Strona głównaBudownictwoDachówka Braas Teviva - opinie z forum, cena, wymiary

Dachówka Braas Teviva – opinie z forum, cena, wymiary

Dachówka Braas Teviva należy w opinii fachowców do grona najczęściej kupowanych dachówek betonowych. Jest to dachówka o charakterystycznym prostym kształcie i minimalistycznym designie. Śmiało można powiedzieć, że dachówka Braas Teviva spełnia wszystkie warunki potrzebne do tego, by pasowała zarówno jako pokrycie dachu w domu nowoczesnym (zwłaszcza tym w minimalistycznym stylu) jak i tym o klasycznym stylu. Dachówka Braas Teviva charakteryzuje się prostymi liniami, co stanowi o jej ponadczasowości i uniwersalności.

Dachówka Braas Teviva produkowana jest zgodnie z technologią produkcji dachówek Cisar, którą oferuje tylko firma Braas. Dachówka powstała w oparciu o tę technologię składa się z trzech warstw i dlatego też, w opinii producentów, dachówki Braas Teviva dzięki temu dachówka ta nie tylko wytrzyma lata, ale również skutecznie będzie chronić dach przed każdymi niesprzyjającymi warunkami pogodowymi. Dodatkowo, pokrywająca dachówkę Braas Teviva podwójna warstwa pokrycia nadaje jej szlachetności w wyglądzie i sprawia, że jej kolory pozostają trwałe. 

Dachówka Braas Teviva dostępna jest na rynku w 4 kolorach dopasowanych do najczęściej stosowanych w tej chwili kolorów elewacji budynków. Jakie to kolory? Klienci mogą wybierać pomiędzy kolorem czarnym, grafitem, szarym kryształem i kolorem łupkowym. 

W kolejnych częściach tego artykułu skupimy się na praktycznych danych dotyczących dachówki Braas Teviva. Przedstawimy opinie klientów oraz opinie z forum na temat dachówki Braas Teviva a także przedstawimy cenę oraz wymiary dachówki Braas Teviva.

Dachówka Braas Teviva – opinie z forum.

W opiniach na forum klienci doceniają cenę dachówki Braas Teviva w stosunku do jakości jaką sobą prezentuje. W porównaniach z dachówkami podobnego typu, które omawiają na forum zainteresowani, dachówka Braas Teviva wypada bardzo pozytywnie. Klienci podkreślają w opiniach na forum, że z bliska dachówka Braas Teviva jest bardziej chropowata w swojej strukturze niż to się wydaje z daleka, ale twierdzą też, że taka a nie inna struktura dodaje jej też pewnego rodzaju pazura.

Klienci zastanawiają się jednak w swoich opiniach czy z powodu swojej chropowatości dachówka nie będzie łatwiej trzymać brudu, chociaż inni forumowicze piszą, że ta warstwa drobnoziarnista na dachówce Braas Teviva ma sprawiać, że mech będzie miał problem z porastaniem na dachówce. W opiniach na forum o dachówkach Braas Teviva można również znaleźć pochlebne słowa kierowane w stronę samego producenta dachówek. Klienci podkreślają dobrą jakość dachówek i ich trwałość. W opiniach na forum o dachówkach Braas Teviva można również spotkać się ze słowami, które podważają sam styl i jakość dachówek, ale więcej jest jednak takich, w których klienci piszą o ich solidności i podkreślają ich estetyczny wygląd wart swojej ceny. 

Braas Teviva – opinie klientów.

Co ważne podkreślenia i o czym wspominają klienci i właściciele dachówek Braas Teviva w swoich opiniach to to, by przed zakupem jakiejkolwiek dachówki zobaczyć ją na żywo. Najlepiej oczywiście jeśli można zobaczyć taką dachówkę na ekspozycji, która ma już kilka lat. Wtedy to klient ma możliwość porównać, przynajmniej w jakimś stopniu, to jak zachowują się brane przez niego pod uwagę dachówki wraz z upływem czasu: czy łatwo się kruszą, czy blakną, czy porastają mchem. Niestety bez zobaczenia dachówki przed zakupem można popełnić kosztowny błąd, który później jednak trudno naprawić.

Braas Teviva – cena, jaki jest koszt zakupu?

Cena dachówki Braas Teviva ze względu na obecną sytuację i możliwości wzrostu inflacji ulegać może zmianie. Faktem jest jednak, że w katalogu firmy Braas z kwietnia 2022 roku cena jednej dachówki Braas Teviva została ustalona. Cena za sztukę dachówki Braas Teviva w kwietniu 2022 roku wynosiła 8,55 zł netto i 10,52 zł brutto. Firma Braas oferuje w jednym opakowaniu 36 dachówek Braas Teviva, na palecie znajduje się 216 sztuk dachówki.

Cena dachówki Braas Teviva jest niezależna od koloru. Oczywiście warto pamiętać, że cena dodatków do dachówki Braas Teviva różnić się będzie od ceny podstawowej i będzie wyższa. Do takich dodatków wycenianych wyżej należą np. gąsior, łącznik, dachówka szczytowa czy dachówka wentylacyjna. W swojej ofercie firma Braas posiada również akcesoria techniczne takie jak taśmy, klamry czy membrany mające na celu wsparcie budowy całego systemu dachowego.

Braas Teviva – jakie są wymiary?

Wymiary dachówki Braas Teviva to 33 cm x 42 cm. Z tego wynika, że na pokrycie 1 m2 dachu potrzeba ok. 10 dachówek Braas Teviva. W tym miejscu warto podkreślić, że powierzchnia krycia dachu jednej dachówki nie jest odzwierciedlana przez jej rozmiar, bo jak wiadomo dachówki układane są na dachach w systemie na tzw. zakładkę. Z tego wychodzi, że przy takim rozmiarze dachówki średnia szerokość i średnia długość krycia dachu wynoszą kolejno 30 cm i od 31 do 34 cm.

Zobacz też:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne