Strona głównaPrzemysłEkogroszek Grizzly - opinie, z jakiej kopalni pochodzi? Test, co mówią na...

Ekogroszek Grizzly – opinie, z jakiej kopalni pochodzi? Test, co mówią na forum?

Zakup opału to ogromny wydatek, dlatego dobrze jest najpierw szczegółowo przeanalizować parametry różnych rodzajów ekogroszku, poczytać o nich opinie na forach, przejrzeć testy ich użytkowników na YouTube i znaleźć informacje skąd pochodzi (z jakiej kopalni) dany typ ekogroszku. Postanowiliśmy ułatwić Ci sprawę i w tym artykule rozwinęliśmy wszystkie te tematy w odniesieniu do ekogroszku Grizzly. Zapraszamy do lektury 🙂

Sprawdź: Jak ekonomicznie ustawić piec na ekogroszek? Kilkaset zł oszczędności

Ekogroszek Grizzly – opinie 

Ekogroszek Grizzly opinii ma najwięcej na Facebooku – zarówno na grupach, jak i na stronie sklepu Przyjazny Węgiel. Na YouTube niestety nikt nie zrobił testu ekogroszku Grizzly, dlatego w tym tekście będziemy bazować na opiniach z forów internetowych. Pamiętaj jednak – to, że komuś się coś sprawdza, nie znaczy, że i Tobie będzie – i odwrotnie. Jednak znajomość opinii o danym produkcie jest bardzo pomocna – dzięki temu nie kupujemy kota w  worku i mniej więcej wiemy, z czym będziemy mieć do czynienia. Zacznijmy od parametrów ekogroszku Grizzly – w dalszej części przeczytasz recenzje jego użytkowników. 

Ekogroszek Grizzly – parametry:

Kaloryczność26-28 MJ/kg
Zawartość siarki<0,6%
Zawartość popiołu<7%
Zawartość wilgoci<10%
Granulacja5-25 mm

Ekogroszek Grizzly – opinie na forum

Jakie ekogroszek Grizzly ma opinie na forum? W przeważającej części bardzo pozytywne. Co piszą o nim internauci, którzy mieli okazję testować ten opał?

  • Wiele osób chwali suchość ekogroszku Grizzly – nie znaleźliśmy żadnej opinii, w której ktoś narzekałby na dużą zawartość wilgoci.
  • Według kilku opinii granulacja ekogroszku Grizzly jest bardzo drobna.
  • Dobrze się pali – utrzymuje temperaturę zadaną. 
  • Jego spalanie tworzy bardzo mało popiołu w porównaniu do ekogroszków z tej samej półki cenowej i kalorycznej. 
  • W opinii osób, które dłuższy czas paliły ekogroszkiem Grizzly, opał nie powoduje osadzania sadzy – kociołek jest czysty. 
  • Przy odpowiednich ustawieniach nie tworzą się spieki – najprawdopodobniej ma on wysoką temperaturę topnienia popiołu.
  • Kilka osób w recenzjach na forum porównało ekogroszek Grizzly do Pieklorza ze sklepu Polskiej Grupy Górniczej.

Ekogroszek Grizzly – skąd pochodzi, z jakiej kopalni? 

Skąd pochodzi ekogroszek Grizzly? Z jakiej kopalni? Jest on dystrybuowany przez spółkę Porto Palo. Zakład produkcyjny firmy zlokalizowany jest w Chrzanowie. W Internecie nie ma informacji, z jakiej kopalni pozyskują oni węgiel. 

Ekogroszek Grizzly – gdzie kupić? Aktualna cena

Gdzie kupić ekogroszek Grizzly? Obecnie ten ekogroszek jest dostępny tylko na jednej stronie: wegiel24.pl. Jego aktualna cena to 3 440 zł brutto. Przez długi czas był sprzedawany w sklepie internetowym Przyjazny Węgiel, jednak obecnie jego działalność została zawieszona. Na Allegro jest kilka archiwalnych ofert ekogroszku Grizzly – teraz żaden sprzedający na tej platformie nie ma w ofercie tego opału. To samo dotyczy innych marketplace.

Co ciekawe na YouTube nie ma żadnego testu tego ekogroszku – nawet znani użytkownicy, którzy specjalizują się w testowaniu różnych rodzajów ekogroszku, nie mają jego recenzji na swoich profilach. Nie wiemy, czy jest to wynikiem jego małej popularności, czy może problemów z dostępnością. Cena ekogroszku Grizzly jest bardzo wysoka, jednak nie odbiega specjalnie od innych rodzajów tego opału. 

Ekogroszek Grizzly opinie na forach ma w przeważającej części pozytywne. Szczególnie chwalona jest jego suchość – nikomu nie trafił się mokry worek tego opału. Najprawdopodobniej wynika to z dobrych warunków jego przechowywania, które wcale nie są standardem. W przypadku ekogroszku wilgotność ma ogromne znaczenie – mokry opał jest mało wydajny, a w dodatku może uszkodzić Twój kocioł. Ekogroszek Grizzly pali się równomiernie i bezproblemowo – jego kaloryczność jest oceniana bardzo pozytywnie, nikt nie podał w wątpliwość, czy rzeczywiście ma on 26-28 MJ/kg, bo wszyscy są zadowoleni z jego wydajności. Dużo osób podkreśla, że jego spalanie wytwarza naprawdę mało popiołu, co jest oczywiście dużym plusem – wysoka zawartość popiołu sprawia, że opał jest mniej ekonomiczny, bo ma w sobie sporo substancji niepalnych.

Daj znać w komentarzu, jeśli kupisz i przetestujesz ekogroszek Grizzly – jak się sprawdza? Czy rzeczywiście jest tak suchy i ma małą zawartość popiołu? Jak oceniasz jego wydajność? Czekamy na Twoją opinię!

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne