Strona głównaRozrywkaOczu kąpiel - o co chodzi z tym memem?

Oczu kąpiel – o co chodzi z tym memem?

Internet to miejsce, które zmienia się najszybciej na świecie. Jednego dnia coś staje się fenomenem i trafia na ekrany komputerów, czy smartfonów wszystkich, a drugiego, no cóż, nikt już o tym nie pamięta. Oczu kąpiel miało swoje 5 minut jakiś czas temu. W poniższym artykule przypomnimy o co chodziło i podamy kilka najśmieszniejszych (naszym zdaniem) przykładów. 

Oczu kąpiel – co to znaczy?

Kąpiel oczu może kojarzyć się nam z czymś bolesnym, jednak w niedalekiej przeszłości była to całkiem popularna praktyka. Wierzono, że w ten sposób zapobiec można obrzękom, zaczerwienieniom, czy różnego rodzaju infekcjom. Jest to jakiś pomysł, z tym, że używano do tego solanki. Większość z nas boi się pomyśleć o mydle w oku, a co dopiero o soli. Z naszej perspektywy wydaje się to co najmniej głupie. Historia (w szczególności medycyny) pokazuje, jak bardzo naiwni potrafią być ludzie. Gdy kąpiel oczu była jeszcze powszechna, w domach można było spotkać ręcznie robione, ozdobne wanienki, które służyły właśnie do mycia oczu w solance. 

Zobacz: Żonobijka – skąd nazwa? Memy

Jak to ma się do mema? W internecie możemy znaleźć sporo rycin, które ilustrowały kąpiel oczu z okresu swojej popularności. 

To właśnie te grafiki stały się inspiracją do stworzenia memów. O co więc chodzi z współczesną “oczu kąpielą”?

Choć wyrażenie pojawiało się najczęściej na memach, stosowano je praktycznie wszędzie. Odnosiło się do sytuacji, w której zobaczyliśmy coś, czego wolelibyśmy w życiu nie oglądać. Jednak określenie to było wielokrotnie zmiękczane, stąd też stawało się coraz bardziej miękkie. Działo się tak głównie przez jego popularność, ponieważ ludzi chcieli używać “oczu kąpiel” do wszystkiego, co choć trochę się do tego nadawało.

Gdy nasz znajomy zrobił oczywistą głupotę, a my byliśmy tego świadkami – oczu kąpiel. Gdy ktoś mówi kompletne bzdury, że aż w głowie się nie mieści – oczu kąpiel. Kiedy zobaczyliśmy coś kompletnie nieśmiesznego, a wręcz żenującego – oczu kąpiel. Co jednak warto zauważyć, wyrażenia używa się jedynie w sytuacjach, które można obrócić w żart. Oczu kąpiel nie powiemy raczej w stosunku, do tragicznego wypadku, podczas którego widzieliśmy jakieś drastyczne sceny. Lepiej mieć to na uwadze.

Jako ciekawostkę można dodać, iż oczu kąpiel nie jest pierwszym tego typu określeniem. Zanim stało się popularne, w internecie królował “mikser w oczy”, który był w zasadzie jego bardziej brutalną wersją. O co chodziło tym razem? Oczywiście nikt nie wkładał sobie nigdzie miksera, jednakże całość działała na identycznej zasadzie, z tą różnicą, że wyrażenie w sposób bardziej ostentacyjny komentowało, coś co przed chwilą zobaczyliśmy.

Mem z mikserem w oczach wyglądał tak:

Oczu kąpiel – mem

Dosadność i prostota, bardzo spodobała się internautom, przez co mem bardzo szybko stał się popularny.

Wracając jednak do kąpieli oczu, obiecaliśmy pokazać najśmieszniejsze wzory, a zatem oto one:

Kolejny mem

W różnego rodzaju laboratoriach czy po prostu miejscach, w których nasz wzrok nie jest do końca bezpieczne, montuje się specjalne krany do przemywania oczu. Internauci oczywiście nie mogli zrezygnować z okazji na wykorzystanie ich w swoich memach.

Mem wycięty z popularnej bajki

SpongeBob Kanciastoporty, to popularny serial dla dzieci. Bardzo często kadry z bajki przerabiane są na różnego rodzaju memy. Tak było i w tym przypadku.

Im bardziej absurdalny tym śmieszniejszy – to jedna z zasad robienia memów.

Oprócz stacyjki znajdziemy również inne, nietypowo wyglądające przedmioty.

Zobacz: Paramaxil i afera lodowa – o co chodzi?

Tak oto prezentuje się nasze zestawienie najśmieszniejszych templatek do tworzenie mema “oczu kąpiel”. Mamy nadzieję, że wszyscy potrafią już odpowiedzieć na pytanie “o co z nim chodzi?”, a nasze ilustracje wywołały u Was chociaż lekki uśmiech.

Jakub Nowak
Jakub Nowak
Miłośnik gry na gitarze, skończył studia ekonomiczne, lubi sprawdzać różnego rodzaju produkty w boju.
Sprawdź jeszcze

Popularne