i data urodzenia? O co chodzi z aferę związaną z jej wagą? W tym artykule zebrałam najlepsze ciekawostki o Oliwce Brazil – zapraszam do lektury!

Oliwka Brazil – kto to? O co chodzi z Oliwką? Jak ma na imię? 

Wiele osób, które znają Oliwkę tylko z jej utworów, nie rozumie, dlaczego raperka wzbudza aż tyle kontrowersji. Ludzie nie wiedzą, o co chodzi – przecież to zwykła dziewczyna, która rapuje. Może i jej teksty są pełne przekleństw i przedmiotowego traktowania kobiet, ale czy w rapie nie jest to normą? Dlaczego więc jest wokół niej takie zamieszanie? Głównie przez to, że Oliwka umie nieźle nawijać nie tylko podczas nagrywania swoich hitów – w wywiadach również daje się poznać, jako osoba z Big Ego, która lubi podkreślać swoją wyższość.

Wiele osób, które nie siedzą w rapie na co dzień, wyszukiwało w sieci, kto to jest Oliwka Brazil po wywiadzie, który raperka udzieliła na antenie Newonce, w audycji Young Leosi. Shorty z rozmowy dziewczyn obiegły całego polskiego YouTube i TikToka. Oliwka w wywiadzie powiedziała, że dziewczyny, które robią muzykę, zawsze chciały być, jak ona, ale im nie wyszło. Aktorzy czy piosenkarze muszą być pewni siebie, ale te słowa – nawet dla fanów Oliwki – były za mocne. Zwłaszcza że rozmowę prowadziła Young Leosia, która również jest raperką – jej reakcja na te słowa rozbawiła całego TikToka, dlatego polecam Ci obejrzeć ten urywek audycji, jeśli jeszcze jakimś cudem nigdzie na niego nie trafiłeś/aś. 

Jako że afer z udziałem Oliwki Brazil jest sporo, to i zainteresowanie jej osobą jest ogromne. Od czasu wypuszczenia Big Mommy, czyli od 17 września 2021 roku, na forach powstało mnóstwo wątków, w których ludzie pytają o to, jak się nazywa Oliwka Brazil naprawdę lub czy Oliwka Brazil to jej prawdziwe imię i nazwisko. Jeśli chodzi o to, jak ma na imię Oliwka, to jej prawdziwe imię jest dokładnie takie, jak w jej pseudonimie artystycznym. Jej pełne imię i nazwisko to: Oliwia Bartosiewicz. Jedną Bartosiewicz już w Polsce mamy – Oliwka musiała wymyślić coś swojego, bo przecież uważa się ona za bardzo wyjątkową artystkę. To ją naśladują ludzie – nie odwrotnie. A tak na serio – bardzo wiele gwiazd modyfikuje swoje imię i nazwisko lub wymyśla całkiem odklejony od tych danych pseudonim. „Oliwka Brazil” według mnie bardzo wpada w ucho – o wiele bardziej, niż Oliwia Bartosiewicz. 

Daj znać w komentarzu, czy wiedziałeś/aś, jak ma na imię raperka. Wiele osób nie ma pojęcia, że to, jak się nazywa naprawdę nasza polska Cardi B, wcale aż tak nie odbiega od jej pseudonimu artystycznego. Czy Tobie też wpada w ucho jej ksywka?

Oliwka Brazil – wiek, waga. Ile ma lat, ile waży?

Przejdźmy teraz do kolejnego kontrowersyjnego tematu, czyli do Oliwki Brazil i wagi. Dlaczego jest to kontrowersyjne? Na pewno nie dlatego, że na jej wadze pokazuje się jakaś konkretna liczba – to, ile waży Oliwka, nie jest przedmiotem dyskusji. Coraz więcej ludzi ma to w nosie – ruchy takie jak body positive lub body neutrality stają się u nas coraz popularniejsze.

Jednak interesowanie się wagą czy wzrostem gwiazd nie jest przecież niczym złym – lubimy znać wszystkie szczegóły z życia popularnych osób. Próżność jest, była i będzie naszą cechą – zaspokajanie ciekawości jest w porządku, nawet jeśli dotyczy ona tak błahych spraw, jak to, ile waży jakaś artystka. Gorzej, gdy w grę wchodzi mowa nienawiści – hejtowanie kogoś, za to, jak wygląda, nie jest w porządku. Ile waży raperka? Niestety, nigdy nie podzieliła się ona z fanami swoją wagę. 

