Strona głównaRozrywkaGdzie na majówkę we Wrocławiu?

Gdzie na majówkę we Wrocławiu?

Majówka 2022 już za niecałe dziesięć dni. Jest to weekend majowy, który składa się z trzech świąt – Międzynarodowego Święta Pracy, który ma miejsce 1 maja, a także Święto Konstytucji przypadające na 3 maja. Od 2004 roku obchodzony jest również Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który ma miejsce 2 maja. Wielu z nas zostaje jednak w tym okresie w domach. Niektóre z miast przygotowały na ten czas mnogość rozrywek dla swoich mieszkańców. Poniżej kilka przykładów, które pozwolą odpowiedzieć na pytanie – gdzie na majówkę We Wrocławiu warto się udać?

Gdzie na majówkę we Wrocławiu?

Wrocław – stolica dolnego śląska. Od lat miejsce wielu wydarzeń kulturowych i rozrywkowych. Osoby zarządzające miastem dbają o stały jego rozwój poprzez liczne jego renowacje, a także czyniąc Wrocław tłem do wielu wydarzeń mających wydźwięk w całym kraju a niekiedy również na świecie (jak na przykład rok 2016, w którym to Wrocław stał się Europejską Stolicą Kultury czy organizowany od 2005 Brave Festival – przyjmuje co roku gości z całego świata, którzy prezentują swoje tradycje i obyczaje ludowe). Gdzie na majówkę we Wrocławiu to pytanie, które zadaje sobie wielu miejscowych. Możliwości jest całkiem sporo.

Majówka – Wrocław 2022

Zatem gdzie udać się na Majówkę? Wrocław w 2022 roku szykuje dla swych mieszkańców, a także przyjezdnych turystów szereg możliwości wyboru różnych imprez. Majówka we Wrocławiu w 2022, dla tych, którzy postanowili zostać w mieście, wcale nie musi być nudna. Decydując się na Majówkę we Wrocławiu w 2022, nie musimy obawiać się także, że zaplanowane imprezy zostaną z dnia na dzień odwołane jak miało to miejsce w 2020 roku gdy wybuchła pandemia. Wiele obostrzeń i ograniczeń zostało zminimalizowanych lub zlikwidowanych, przez co masowe imprezy mogą się znów odbywać.

Atrakcje na majówkę – Wrocław

Szukając informacji o atrakcjach na majówkę we Wrocławiu, możemy znaleźć wiele ciekawych propozycji. Stolica dolnego śląska słynie z organizowania corocznych koncertów, które odbywają się na Pergoli przy Hali Stulecia. Jednak atrakcje na majówkę we Wrocławiu to nie tylko muzyka.  Znajdziesz tu także liczne wydarzenia plenerowe i kulturowe. Planując nasz majówkowy czas, warto rozważyć również odwiedzenie i spacer po zakątkach Ogrodu Japońskiego, który został założony na początku XX wieku.

Wrocław na czas majówki udostępnia również wiele miejsc, gdzie będziemy mogli rozpalić grilla. Do takich obszarów należą: Las Rędziński (grillować można na polanie w okolicach Widawy i przy zbiorniku wodnym), Las Osobowicki (specjalnie wyznaczone miejsce przy boisku), Las Sołtysowicki (miejsce wyznaczone jest przy zbiorniku wodnym), Wzgórze Andersa, a także tereny mieszczące się niedaleko kąpieliska przy Królewieckiej. Grillowanie jest całkowicie zakazane w innych parkach oraz na Wyspie Słodowej – za złamanie tego przepisu grozi mandat w wysokości 500 zł.

 Kolejną wartą uwagi atrakcją jest rejs po Odrze. Swoją wycieczkę rozpocząć możemy w kilku miejscach, do których należą: Przystań Zwierzyniecka przy Zoo, Zatoka Gondoli przy moście Pokoju lub w Błękitnej Flocie, która mieści się przy wrocławskim Biskupinie. Osoby, które pragną odrobiny wysiłku fizycznego, powinny rozważyć wypożyczenie kajaka lub roweru wodnego, którymi można popływać po rzece. Jednym z corocznie odbywających się na terenie Wrocławia wydarzeń jest również Gitarowy Rekord Guinnessa. 1 maja mieszkańcy i goście Wrocławia gromadzą się na wrocławskim rynku i razem o godzinie 10:00 rozpoczynają wspólne granie na swoich gitarach utworu „Hey Joe’’ Jimiego Hendrixa.

Wrocław, majówka, koncerty

W ofercie kulturalnej Wrocławia majówkowe koncerty odgrywają ważną rolę. Miasto każdego roku organizuje wydarzenie o nazwie ,,Festiwal 3 majówka’’. Od 1 do 3 maja na terenie Pergoli codziennie od godziny 16 odbywa się szereg koncertów. W tym roku wśród artystów, którzy pojawią się podczas tego wydarzenia wspomnieć należy o: HappySad, Darii Zawiałow, Arturze Rojku, Mery Spolsky, Kaśce Sochackiej, Brodce, Kulcie, Organku czy Kasi Nosowskiej. Gdzie iść zatem we Wrocławiu na majówkę? Koncerty to punkt obowiązkowy dla fanów muzyki rozmaitych gatunków. 

Wrocław na majówkę z dziećmi 

Wrocław, na majówkę z dziećmi przygotował szereg atrakcji. Podczas majówki można wybrać się z dziećmi do wrocławskiego Zoo, gdzie zwiedzić można między innymi Afrykarium. Atrakcje oferowane we Wrocławiu na majówkę z dziećmi to również liczne wycieczki miejskie np. śladami krasnali. Spacery te, przybierają formę lubianych i popularnych wśród dzieci podchodów. Po aktywnościach na świeżym powietrzu można również pomyśleć o odwiedzeniu pobliskich kawiarni i lodziarni, oferujących szereg zdrowych przekąsek i słodyczy.

Możliwości spędzenia czasu we Wrocławiu jest naprawdę sporo. Od imprez kameralnych do tych masowych. Wiele miejsc oferuje również liczne animacje oraz pikniki. Niewątpliwie każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne