Strona głównaPrzemysłEkogroszek Czarny Piorun - cena, opinie, parametry, kaloryczność

Ekogroszek Czarny Piorun – cena, opinie, parametry, kaloryczność

Ekogroszek jest obecnie tak drogi, że wiele osób nazywa go czarnym złotem. Sklep Polskiej Grupy Górniczej, który jest jedynym miejscem oferującym opał za mniej niż 2000 złotych za tonę, praktycznie nie działa, więc w ekogroszek zaopatrywać musimy się w innych źródłach. W tym artykule przyjrzymy się ekogroszkowi Czarny Piorun – jakie ma opinie na forach i w testach na YouTube? Jaka jest jego kaloryczność i inne parametry? Gdzie go kupić? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziesz w tym tekście – zapraszamy do lektury 🙂

Sprawdź: Ekogroszek Karlik – opinie, cena, z jakiej kopalni?

Ekogroszek Czarny Piorun – opinie, testy

Zacznijmy od opinii o ekogroszku Czarny Piorun. Mimo że każdy z nas ma inne standardy, to recenzje różnych produktów są ważnym czynnikiem, który pomaga nam często podjąć ostateczną decyzję o zakupie czegoś. Przejrzeliśmy różne niezależne fora internetowe, grupki na Facebooku oraz recenzje w formie filmików na YouTube. Poniżej znajdziesz zbiór opinii o ekogroszku Czarny Piorun:

  • Jeden z recenzentów (Wiem czym palę) różnych opałów zamieścił na YouTube test ekogroszku Czarny Piorun. U niego 100 kg wystarczyło na 4 doby (ma dom o powierzchni 130 mkw, który ogrzewa tylko podłogówką). Z tych 100 kg zostało mu 12 kg popiołu – taka ilość nie mieści się w parametrach Czarnego Piorunka, w których podane jest, że zawartość popiołu jest między 7-9%, czyli 7-9 kg popiołu na 100 kg opału. Ekogroszek Czarny Piorun nie był wilgotny u tego recenzenta.
  • Według recenzji innego użytkownika YouTube (Kamil Miernik) ekogroszek Czarny Piorun nie zostawia dużo spieków – te które miał na palniku, bez problemu same spadały do popielnika. U niego Czarny Piorun pali się równomiernie. Kamil Miernik również zauważył, że ekogroszek Czarny Piorun zostawia sporo popiołu – u niego wyszło 9,2%, co również wykracza poza parametry podane na opakowaniu. Czarny Piorun w jego workach był suchy. Według jego opinii o ekogroszku Czarny Piorun, warto jest pójść w ten opał, jeśli jego cena nie będzie powalająca – nagrywał on filmik przed wzrostem cen ekogroszku. 

Według opinii tych testerów ekogroszek Czarny Piorun jest wporządku – utrzymuje temperaturę zadaną i nie sprawia żadnych problemów na palniku. Recenzenci nie mieli uwag do wilgotności ani sadzy – jedynym minusem Czarnego Pioruna jest ilość popiołu, która u nich była całkiem spora. Żaden z testów nie był sponsorowany. 

Zobacz SKANDAL, czyli cena ekogroszku w Niemczech

Ekogroszek Czarny Piorun – opinie na forum

Przejdźmy teraz do opinii z forów internetowych. Nie ma ich niestety za wiele – ludzie raczej szukają o nim na forach informacji. Jako że jest to wyrób KTK, która jest polską spółką pozyskującą węgiel z Rosji, to ekogroszek Czarny Piorun zestawiany jest w opiniach na forach internetowych z Czarną Perłą, Stabkiem czy Husky, które są innymi odmianami ekogroszków oferowanych przez KTK. W opiniach na forach nie ma jednak żadnych konkretów, jak sprawdza się ekogroszek Czarny Piorun w praktyce. Powyższe (niesponsorowane) testy są jedynym źródłem opinii o tym opale. 

Ekogroszek Czarny Piorun – parametry i kaloryczność 

Jaką kaloryczność ma Czarny Piorun? Oto wszystkie parametry tego opału:

Kaloryczność27 MJ/kg
Zawartość popiołu7-9%
Zawartość siarki0,4%
Zawartość wilgoci6-7%
Granulacja5-25 mm

Kaloryczność ekogroszku Czarny Piorun jest przeciętna – ani super wysoka, ani niska. Jak już wspomnieliśmy, parametr zawartości popiołu w testach się nie zgadzał – było go więcej, niż deklaruje producent. Można uznać, że zawartość wilgoci w ekogroszku Czarny Piorun jest podana zgodnie z prawdą, bo ludzie nie mają problemów z jej nadmiarem. Granulacja jest przeciętna i w testach nic nie wskazywało na to, że ekogroszek nie mieści się w przedziale 5-25 mm.

Ekogroszek Czarny Piorun – gdzie kupić? Nie ma co liczyć na promocje

Gdzie kupić ekogroszek Czarny Piorun? Czy warto czekać na jego promocję? Wiele osób szuka opału od firmy KTK w Internecie. Kiedyś mieli oni bardzo atrakcyjne ceny, więc ludzie liczą na to, że i teraz będą one choć odrobinę niższe, niż u innych producentów. Mało kto wie, że na tę spółkę zostały nałożone sankcje – wydobywa ona węgiel z Rosji, na który wprowadzone zostało embargo. KTK na swojej stronie internetowej zamieściło ogłoszenie, w którym jest napisane, że nie zgadza się z decyzją objęcia ich sankcjami gospodarczymi – argumentują to tym, że nie płacą podatków w Rosji oraz że nie wypłacali dywidend. 

Nie wiadomo, gdzie kupić ekogroszek Czarny Piorun – spółka napisała, że zaprzestała sprzedaży i dostaw węgla. Nie znaleźliśmy na żadnej aukcji ekogroszków od KTK, więc nie wiadomo, jaka jest cena Czarnego Pioruna. Nie spodziewalibyśmy się również żadnych promocji tego opału – nie można go sprzedawać, więc ciężko, żeby ktoś ogłaszał na niego promocję. 

Już wiesz, jaka jest kaloryczność i inne parametry ekogroszku Czarny Piorun. Opinii na forach nie ma o nim zbyt wiele, jednak dwaj recenzenci z YouTube zrobili rzetelne testy tego opału. Czarny Piorun jest całkiem dobrym ekogroszkiem – jedyny jego minus to ilość popiołu, jaką zostawia. W sklepach internetowych i różnych marketplace ekogroszki od KTK nie są dostępne, bo spółka została objęta sankcjami gospodarczymi. Nie znamy przez to ceny ekogroszku Czarny Piorun.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne