Strona głównaRozrywkaOpen’er 2022 - kto będzie, czy trzeba być zaszczepionym?

Open’er 2022 – kto będzie, czy trzeba być zaszczepionym?

Open’er Festival jest jednym z najgłośniejszych wydarzeń muzycznych w Polsce.  Na deskach scen festiwalu wystąpiły takie gwiazdy jak: Depeche Mode, Gorillaz, Florence & The Machine, Coldplay, Drake czy Post Malone. Line – up wszystkich edycji jest bardzo różnorodny, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Open’er w 2022 – kto będzie? Czy headlinerzy festiwalu przebiją tych z lat poprzednich?  W 2019 r. w wydarzeniu udział wzięło aż 110 tys. osób! W latach 2020 – 2021 Open’er odwołany został ze względu na pandemię koronawirusa. Wiele osób nurtuje kwestia szczepionek. Open’er 2022 r. – czy trzeba być zaszczepionym?

Open’er w 2022 – czy się odbędzie? 

Jest to pytanie, które zadaje sobie wiele osób. Obostrzenia w Polsce i na świecie są luzowane, gdyż zachorowalność na COVID – 19 maleje. Za nami 5. fala i na razie nie ma informacji o kolejnej. Open’er w 2022 r., czy się odbędzie? Tak! Bilety są w sprzedaży już kilka miesięcy, a line-up jest ciągle aktualizowany. W tym roku fani takich wydarzeń mogą spać spokojnie, gdyż festiwale na całym świecie odbywają się już normalnie. Jednak co z kwestią Open’era w 2022 r., a szczepieniami?

Open’er 2022 – czy trzeba być zaszczepionym?

Wiemy już, że festiwal się odbędzie. Warunki uczestnictwa mogą ulec zmianie ze względu na sytuację pandemiczną. Według prognoz naukowców pandemia nie powinna znów się rozszaleć, dlatego osoby, które zakupiły bilety, nie muszą się martwić. Kwestie związane z Open’erem w 2022 r., a szczepieniami nie są skomplikowane. Na tegoroczne wydarzenie nie trzeba mieć szczepienia. W poprzednich dwóch latach (które i tak w późniejszych fazach zostały odwołane) dostępne były osobne bilety dla zaszczepionych i dla tych, którzy certyfikatu nie posiadają. Było to związane z limitami obowiązującym na tego typu imprezach masowych. Osoby z certyfikatem szczepienia, nie wliczały się do limitów, dzięki czemu więcej osób mogło skorzystać z koncertów. W edycji Open’er 2022,  szczepienia i ich brak nie są rozgraniczone. Sprzedaje się jedną wersję biletów, tak więc odpowiedź na tak często zadawane pytanie „Open’er 2022 r. – czy się odbędzie?” jest twierdząca i pocieszająca dla  festiwalowych miłośników.

Open’er 2022 – kto będzie? 

Skoro pierwszym, rozwiązanym już zmartwieniem wielu ludzi było „Open’er 2022 – czy się odbędzie? Czy w tym roku nie zostanie znów odwołany?”, to pora skupić się na najważniejszej kwestii, czyli na artystach. Obecnie znamy dopiero część nazwisk. Ludzie szukający pomysłu na spędzenie wakacji, wpadają na pomysł kupienia karnetu. Najpierw, warto jest jednak sprawdzić zakładkę na oficjalnej stronie Open’era 2022 – „kto będzie?”. W tym roku organizatorzy postawili na gwiazdy muzyki pop. Doja Cat, jedna z najpopularniejszych artystek, znana głównie przez młodsze pokolenia, stanie na Orange Main Stage w pierwszym dniu, czyli 29.06.2022 r. W przedostatni dzień, na tej samej scenie zobaczymy Due Lipe, która również jest bardzo rozpoznawalną piosenkarką, a przy tym laureatką 3. nagród Grammy. Piosenki obu artystek królują w radiach i na Tik Toku. Z bardziej znanych muzyków, pojawią się również: Imagine Dragons, Twenty One Pilots i Martin Garrix. 

Wiele plotek pojawiało się, że na Openerze mają zagrać tacy artyści jak Rusina czy Edzio. Są to plotki.

Muzyka rozrywkowa nie jest jednak dla każdego. Open’er w 2022 – kto będzie z mniej mainstreamowych kręgów? Jeden z najważniejszych przedstawicieli brytyjskiego indie rocka i folku – Michael Kiwanuka. 1. lipca na Alter Stage usłyszymy Sky Ferreire oraz Iceage – duński punkowy zespół. Zespół The Smile, czyli połączone siły kultowych Radiohead i Sons Of Kemet, zagra dla publiczności pierwszego dnia wydarzenia. 

Open’er 2022 – cena

Nie ma wątpliwości, że koszt wyjazdu na tego typu festiwal jest dość duży. Na Open’era w  2022 r., ceny biletów zaczynają się od 175 zł za jednodniowe wejście. Jednak występy najbardziej oczekiwanych artystów są podzielone między różne dni, co prowadzi do mniejszej popularności tego typu wejściówek. Jeśli chodzi o Open’era w 2022 r., cena za karnety nie odbiega od tych z lat poprzednich. Karnet 4 – dniowy bez pola kosztuje 699 zł, a z polem 819 zł. Przy takich kwotach nie jest to duża różnica, a skorzystanie z pola namiotowego wiąże się z wieloma udogodnieniami. Festiwal odbywa się na lotnisku Gdynia – Kosakowo, które od centrum dzieli ponad 40 min jazdy. Spanie na miejscu umożliwia wzięcie udziału we wszystkich koncertach, bez konieczności tracenia czasu na dojazdy. 

Open’er 2022 a wolontariat

Open’er 2022 r., a  wolontariat, który możemy odbyć podczas wydarzenia, jest gorącym tematem. Nie dosyć, że mamy możliwość zdobycia doświadczenia w organizacji imprez masowych, to udział w koncertach w czasie wolnym jest darmowy! Na stronie Open’er 2022, o wolontariacie możemy dowiedzieć się najwięcej. Organizator, którym jest Alter Art podaje, że wymagane jest wysłanie zgłoszenia oraz wpłacenie zadatku w wysokości 600 zł. Zostanie on zwrócony w terminie 7 dni po zakończeniu festiwalu, jeśli ze strony wolontariusza wszystko zostanie wykonane prawidłowo. Bardziej szczegółowe informacje, takie jak gdzie kierować zgłoszenia, znajdziecie na oficjalnej stronie festiwalu.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne