Strona głównaTurystykaGdzie na wakacje bez Rosjan?

Gdzie na wakacje bez Rosjan?

W czasie toczącej się wojny w Ukrainie coraz większa staje się świadomość innych krajów. Nikt nie może stać obojętnie wobec cierpienia, dlatego niektóre państwa zdecydowały się nie przyjmować w tym roku Rosjan. Wybierając się na tegoroczne wakacje gdzie nie spotkamy Rosjan? Swój sprzeciw wyraziły Stany Zjednoczone, które już od pierwszych chwil potępiły wojnę oraz zakazały wjazdu dla obywateli tego kraju. Wakacje bez Rosjan również na Karaibach – tak zadecydowali rządzący na Bahamach. 

Sprawdź też:

Hotel w Turcji bez Rosjan

Turcja jest krajem, który w dużej mierze utrzymuje się z turystyki, a w szczególności z turystów z Rosji. Nie chcą oni wprowadzać ograniczeń w możliwości podróży do ich kraju, gdyż wiązałoby się to z niewspółmiernym stratami. Jednak co z pozostałymi obywatelami innych krajów, którzy nie chcą nocować z Rosjanami? Czy znajdzie się jakiś hotel w Turcji bez Rosjan? Rozwiązaniem mogą być wyznaczone specjalne hotele, które będą bez Rosjan. Wojna wywołuje bardzo dużo negatywnych emocji, dlatego tureckie hotele, którą będą chciały utrzymać się na rynku i przyjmować europejskich gości muszą być gotowe na ograniczenia i zdecydowanie zmniejszyć liczbę Rosjan w hotelach. 

Zakaz wjazdu Rosjan do Turcji?

Odkąd rozpoczęła się wojna w Ukrainie wielu Rosjan zmaga się z problemami dnia codziennego ze względu na nałożone sankcje, ale również zaczęły one ingerować w strefę ich swobody. Ulubionym kierunkiem Rosjan jest Turcja, która intensywnie bierze udział w zażegnaniu konfliktu. Dotychczas nie obowiązywały żadne obostrzenia dotyczące zakazu wjazdu Rosjan do Turcji. Kraj nadal jest otwarty na nowych gości, jednak problemem może być pokonanie drogi, gdyż wiele linii lotniczych zostało zawieszonych. Jeżeli chodzi o jednostki morskie one również zostały ograniczone. Całkowity zakaz wjazdu Rosjan do Turcji nie nastąpi ze względu na zbyt duże korzyści płynące od rosyjskich turystów. 

Wakacje bez Rosjan wydają się dobrym rozwiązaniem

Wybierając się na wakacje chcemy, aby przebiegły one w błogiej atmosferze, dlatego istotnym punktem staną się miejsca, gdzie będziemy mogli spędzić je bez Rosjan. Coraz więcej państw decyduje się na wprowadzenie takiego ograniczenia, aby zachować jak najlepsze standardy w hotelach. Jednak nie wszystkie kraje mogą pozwolić sobie na takie zakazy. A więc gdzie na wakacje bez Rosjan? Kolejnym krajem, który w ten sposób wyraził swój sprzeciw jest Polinezja Francuska. Dopóki trwa wojna żaden obywatel Rosji nie będzie mógł przekroczyć jej granicy. Na wakacje bez Rosjan stawia coraz więcej europejczyków, dlatego inne Państwa zaczną dostosowywać ograniczenia dla Rosjan pod swoją turystykę. 

Gdzie jeszcze na wakacje bez Ruskich?

Podróżując do odleglejszych zakątków świata, w których będziemy mogli spędzić wakacje bez ruskich jest więcej. Ostatnimi czasy Japonia zadeklarowała zakaz wjazdu dla obywateli Rosji. Sankcje nałożone na Rosję odbijają się na nieświadomych obywatelach. Jednak osobom, które wolą wakacje w bliższych rejonach poleca się Cypr, który również zdecydował o zakazie przyjmowania obywateli agresora. Lista krajów gdzie można spędzić wakacje bez ruskich cały czas się wydłuża. 

Urlop bez Rosjan – wybór Polaków

Sezon urlopowy Polaków coraz bliżej, dlatego kierunki, w których będziemy mogli spędzić urlop bez Rosjan są chętniej wybierane. Bez większych obaw można rezerwować wakacje w Europie, gdyż obowiązuje zakaz lotów z Rosji. Na urlop bez Rosjan można liczyć również w polskich kurortach nadmorskich. Niejednokrotnie polskie standardy zachwycały zagranicznych gości. Szukając jednak lepszej pogody warto kierować się na północ w kierunku Hiszpanii czy Włoch. 

Egipt bez Rosjan – kierunek oblegany przez Rosjan?

Jednym z chętnie wybieranych kierunków świata przez Rosjan jest Egipt. Wojna w Ukrainie spowodowała, że wiele krajów wycofuje się z przyjmowania obywateli tego kraju, ale czy Egiptu zmieni swoje zasady i będzie bez Rosjan? Dotychczasowe ograniczenia w lotach na pewno spowolniły ruch Rosjan na egipskich lotniskach. W marcu tego roku do sprzeciwu przyłączyła się państwowa linia lotnicza, która zawiesiła loty. Odkąd przestrzeń powietrzna została zamknięta nad Unią Europejską Egipt zaczął przyjmować mniej Rosjan – nadal jednak są oni mile widziany. Władze Egiptu szukają sposobu na pobudzenie swojej strefy turystycznej, dlatego być może pojawią się nowe propozycje, które przyniosą korzyści dla obydwóch stron. 

Wszystkie te kierunki są oferowane przez biura podróży tj. Itaka, TUI czy Exim Tours.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

3 KOMENTARZE

  1. Lecąc samolotem lub jadąc samochodem – już wspieramy Putina.
    Jadąc pociągiem – wspieramy go najmniej.
    Wcale nie wspieramy Putina jeżdżąc rowerem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz
Proszę wpisać swoje imie

Popularne