Oliwka z jednej strony jest zirytowana dyskryminowaniem większych rozmiarów, a z drugiej obrzuca błotem dziewczyny, które noszą XS i nie mają takiej figury, jak ona. Raperka chyba jeszcze nie rozumiała, że body shaming działa w dwie strony.

Nie ważne, czy ktoś nosi XXL, czy XXS – czyjaś waga nie powinna być przedmiotem dyskusji. Oczywiście, jeśli ktoś uważa, że nadwaga lub niedowaga są zdrowe, to powinniśmy reagować, bo jest to nieprawda – każdy powinien mieć prawo ważyć, tyle, ile chce, bez bycia za to obrażanym, ale bez promowania skrajności, bo mają one negatywny wpływ na zdrowie. 

Super, że Oliwka nie wstydzi się tego, ile waży i się sobie podoba – akceptacja swojego ciała jest bardzo ważna, bo daje spokój w głowie. Jednak czy obrażanie kogoś, bo waży mniej, niż ona jest w porządku? Nie jest – Oliwka Brazil sama przecież sprzeciwia się dyskryminacji ze względu na wagę. Uderzanie w dziewczyny, które są szczupłe, przy jednoczesnej irytacji na hejtowanie grubszych osób, jest hipokryzją. 

Ile ma lat Oliwka Brazil? Wiek raperki jest chyba największym zaskoczeniem – ma ona dopiero 20 lat. Dokładna data urodzenia Oliwki Brazil to 29 listopada 2001 r. Dlaczego ludzie są zdziwieni, kiedy dowiadują się, ile ma lat raperka? Głównie ze względu na jej ego, które jak na ten wiek i osiągnięcia, jest dla wielu osób mocno przerośnięte. 

Oliwka Brazil – pochodzenie, skąd pochodzi Oliwka?

Pochodzenie Oliwki jest częstym wątkiem na forach. Raperka nie ma typowej, słowiańskiej urody – ma ciemniejszą karnację i bujne, czarne loki. Jak się okazuje, Oliwka nie jest z Brazil – dziewczyna jest Polką. Wychowała się w podwarszawskiej miejscowości – Marki. Teraz mieszka i pracuje w Warszawie. 

Oliwka Brazil – figura i jej waga, o co chodzi? 

Afera związana z podejściem Oliwki Brazil do wagi poszła o krok dalej. Po tym, jak część osób oburzyła się na tekst Big Mommy, w którym obrażane są szczupłe dziewczyny, do sieci wleciała plotka, że raperka źle traktowała tancerki na planie teledysku do tego kawałka. Później padły zarzuty, że Oliwka Brazil nie zapłaciła im za występ, nie zapewniła im picia ani jedzenia przez cały dzień kręcenia i w dodatku część dziewczyn zostało wyciętych z teledysku. Raperka odniosła się do tego na swoim InstaStory – napisała, że udział w klipie był barterem i każda z dziewczyn o tym wiedziała. 

Wiadomo – internauci kochają dramy, więc w sieci zawrzało. Nie wiem, jakie dokładnie były warunki umowy, dlatego ciężko powiedzieć, czy praca z Oliwką rzeczywiście była tak trudna i niesprawiedliwa i czy raperka naprawdę kogoś źle potraktowała przez to, jaką ma figurę i ile waży. Wydaje się, że jest to absurdalny zarzut, bo Oliwka miała przecież wpływ na to, kto wystąpi w jej klipie. 

Figura, waga, wygląd – to często poruszane przez Oliwkę tematy. Widać i słychać, że raperka lubi siebie. Uważam, że jest to naprawdę dobre podejście, bo dzięki temu może uda jej się zarazić pewnością siebie inne dziewczyny. Jednak raperka obraża przy tym inne osoby, co nie jest fair – poczucia własnej wartości nie powinno się budować na hejtowaniu innych. To samo dotyczy osób, które krytykują Oliwkę przez pryzmat jej figury i wagi – oceniajmy jej twórczość, a nie wygląd.

Już wiesz jak się nazywa naprawdę Oliwka Brazil, ile ma lat i jakie jest jej pochodzenie. Która z informacji o raperce zdziwiła Cię najbardziej? Jak Ci się podoba jej ostatni kawałek Chcę Być Jak Oliwka Brazil? Daj znać w komentarzu!

Sprawdź jeszcze

Popularne