Strona głównaCelebryciPiotr Kokosiński - na co zmarł? Śmierć, żona, Małgorzata Walewska

Piotr Kokosiński – na co zmarł? Śmierć, żona, Małgorzata Walewska

Piotr Kokosiński zmarł niespodziewanie w styczniu 2016 roku. Przez blisko 30 lat był związany z polską śpiewaczką operową mezzosopran, Małgorzatą Walewską. Tworzył muzykę i pracował przy produkcji wielu filmów. Choć wielu ludziom znany jest w dużej mierze jako mąż znanej i utalentowanej artystki, sam również działał w świecie muzyki i filmu. Podobnie artystyczną drogę obrała także córka pary.  

Dziś chcemy wam przybliżyć, kim był Piotr Kokosiński na co zmarł i co na jego temat mówi Wikipedia. 

Piotr Kokosiński – na co zmarł?

O śmierci Piotra Kokosińskiego opinię publiczną poinformował przez media społecznościowe Robert Gawliński, wokalista grupy Wilki. Nie podał wtedy jednak na co zmarł Kokosiński. O muzyku pisał w przyjacielskim tonie, wyrażając nadzieję, że w nowym miejscu będzie mu lepiej. 

Piotr Kokosiński zmarł młodo, bo mając dopiero 50 lat. Wcześniej nie pojawiały się żadne informacje na temat tego, by chorował. Był aktywny zawodowo. Realizował filmy i tworzył muzykę. Współpracował z wieloma znanymi artystami. Był współtwórcą ich sukcesów. 

Dwa lata wcześniej rozstał się z żoną Małgorzatą Walewską. Śpiewaczka w krótkim oświadczeniu podała, że rozstali się w obliczu choroby, która ją dotknęła. W trakcie jednego z koncertów poczuła się na tyle źle, że musiała zastąpić ją zmienniczka, a ona sama udała się do szpitala. Przez rok lekarze nie mogli znaleźć przyczyn jej złego stanu zdrowia. Trudny czas choroby sprzyjał przemyśleniom i stanowił próbę dla związku z Kokosiński. Po tym, jak Małgorzata Walewska dowiedziała się o boreliozie, postanowiła, że musi zmienić swoje życie. Zauważyła, że nie ma w nim już miejsca na małżeństwo z Piotrem. Mimo walki o związek, zakończył się on rozstaniem. Obyło się ono w bardzo kulturalnej atmosferze, bez skandalu ani wylewania żali w mediach. 

Przez 30 lat związku para nie udzielała wspólnych wywiadów i raczej unikała błysku fleszy. 

Przez lata małżeństwo Piotr Kokosiński Małgorzata Walewska żyło zgodnie, choć nieco w cieniu wielkiej kariery artystki. 

Piotr Kokosińska – choroba, żona, czego nie dowiemy się na Wikipedia?

Piotr Kokosiński i Małgorzata Walewska znali się od czasów szkolnych i miała być to miłość aż po grób. Kiedy Małgorzata Walewska poznała o rok młodszego Piotra Kokosińskiego, niemalże od razu wiedziała, że to będzie miłość na całe życie. 

Po latach młodzieńczej próby zdecydowali się na stały związek. Spędzili ze sobą całą młodość i większość dorosłego życia. Doczekali się też córki. Ich życie nie było przedmiotem medialnych plotek. Para była widywana razem z córką na branżowych imprezach, ale przykuwała umiarkowane zainteresowanie mediów. 

Każde z nich miało własną karierę, a związek Piotr Kokosiński Małgorzata Walewska był widać dla portali plotkarskich zbyt nudny, by się na jego temat rozpisywać. O Małgorzacie Walewskiej zrobiło się głośno, gdy podpisała kontrakt z producentami programu Twoja twarz brzmi znajomo. Wtedy była już po rozstaniu z Piotrem Kokosiński. Wcześniej znali ją jedynie miłośnicy opery. W programie Polsatu jawi się jako niezwykle charyzmatyczna i pełna ciepła jurorka. 

Jak wspominała Małgorzata Walewska, to jej mąż chciał mieć dziecko i sprowadzał rozmowy do tego tematu. Po 10 latach udanego związku na świecie pojawiła się ich córka, Alicja. Ukończyła Warszawską Akademię Sztuk Pięknych i dziś pracuje jako scenografka i projektantka ubiorów. Współtworzy też kabaret z grupą “Pożar w burdelu”. 

Choć to żona Piotra Kokosińskiego zrobiła ogromną karierę w operze, on sam również sporo pracował. W latach 90. był realizatorem kilku płyt. Współpracował m.in. z Natalią Kukulską i grupą Blitzkrieg. Był basistą grupy Reds. Tworzył także z grupą Wilki, choć ostatecznie nie pojawił się z nimi na scenie. Pisał również teksty piosenek. 

W późniejszym czasie pracował także jako operator i realizator dźwięku na planie wielu filmów, m.in. “Zmruż oczy”, “Kocham cię”, “Billboard”.

Był właścicielem studia muzycznego. Współpracował z wieloma artystami, którzy licznie i życzliwie wspominali go po śmierci. 

Wikipedia niewiele mówi na temat Piotra Kokosińskiego. Podaje dość zdawkowo, czym zajmował się zawodowo oraz wspomina małżeństwo z Małgorzatą Walewską. Nie zawiera żadnych informacji na temat tego, na co zmarł Piotr Kokosiński, ani czy wiązała się z tym jakaś choroba. Przyczyny śmierci muzyka do dziś pozostają nieznane w sferze publicznej. 

Piotr Kokosiński Małgorzata Walewska nie wypowiadali się publicznie na temat swojego rozwodu. Nie komentowali też jego przyczyn. Czy po latach ich uczucie się wypaliło, a choroba Walewskiej jedynie potwierdziła, że już nie rozumieją się tak, jak lata wcześniej? Artystka w oświadczeniu napisała, że walczyła o związek, ale jedynym wyjściem, które jest dla niej dobre, będzie rozstanie. Nie podawała żadnych szczegółów, ani nie udzielała obszernych wywiadów na ten temat. Piotr Kokosiński także nie wypowiadał się na ten temat. 

Po śmierci Piotra Kokosińskiego Małgorzata Walewska pozostawała w żałobie. 

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne