Strona głównaRozrywkaMiętha - kto tworzy tę muzyczną hybrydę?

Miętha – kto tworzy tę muzyczną hybrydę?

Miętha to skład, który tworzą dwaj artyści: AWGS oraz Skip. Kim jest każdy z nich? Pierwszy z nich odpowiada w tym duecie za warstwę dźwiękową. Powstanie zespołu zostało zainicjowane właśnie przez AWGS, kiedy forma grania jego supportów przed głównymi gwiazdami (głównie przed Bitaminą) – wyczerpała się. Postanowił ją odświeżyć przez połączenie się z innym artystą – Skipem. Na swoim koncie mają trzy albumy, pierwszy z nich „Autoportret”,  zabłysnął prostotą i swego rodzaju leniwością bitów, które pokochało wiele osób. 

Połączenie muzyki AWGS, która łączy w całość różne gatunki, m.in. jazz, soul i hip-hop, z nawijką Skipa, zaowocowało jeszcze dwoma albumami: „Szumem” i „36,6 ºC”. Wszystkie piosenki zostały wydane przez Asfalt Records, która jest wytwórnią m.in. O.S.T.R., Fisza Emade, Łony i Webber czy Taco Hemingwaya. Co wiemy o artystach? Kim jest Skip?

Skip – kim jest?

AWGS w środowisku producentów i muzyków jest dość znany. Co ze Skipem? W 2018 r., czyli rok przed premierą pierwszego albumu Mięthy, wydał on swój debiutancki, solowy krążek –  „O wszystkim”. O płycie głośno zrobiło się również za sprawą oszustwa, którego ofiarami padli fani Skipa. Dotyczyło ono wysyłki płyt ze sklepu Lekter Records. Płyty CD nie były dostarczane słuchaczom, mimo opłacenia przesyłek. Sam artysta apelował w Internecie o niezamawianie albumu przez tę stronę. 

AWGS jest starszy od Skipa aż o 10 lat, ale mimo różnicy wieku, jest między nimi flow. Sam AWGS podkreślał w jednym z wywiadów, że mimo bycia z innych bajek, udało im się połączyć swoje style i stworzyć Mięthe. Styl rapowania Skipa jest bardzo chilloutowy, za co wiele osób go uwielbia. Członkowie Mięthy sami mówią, że „Nie dźwigają krzyża”, chcą szerzyć swobodny, luźny vibe. Warto wspomnieć, że solowy kawałek Skipa „Gasnę” nabił już 14 mln wyświetleń!

Skip – wzrost, wiek, waga, włosy, fryzura

Temat wzrostu, wieku, wagi, kolorów włosów i fryzury znanych osób jest na topie. Jak sprawa wygląda u Skipa? Jeśli chodzi o wiek, Skip jest z rocznika ‘98. Kwestia wagi Skipa, poruszona została w jednym z wywiadów. Raper pochwalił się w nim zrzuceniem ponad 20 kg! Jak sam twierdzi, stało się to m.in. dzięki zakończeniu wielu toksycznych znajomości. Wzrost skipa nie jest znany, ale na zdjęciach wygląda na całkiem przeciętny. Włosy rapera są dość niestandardowe – jego fryzura jest trochę dłuższa od standardowych męskich cięć. Skip ma również loczki, które podobają się wielu dziewczynom. 

Temat związków jest równie gorący. Wiele osób chce wiedzieć, czy ich ulubiony raper ma dziewczynę. Skip jakoś specjalnie nie uzewnętrznia się w social mediach czy wywiadach. Skupia się w nich na muzyce, a nie dziewczynach, przez co fani nie wiedzą, czy artysta jest obecnie z kimś w związku.

Gdzie znajdziemy wszystkie piosenki Mięthy?

Wszystkie piosenki artystów znajdują się m.in. na Spotify i Youtube. Oczywiście, wydane zostały one również w formie płyt CD, ale obecnie mało kto je kupuje. Muzykę mamy w telefonach i laptopach, z którymi przecież się nie rozstajemy. Jednak nadal istnieją kolekcjonerzy, dla których posiadanie fizycznego nośnika ma inny wymiar. Utwory chłopaków znajdziemy również na TikToku. Nie jest tajemnicą, że Tik Tok jest obecnie najpopularniejszym portalem społecznościowym. Polega on na tworzeniu filmików, do których możemy dodać dźwięk, który wzmocni formę przekazu video. Piosenki (i ich remixy) wielu artystów są wykorzystywane przez użytkowników TikToka, co jest jakąś formą promocji i reklamy ich twórczości.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne