Strona głównaRozrywkaRusina - nowe pokolenie raperów

Rusina – nowe pokolenie raperów

Rap jest obecnie najszybciej rozwijającym się gatunkiem muzycznym. Co więcej, jest on również najpopularniejszy. Grono jego fanów, tego bardziej lub mniej oldschoolowego, jest spore, co widać w liczbach wyświetleń na Youtube czy Spotify. Młodzi raperzy, tacy jak Mata, ekipa OIO, Young Leosia czy Oliwka Brazi mają miliony odtworzeń na portalach streamingowych. Dla nowego pokolenia raperów liczy się tzw. „vibe”, czyli przede wszystkim muzyka, bity, flow. Strona tekstowa nie jest już tak ważna. Jest to krytykowane przez wielbicieli sztandarowego, klasycznego rapu, którego przedstawicielami są m.in. Fisz Emade, O.S.T.R., Pezet czy Sokół. Jednak zawody twórcze, takie jak muzyk, nie powinny być ograniczane i wtłaczane w żadne ramy. Nowe, młode i świeże nazwiska są zawsze ciekawe i wzbudzają zainteresowanie. Jednym z nich jest Rusina. 

zestaw zdjęć z Instagrama rapera Rusina

Rusina – kim jest?

Mnogość nowych nazwisk na rynku muzycznym może przytłoczyć, ciężko nadążyć za coraz to nowymi nazwiskami i hitami. Wiele osób zastanawia się kim jest osoba, kryjąca się pod pseudonimem Rusina. Kim jest? Rusina to nikt inny jak nowy raper, o którym z miesiąca na miesiąc słyszymy coraz więcej. Wychodzi on powoli z tzw. „undergroundu” i pnie się w stronę mainstreamu. Rosnące zainteresowanie młodym artystą spowodowane jest jego dołączeniem do Def Jam Recordings Poland. Członkami wytwórni są lub byli m.in. Rosalie, Nocny, Włodi czy Young Igi. Do ostatniego z nich Rusina jest często porównywany. Raperowi zarzuca się nawet kopiowanie stylu Young Igiego. 

Rusina – gdzie słuchać wszystkich piosenek rapera?

Wszystkie piosenki Rusina możemy odsłuchać na Youtube czy Spotify. Kilka jego teledysków ma ponad milion wyświetleń! Są nimi m.in. „10 PAK”, „NA FORACH” czy „GO!”. Klipy do wszystkich piosenek stworzone zostały w podobnym stylu. Rusina na tym polu pracuje tylko i wyłącznie z Learnhowtuhustle i Xawito, którzy odpowiadają za realizację jego teledysków. Jego piosenki wykorzystywane są również jako podkłady w filmikach na Tik Toku.

Rusina – czy ma dziewczynę?

Tematy związków znanych osób są zawsze gorącym tematem. Portale plotkarskie zawalają nasz treściami „Nowa dziewczyna znanego rapera!”, „Młody raper znów zmienił dziewczynę!”. Coraz więcej osób publicznych zaczyna przykładać większą wagę do ochrony życia prywatnego. Jednym z nich jest Rusina, gdyż nigdzie nie ma informacji czy młody artysta jest w związku. 

Styl rapera – włosy, fryzura, wiek, waga, wzrost

Nie ma co ukrywać, że tego typu kwestie są dla wielu osób bardzo ważne. Ludzie inspirują się znanymi osobami, chcą wyglądać jak one. Internet jest skarbnicą takich informacji. Jeśli chodzi o włosy Rusiny, nie odbiegają one od typowej męskiej fryzury. Rusina ma krótką, cieniowaną fryzurę. Włosy rapera są koloru brązowego.

Wiek rapera dla wielu jest zaskakujący. Rusin ma dopiero 22 lata. Jest to zadziwiające raczej dla starszego pokolenia, mało obeznanego w nowych, muzycznych trendach. Obecnie, wśród najpopularniejszych raperów, średnia wieku jest niska. Coraz to młodsze osoby trafiają do muzycznego mainstreamu. Dzieje się tak za sprawą większej odwagi, która zdecydowanie cechuje pokolenie Z. Pokolenie to jest mniej zakompleksione niż poprzednie – wie czego chce. Prowadzi to do braku oporów przed uzewnętrznianiem się i oceną, nawet w tak młodym wieku, kiedy nasza osobowość dopiero się kształtuje. 

Temat diet, odpowiedniej wagi i tego jak być atrakcyjnym jest obecnie w topce zainteresowań wielu osób, zwłaszcza młodych. Dbanie o swoje zdrowie jest ważne – to co jemy, ma znaczenie. Niepokojące jest jednak duże zainteresowanie wagą znanych osób. Każdy z nas ma inną budowę ciała, inny typ sylwetki, inny wzrost. Prowadzi to do różnic w liczbie kilogramów każdego z nas. Waga Rusina nie jest znana. To samo tyczy się wzrostu – Rusina nigdzie nie opublikował danych ze swoim wzrostem. Jest on normalnej postury chłopakiem, którego krąg zainteresowań chyba nie kręci się wokół własnego wzrostu czy wagi, przez co ciężko znaleźć takie informacje w Internecie. 

Rusina – wywiady

Jednym z najpopularniejszych wywiadów z Rusiną jest wywiad w formie podcastu przeprowadzony przez znanego Youtubera – Gargamela. Przeprowadzony został w internetowym radiu Newonce, które ma aplikację umożliwiającą odsłuchanie wcześniejszych audycji. Wywiad dostępny jest również na Youtube. Gargamel rozmawia z Rusiną o przebiegu jego kariery i rozwoju. Prowadzący nie ma wątpliwości, że o młodym raperze już niedługo usłyszy cała Polska. Sam Rusin o swojej muzyce mówi w ten sposób: „Nawijka, ale w melodyjny sposób”. Z tym stwierdzeniem zgadza się również społeczność Tik Toka. Na popularnej (głównie wśród najmłodszych) platformie, która umożliwia łączenie własnych treści, filmików z masą ścieżek dźwiękowych, znaleźć możemy również bity Rusina. Wiele Tik Toków opartych jest właśnie na jego muzyce i tekstach. 

Sprawdź:

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne