Strona głównaCelebryciKrólowa Elżbieta II młoda - zdjęcia z młodości

Królowa Elżbieta II młoda – zdjęcia z młodości

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września 2022 roku w wieku 96 lat. Wieść o jej śmierci wstrząsnęła nie tylko Wielką Brytanią, ale również całym światem. Kobieta była najdłużej panującą monarchinią, odkąd przejęła tron w 1952 roku. Podczas swojej siedemdziesięcioletniej kadencji stała się ona prawdziwą ikoną, znaną całemu światu i szanowaną w wielu kręgach. 

Wiele osób jest tak zszokowanych wiadomością o śmierci królowej, że wprost nie może w to uwierzyć. Wszyscy zdawali się od lat traktować ją jako poniekąd nieśmiertelną, która wszystkich miała przeżyć. Wieść o jej odejściu wydaje się nieprawdopodobna, ale niestety to prawda. Królowa nie żyje i choć teraz Wielką Brytanię czeka ogromna żałoba, pomyślmy wspólnie o tych pięknych czasach jej młodości. 

Wróćmy wspomnieniami do lat, kiedy młoda królowa Elżbieta, dopiero zaczynała swoją historię z panowaniem i przypomnijmy sobie, co tak naprawdę przyciągnęło Brytyjczyków do jej osoby. Spróbujmy na chwilę zapomnieć o smutku i szoku i przypomnieć sobie te wspaniałe młodzieńcze lata, kiedy nikt jeszcze nie sądził, że Elżbieta ma szansę zasiąść na tronie.

Zobacz: Jak wygląda córka księżnej Diany? Zaskoczenie

Królowa Elżbieta II w młodości

Królowa Elżbieta II urodziła się w Londynie w 1926 roku i była naprawdę daleko w drodze do tronu. Wszystko to zmieniło się, po niespodziewanej abdykacji Edwarda VIII, kiedy to władza spadła na barki ojca Elżbiety, Jerzego VI. Nie był on zupełnie przygotowany do objęcia nowej pozycji jako głowa kraju, dlatego zrobił wszystko, co w jego mocy, by córka czuła się zdecydowanie pewniej w tej roli, gdy nadejdzie jej czas. 

Młoda, wówczas księżniczka, Elżbieta miała wtedy dziesięć lat i dostała najlepszą edukację dotyczącą brytyjskiej historii i praw, a także kultury. Jednak prawdziwą nauką dla księżniczki była II Wojna Światowa, kiedy to Elżbieta wstąpiła do Pomocniczej Służby Terytorialnej. Na zdjęciu widać, jak późniejsza królowa prezentuje bandażowanie na księżniczce Małgorzacie – swojej siostrze.

Po objęciu władzy przez królową Elżbietę wielu uważało, że młoda monarchini nie poradzi sobie z odpowiedzialnością. Tymczasem kobieta udowodniła, że potrafi zrozumieć innych ludzi i nawiązać z nimi relację, pomimo różnic i dawnych sporów. W czasie kiedy Wielka Brytania musiała łagodzić konflikty po kolonizacyjne, młoda królowa Elżbieta, w którą niewielu wówczas wierzyło, załagodziła konflikt, ucząc się tradycyjnego tańca Ghany i potem wykonując go z prezydentem tego państwa.

Było to ogromne dokonanie, które sprawiło, że zyskała przychylność swoich poddanych. Dobrze wykształcona w młodości, mogła objąć panowanie w wieku 26 lat bez większych obaw, które tak dręczyły jej ojca. Młoda królowa Elżbieta pomogła zacieśnić więzi z zaprzyjaźnionymi państwami, a także załagodzić napięte relacje w takich miejscach jak Indie, Rosja, czy RPA.

Jeśli chodzi o życie prywatne, choć ciężko o takim mówić w przypadku młodej królowej Elżbiety II, poślubiła on księcia Filipa i miała z nim czwórkę dzieci. Najstarszy książe Karol przejął władzę po śmierci matki w wieku 73 lat. Wracając jednak do młodości królowej, by choć na chwilę zatrzymać czas i powspominać radosne chwile, przedstawiam Ci zdjęcie ze ślubu pary królewskiej.

Zapewne kojarzysz ulubieńców królowej – pieski corgi. W młodości monarchini dostała od Jerzego V swojego pierwszego psa tej rasy i od tamtej pory pupil ten zawsze towarzyszył młodej królowej Elżbiecie. Można go znaleźć na wielu zdjęciach rodzinnych, a z czasem ludzie przyzwyczaili się, że monarchini zawsze towarzyszył „ruchomy dywan” piesków, a rasa corgi została powiązana z królową Elżbietą II jako jeden z jej bardziej znanych symboli.

Choć smutek i żałoba wypełniają teraz serca Brytyjczyków, warto pamiętać, co dokładnie tak przywiązało ich do królowej Elżbiety. Już jako młoda władczyni odznaczyła się rozwagą i umiejętnością łagodzenia konfliktów, a także jednoczenia ludzi w trudnych czasach. 

Była najdłużej panującą głową Wielkiej Brytanii, która dbała o swoich poddanych i wzmacniała relację z innymi krajami. Była dla swoich poddanych pokrzepiającą ostoją. Ideą, która trwała naprzeciw wszystkim przeciwnościom losu. Podczas swojego panowania, były świadkiem II wojny światowej, przełomu epok, rozwoju cywilizacji, a niedawno nawet światowej pandemii. Po przeżyciu tego wszystkiego wielu uważało ją niemal za nieśmiertelną, przez co jej śmierć wydaje się, na razie zbyt nierealna.

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne