Strona głównaZakupyRamka cyfrowa - czy warto? Najnowszy ranking

Ramka cyfrowa – czy warto? Najnowszy ranking

Szukasz idealnego pomysłu na prezent? Może chcesz w jakiś sposób upamiętnić swoje wakacje, wesele czy ważny dzień? Większość osób zrezygnowała już całkowicie z wywoływania zdjęć, a albumy odeszły w niepamięć, w końcu nikt nie ma miejsca, aby trzymać dziesięć lub więcej albumów w szafie czy na półce. Mamy dla Ciebie lepsze rozwiązanie. Chodzi tutaj oczywiście o ramkę cyfrową — czy warto ją posiadać?

Ramka cyfrowa – co to jest?

Lata temu używało się aparatów analogowych. Po powrocie z imprezy czy wakacji konieczne było samodzielne wywołanie zdjęć lub udanie się do fotografa, który zajmuje się takimi czynnościami. Musiałeś bardzo uważać, aby przez przypadek Twój kciuk nie znalazł się w kadrze. Obecnie coraz mniej osób wywołuje zdjęcia. Trzymamy je w telefonach, na komputerze czy przenośnych lub zewnętrznych dyskach. 

Szukasz sposobu, aby wyeksponować swoje zdjęcia, jednak milion ramek na ścianach to nie jest odpowiednia opcja dla Ciebie? Z pewnością słyszałeś o ramce cyfrowej, a jeśli nie, mamy zaszczyt przedstawić Ci to rozwiązanie. Jest to świetny element dekoracyjny, ale także i dobry pomysł na prezent dla mamy, taty, babci czy dziadka. 

Ramka cyfrowa – jak działa?

Ramka cyfrowa najczęściej posiada wbudowane wejście na kartę pamięci. To właśnie na nią za pośrednictwem telefonu lub komputera (i specjalnego adaptera) zgrywasz wybrane przez siebie zdjęcia. Po podłączeniu karty i włączeniu urządzenia, zdjęcia zaczną wyświetlać się na ekranie. Samoistnie będą się one zmieniać co określony czas, według Twoich ustawień lub ustawień domyślnych producenta. W ten sposób możesz posiadać w jednym miejscu nawet kilkaset zdjęć.

Na co zwrócić uwagę wybierając odpowiednią ramkę cyfrową, jak działa takie urządzenie? Przede wszystkim najważniejszy jest rozmiar. Zasada jest prosta — im większy ekran, tym większa rozdzielczość i lepsza jakość. Tak naprawdę niektóre ramki mają aż 32 cale, zanim więc klikniesz „kup teraz”, zdecyduj się, gdzie ją umieścisz. Być może masz już odpowiedni stolik, półkę lub miejsce na ścianie. Wymierz je dokładnie. Jeśli ma być to ściana, możesz pójść o krok dalej i przywiesić w potencjalne miejsce kawałek gazety o wielkości ramki. Zobaczysz w ten sposób czy pasuje do otoczenia.

Ramka cyfrowa – ranking

Jeśli zastanawiasz się jaką ramkę cyfrową kupić, ranking zamieszczony poniżej będzie strzałem w dziesiątkę! Mamy dla Ciebie dwa z najpopularniejszych modeli, na które warto zwrócić uwagę:

  • Ramka cyfrowa Goclever ZOOM ME WIFI
  • Ramka cyfrowa Goclever ZOOM ME 3G

Ramka cyfrowa – czy warto?

Czy warto kupić ramkę cyfrową? Ramka cyfrowa to koszt od 80 do 200 złotych. Nie jest to więc ogromny wydatek. Jeśli miałbyś wywołać kilkaset zdjęć to może okazać się, że na takim gadżecie jeszcze oszczędzasz. Z pewnością jest to trafiony produkt dla osób, które uwielbiają pamiątki i to nie tylko te w postaci magnesów na lodówce, ale i zdjęć.

Zdjęcia robimy bardzo często. Gdy jesteśmy szczęśliwi, gdy przeżywamy przygodę czy podczas ważnych dla nas dni lub uroczystości. Komputer lub telefon to sprzęt, który może popsuć się każdego dnia. Wtedy ów zdjęcia tracimy, a próby odzyskania ich mogą okazać się bezowocne. Taka ramka to nie tylko sposób na przechowywanie zdjęć, ale także i eksponowanie ich. W końcu nie po to zrobiłeś całą sesję zdjęciową swojemu kotu, żeby teraz trzymać ją w ukryciu w telefonie, prawda?

Ramka cyfrowa – czy warto kupić na prezent?

Technologia stale idzie do przodu. Jeszcze kilkanaście lat temu nie pomyślelibyśmy, że coś takiego jak ruchome zdjęcie ma w ogóle prawo bytu. Obecnie taką ramkę możemy dostać w sklepach RTV lub zamówić ją z internetu i dwa dni później odebrać z jednej z tych dziwnych metalowych skrzynek, które ktoś nazwał “paczkomatami”. Warto śledzić takie nowinki technologiczne, kto wie, być może znajdziesz coś idealnie dla siebie?

Ramka cyfrowa to równie i idealny prezent np. dla babci. Gwarantujemy Ci, że nic jej tak nie ucieszy, jak możliwość oglądania swoich dzieci i wnucząt przez cały dzień. Starsze roczniki mogą z początku być zupełnie zaskoczone takim sprzętem, jednak uśmiech, który zobaczysz na ich twarzy, wynagrodzi Ci wszystkie koszta.

Mamy nadzieję, że udało nam się “namówić” Cię na zakup takiej ramki i pomogliśmy Ci wybrać prezent na Święta, Dzień Babci, Dzień Dziadka Dzień Kobiet, Dzień Chłopaka czy jakiekolwiek inne święto. Ramka cyfrowa to uniwersalny prezent, który wprost musisz kupić dla swoich bliskich. Nie pożałujesz. Ostrzegamy jednak babcia, może pomylić to z tabletem lub finalnie spędzi cały dzień, oglądając zdjęcia niczym najlepszy program w telewizji.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne