Strona głównaPrzemysłPellet Lava - sprawdzamy kaloryczność, cenę i opinie. Lepszy niż ekogroszek?

Pellet Lava – sprawdzamy kaloryczność, cenę i opinie. Lepszy niż ekogroszek?

Minęła już połowa września i dla milionów Polaków oznacza to, że sezon grzewczy jest tuż za rogiem. Opał stał się priorytetem wielu z nas ze względu na jego gwałtownie rosnące ceny oraz coraz większe problemy z dostępnością, a dom trzeba przecież ogrzać. Sytuacji nie poprawia pogarszająca się gospodarka naszego kraju, słabnąca złotówka i wojna za wschodnią granicą. Eksperci biją na alarm, że nadchodząca zima będzie jedną z najtrudniejszych i najdroższych od wielu dekad i warto się do niej jak najlepiej przygotować. W tym niepewnym czasie staramy się być z czytelnikami i na naszej stronie znajdziecie artykuły dotyczące materiałów opałowych. Kolejnym budzącym spore zainteresowanie okazuje się Pellet Lava i to właśnie na nim skupimy się dziś. Czy jest lepszy niż ekogroszek? Jak kształtują się ceny hurtowe i detaliczne? W tekście zawarliśmy informacje dotyczące producenta, parametrów, opinii użytkowników oraz ceny. Serdecznie zapraszamy do zbadania tematu razem z nami. 

Sprawdź: Oni za tonę węgla płacą 258 zł. Polakowi zawsze wiatr w oczy?

Pellet Lava – opinie o producencie i samym ekogroszku

Lava jest jedną z marek, należących do grupy Stelmet, która zajmuje się wytwarzaniem dekoracjami architektury ogrodowej, a także produkcją ekologicznego materiału opałowego, jakim jest pellet. Produkty sprzedawane są do ponad 25 krajów, w tym na największych rynkach Unii Europejskiej. Według producenta pellet jest uzupełnieniem szerokiej gamy oferowanych towarów i służy rozszerzeniu przychodów. Mamy więc do czynienia z graczem o mocnej pozycji. Siedziba Stelmet S.A. znajduje się w Zielonej Górze. 

Jakie są opinie o wspomnianym producencie? Warto wziąć pod uwagę, że są one subiektywne i u jednej osoby dany produkt sprawdzi się lepiej, u drugiej zaś gorzej. Jeśli chodzi o pellet Lava, to wśród użytkowników Internetu cieszy się on dość dobrymi ocenami. Internauci wskazują przede wszystkim na takie korzystne cechy jak: wydajność, kaloryczność, jakość produktu, ekologiczność oraz dobre parametry. Pojawiają się również głosy, mówiące, że jest to jeden z lepszych materiałów dostępnych obecnie na rynku. Z kolei pojedyncze negatywne wypowiedzi podkreślają, że po spaleniu pozostają duże kawałki spieków oraz czarny nalot na piecu. 

Czy pellet jest lepszy niż ekogroszek? Wielu z was pewnie zadało sobie to pytanie. Oba materiały opałowe są ekologiczne, natomiast jeśli spojrzymy na parametry, to okazuje się, że ekogroszek jest bardziej kaloryczny. Musimy go jednak więcej zużyć, ponieważ praktycznie ⅕ to popiół. Jeśli zaś chodzi o pellet, to mimo mniejszej kaloryczności, charakteryzuje się większą wydajnością cieplną. Zaznaczam, że nie oznacza to, że warto zrezygnować z ekogroszku. Tak naprawdę nie brakuje zwolenników i przeciwników jednego i drugiego surowca. 

Pellet Lava jest faworyzowany przez Internautów

Pellet Lava – cena detaliczna i cena hurtowa, ceny również idą do góry. Pojawiają się negatywne opinie

Niestety, pellet podobnie jak inne materiały opałowe drożeje w zatrważającym tempie. Kwoty potrafią zmieniać się z tygodnia na tydzień, a szalejąca inflacja nie pomaga w ustabilizowaniu sytuacji. Wiele osób zastanawia się, czy są one korzystniejsze niż w przypadku innych surowców. Jak wyglądają ceny detaliczne i hurtowe? Różnica między nimi jest taka, że hurtowa jest ceną za większą ilość danego towaru. 

Cena detaliczna wynosi około 3000 zł za jedną paletę, natomiast cena hurtowa często zależy od uzgodnienia ze sprzedawcą, gdyż tak jak zostało już napomknięte, okoliczności są dynamiczne. 

Sprawdź: W tych marketach najbardziej opłaca się kupić ekogroszek!

Pellet Lava – parametry, kaloryczność 

Przy zakupie każdego rodzaju materiału opałowego, zawsze warto zapoznać się wcześniej z jego parametrami. To właśnie z nich wyczytamy, czy dany produkt będzie odpowiadał naszym potrzebom i czy będziemy z niego zadowoleni. Dodam jeszcze, że im wyższa kaloryczność wybranego materiału opałowego, tym mniejsze będzie jego zużycie przy ogrzewaniu obiektu. 

Parametry dla pelletu Lava wyglądają następująco:

  • wartość opałowa/kaloryczna: 19067 kj/kg
  • ciepło spalania: 19505 kj/kg 
  • wilgotność: 5%
  • zawartość popiołu: 0,39% 
  • gęstość: 1,11 kg/dm3

Temat związany z ogrzewaniem w dalszym ciągu rozpala wiele osób do czerwoności, dlatego możecie się spodziewać kolejnych artykułów dotyczących materiałów opałowych. Nie wiemy, jak będą wyglądały najbliższe miesiące, ale za to staramy się dostarczyć Wam rzetelnych informacji, które pomogą w tym trudnym czasie doedukować się w zakresie ocieplania domów. 

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne